BC Körmend

2015.09.23. 18:47

36. kosárlabda Göcsej Kupa: Győzelemmel nyitotta Falco és a Körmend

Zalaegerszeg, Körmend – A Falco és a Körmend is győzelemmel kezdte a 36. Göcsej Kupa nemzetközi felkészülési kosárlabdatornát.

Németh Zsolt

A Göcsej Kupán a Falco KC Szombathely az A csoportba kapott besorolást a Nyíregyháza, a szlovák Komárno és a házigazda ZTE társaságában. Az Egis Körmend a B csoportba került a Sopron, a MAFC és a szlovén Lastovka mellé. Szerdán mindkét csoportban két-két meccset rendeztek, a győztesek csütörtökön a csoportelsőségért folytatják, a vesztesek a csoport harmadik helyéért meccselnek.

Falco KC Szombathely–Marco Nyíregyházi KK 99-88 (26-27, 24-20, 27-20, 22-21).

Zalaegerszeg, 300 néző, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Pálla Z., Tőzsér, Szalai.

Falco: Jovanovics 17/12, Butorac 5/3, Váradi B. 22/15, Bognár 13/3, Wright 10. Csere: Csomagics 21/3, Bazsó 4, Simon K. 7., Bagó –. Edző: Kálmán László.

Nyíregyháza, legjobb dobók: Krsztanovics 37, Lekli 14/3, Unruh 12/6.

A szombathelyieknél remek, ponterős kosárlabdával mutatkozott be a próbajátékon lévő új irányító, a bosnyák Zlatko Jovanovics. Az ellenfélnél pedig az a Krsztanovics sziporkázott, aki tavaly még a Falcót erősítette. A sárga-feketéktől Hallik és Dobos hiányzott. A felek jó iramot diktáltak, jó meccset játszottak – és a látványos kosárlabda kedvelőinek nagy örömére kevés energiát fektettek a védekezésre. A Falco végül biztosan, megérdemelten nyert.

– Pozitív, hogy nyertünk, hogy egy fontos játékosunk, Hallik nélkül is végig uraltuk a meccset. Támadásban rendben voltunk, védekezésben viszont sokat hibáztunk, ezért is tudta így megszórni magát Krsztanovics. Sokat kell még javulnunk – értékelt Kálmán László.

Lapzártánkkor még nem ért véget a ZTE–Komárno mérkőzés. A Falco csütörtökön e párharc győztesével játszik, vagy 12.45-kor a Komárno, vagy 19.45-kor a ZTE ellen.

A körmendi Farkas Attila (fehérben) ponterősen játszott. Fotó: Szendi Péter

Egis Körmend – KK Lastovka (szlovén) 104–72 (23–24, 28–18, 28–11, 25–19)

Körmend, Göcsej Kupa mérkőzés, 400 néző V: Török, Ádám, Horváth

KÖRMEND: Perry 15, Channels 14, Ferencz 17/15, Tóth N. 2, Dickerson 15/6

Csere: Katura 12/12, Lakosa 7, Farkas 19/9, Németh Á. 3/3, Bordács-, Sömenek -

Vezetőedző: Teo Csizmics

A Lastovka legjobb dobói: Pusics 18/18, Thomas 14/6, Miskovics 14

Az eredmény alakulása. 5. p.: 15-11. 9. p.: 18-19. 14. p.: 33-31. 17. p.: 37-37. 24. p.: 60-42. 27. p.: 70-44. 34. p.: 88-55. 38. p.: 100-70.

Kipontozódott: Farkas, 40. p., Thomas 40. p.

A Körmendben játékra jelentkezett a hétvégén megsérült Kendrick Perry, viszont Nermin Hujdurovics ezúttal is civilben nézte társait. Kicsit rossz előjelnek tűnhetett, hogy az első negyed végén ugyanannyi volt az állás, mint négy napja a Juzsnij ellen elvesztett döntőben, (23-24) de a második negyed végén sikerült állva hagyni a Lastovkát. Milos Sporar, a tavaly még Zalaegerszegen dolgozó vezetőedző csapata sok távoli kísérlettel és harcos játékkal operált, fel volt adva a lecke a hazaiaknak. De állta a sarat a Körmend. Hol itt, hol ott volt a vezetés, a félidő végén aztán Farkas Attila pontos dobásaival kilenc pontra léptek el a piros-feketék, így a szünetben már nem úgy álltak, ahogy a Juzsnij ellen...

Aztán később sem, mert négy perc alatt kilenc pontot rámoltak be kapott kosár nélkül, jött is a vendég időkérés. De hiába, mert hat perc alatt 19 pontot vert ellenfelére a Körmend. A különbség a harmincat ostromolta, a kisszünetben 26 pont volt. A harmincra sem kellett sokat várni. Megmaradt a hazai lendület, hét perc alatt egy duplára futotta a vendégek erejéből, 19-cel szemben. Farkas ponterős maradt, Ferencz Csaba pedig szórta a triplákat. Végül 16 hármast értékesített az MTE, 12-vel szemben, és magabiztosan nyerte első meccsét a Göcsej Kupán. Folytatás csütörtökön, 18 órakor Zalaegerszegen, ahol a MAFC-ot kilenc ponttal legyőző Sopron KC-val játszanak a döntőbejutást jelentő csoportelsőségért.