BC Körmend

2014.05.13. 18:45

3-0 a Szolnoknak

Szolnok - Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének harmadik felvonását is a Szolnok nyerte az Egis Körmend ellenében, így a tiszaligetiek 3-0-val jutottak az elődöntőbe, a vasiak pedig a nyolcadik helyen zárták a 2013/2014-es szezont.

A montenegrói center, Zsarko Rakocsevics nélkül lépett pályára a negyeddöntő harmadik mérkőzésén a Körmend. Helyettese, Farkas Attila kezdte meg a kosárgyártást egy duplával - itt vezetett először és utoljára a vasi együttes. Egészen a negyed utolsó percéig már csak büntetőből tudtak betalálni a Rába-partiak, nyolc mezőnykísérletük is sikertelen volt. A támadólepattanókból pedig szépen araszoltak előre a hazaiak. Már 11 pontos távolságban jártak (16-5), amikor az ötödik hárompontos kísérlete végre beakadt a vasiaknak, sőt El-Amin után Fodor is dobott egy triplát, így öt pontra olvadt az Olaj előnye (17-12). A második etap elején pedig kettőre, miután Sonyák is távolit értékesített (17-15). De innen hétmérföldes csizmát húztak a tiszaligetiek; öt duplájukra és két triplájukra 4 körmendi pontocska volt a válasz a 15. percben már 13 ponttal ment a Szolnok (32-19). A nagyszünetig sem nagyon tudtak változtatni a játék képén a körmendiek hogyan is lehetet volna sanszuk, ha 28 százalékkal értékesítették a duplákat, lepattanószerzésben pedig 23-10 volt a házigazda javára (41-31)?

Sonyák Béla négy triplájával tett legtöbbet a körmendi kalapba (Fotó: Szendi Péter)

Az Olajnak 6 percre volt szüksége a nagyszünet után ahhoz, hogy 20 pontra srófolja fórját (56-36). A folytatásban már nem nőtt tovább számottevően a különbség, mert a körmendiek a második félidőben hét triplát is el tudtak süllyeszteni a szolnokiak kosarában. Rémes belegondolni, mi lett volna, ha a távoli dobásokban is megtartották volna a mérkőzés eleji formájukat. Mert a találkozó végére 20 százalékosra csökkent a dobóteljesítményük a kétpontosokban, 30 kísérletükből csupán hat volt sikeres - ebben nagy szerepe volt a szolnokiak kitűnő, nemzetközi szintű védekezésének. (A lepattanóarány: 45-23).

A Szolnok a papírforma szerint 3-0-val abszolválta a negyeddöntőt, a Körmend számára pedig véget ért a bajnokság, amit a nyolcadik helyen zárt.

Dragan Alekszics: - Nehéz motiválni egy ilyen mérkőzésre a csapatot, de a fiúk teljsítették, amit kértem tőlük. Ezért nem is érheti őket szemrehányás. Egy nap pihenő után készülünk az elődöntőre.

Aaron Mitchell: - Nem úgy játszottunk, ahogy kell, a Szolnok pedig jó csapat, és ezt ki is használta mindkét hazai meccsén. Öt mérkőzésen irányítottam az együttest, úgy érzem, védekezésben fejlődtünk. A körmendi vezetőkkel tárgyalunk a jövőről.

Szolnoki Olaj _Egis Körmend 83-62 (17-12, 24-19, 25-13, 17-18).
Szolnok, 1230 néző, NB I-es férfi kosárlabda-rájátszás az 1 8. helyért, harmadik mérkőzés, vezette:
Pálla, Pozsonyi, Minár.

Szolnok: Simon , Vojvoda 14/6, MILOSEVICS 12/3, Ivosev 7/3, BÁDER 11. Csere: HOLIDAY 15/6, Trotter 3, Pilcsevics 2, KELLER 10, Lóránt 7/3, Tóth 2, Berkics . Edző: Dragan Alekszics.

Körmend: Wisseh 10/3, El-Amin 11/6, Ferencz 11/9, Török , Farkas 4. Csere: Grebenár 5, Fodor 6/6, SONYÁK 12/12, Sömenek 3/3, Kutasi , Kocsis . Edző: Aaron Mitchell.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 14-4. 11. perc: 17-15. 15. perc: 32-19. 20. perc: 41-31. 26. perc: 56-36. 30. perc: 66-44. 33. perc: 73-50. 36. perc: 81-57.