2015.03.07. 10:27

A Paksot fogadta a Körmend - élőben közvetítettük a rangadót

Körmend - Az utolsó forduló egyik legnagyobb rangadóját élőben közvetítettük

Németh Zsolt

Az alapszakasz utolsó fordulójában elvesztette tavaszi hazai veretlenségét a Körmend, amelyben hiányzott néhány jó egyéni teljesítmény ahhoz, hogy le tudja győzni a listavezetőt. A játékvezetőket sem zárta szívébe a hazai publikum, amely néha joggal tüntetett az ítéletek ellen. Az ASE kevesebb hibával játszott, ezért nyerte meg a szoros találkozót.

Egis Körmend – Atomerőmű SE 81–88 (17–27, 26–12, 19–27, 19–22)

Vezetőedző: Braniszlav Dzunics

Az eredmény alakulása. 8. p.: 5-18. 10. p.: 17-22. 15. p.: 27-33. 19. p.: 41-39. 24. p.: 54-48. 29. p.: 62-63. 32. p.: 64-72. 37. p.: 75-78.

Az első öt percben az ASE megmutatta, hogy nem edzőmérkőzésre érkezett Körmendre. Amíg a hazaiak zsinórban nyolc hármast pörköltek rá pontatlanul, addig a paksiak elléptek, a negyed közepén már 13 ponttal is vezettek. Aztán a kilencedik és a következő hármas is beakad Richardstól, próbált közelebb zárkózni a hazai csapat, de Dugat rendre válaszolt. Tízzel ment a Paks tíz perc után, eléggé reménytelennek tűntek a körmendi felzárkózási próbálkozások. A játékvezetők ellen tüntetett leginkább a publikum, aztán a második negyedben Richards és Török találta meg a jó irányzékot, és elindult felfelé az MTE. Ketten 26-ból 24 pontot termeltek a tíz percben, és épp Török szerezte azt a kettest, amivel átvette a vezetést csapata. Valahonnan a büféből lépett be az alapvonalnál és faulttal együtt dobta be a labdát. Megzavarodott az ASE, amelyben Wise technikait is kapott. Mindössze 12 pontot jegyzett a vendégcsapat a második tíz percben, amit tizennéggyel nyert, így a szünetben vezetett a Körmend, amelynek az első félidőben 23(!) triplakísérlete volt, hét találattal.

A szünet után bekezdett és eltüntette hátrányát az ASE, aztán a Körmend percei jöttek, visszaállt a különbség. Először Popadics, majd Evans kapott technikait reklamálásáért. Előzőnél okozott nagyobb gondot a dolog, mert neki már a negyedik hibája volt ez. Amíg ő a padon ült, az ASE megnyerte a harmadik negyedet és néggyel vezetett az utolsó felvonás előtt. Sőt, két perc múlva már nyolc volt közte, Baki és Dugat hármasai után. Innen próbált kapaszkodni a Körmend, és Tóth Norbert hármasával 74 pontnál sikerült is utolérni a vendégeket. Egy pontos paksi előnynél erősen vitatható körülmények között ítéltek sportszerűtlen hibát Tóth Norbert ellen, akivel szemben először Tóth Ádám szabálytalankodott, de ezt a játékvezető nem látta, csak a körmendi játékos reakcióját. Az ítélet döntőnek bizonyult, mert hattal lépett el az ASE. Az utolsó percben, 81-84-nél Tóth Norbert hármasa kimaradt, eldőlt a találkozó, amelyen az ASE épp annyival játszott jobban, amennyi kellett a találkozó megnyeréséhez. A Körmend a 9. helyen zárta az alapszakaszt és egy hét múlva Pécsett kezdi meg a középházi folytatást.

Mestermérleg:

Déri Csaba: – Magas színvonalú mérkőzésen, jól játszottunk. Megtaláltuk a külső dobókat, de több játékosunknak ma nem ment a távoli dobás. Ezzel együtt is nagyon sokat tettünk a győzelemért, de nem jól jöttünk ki a palánk alatti csetepatékból. Két esetben is érzésem szerint fordított ítélet született. Úgy érzem, egész mérkőzésen nem kaptuk meg a dobás közbeni faultokat, ez is befolyásolta a mérkőzést, de örülök, hogy ilyen magas színvonalon tudtunk játszani, ugyanakkor sajnálom a csapatot és a közönséget, hogy ez a nagy erőfeszítés nem vezetett sikerre.

Braniszlav Dzunics: – Gratulálok a csapatomnak, megdolgoztunk a győzelemért. Nüánszok döntötték el a találkozót. Mivel számunkra nem volt tétje ennek a mérkőzésnek, végig higgadtabban tudtunk játszani.

Élő közvetítésünk a mérkőzésről:

A hétközi fordulóban magabiztos győzelmet aratott az Egis Körmend együttese a Szedeák ellen. A paksi kosarasok szerdán a Zalaegerszeget fektették két vállra 65-61 arányban.

18:06 - A hazaiak fekete szerelésben, míg ellenfelük piros mezben és nadrágban lépett parkettra. A találkozó első támadását az ASE vezethette, de Seals remekül szerzett labdát, de dobása nem volt pontos. Kiss Zsolt triplájával vezet a Paks. (2. perc: 0-3)

18:09 - Második hármasát süllyeszti el a Paks - Dugat révén nő az ASE előnye. Tóth válaszolt Szabó zsolt ziccerére. (4. perc: 4-8)

18:15 - Nagyon pontatlanul játszik a hazai csapat. Kapkodnak és a dobások rendszerint lecsorognak a gyűrűről. Szabó révén tovább nő a vendégek előnye. Déri mester időkéréssel próbál lendíteni csapatán. (6. perc: 5-13)

18:18 - Richards vezetésével próbál zárkózni a Körmend. Latinovic is belőtte magát, de Dugat révén tartja magát a vendég együttes is. (8. perc: 5-15)

18:24 - Szigorított védekezésén a hazai együttes. Ráadásul Popadic 2+1 akciójával zárkózott a negyed végére a piros-feketék együttese. De így is marad a 10 pontos ASE előny. A nézőknek nem tetszik a játékvezetők ténykedése, akik rendre a vasiak kárára tévednek! (10. perc: 17-27)

18:29 - A második játékrész csúszva kezdődött, mert a játékvezetők nehezményeznek valamit. Rövid egyeztetés után mégis folytatódik a meccs. Richards kosarával kezdődött a második negyed, amire Körtélyesi válaszol egy hármassal. Nagyon pontatlanul dobnak a csapatok. (12. perc: 19-30)

18:32 - Ferencz lőtte el messziről, de sajnos rövid lett kísérlete. A vasiak szerencsére Körtélyesi is pontatlanul célzott. Mindkét csapat borzasztóan játszik. Labdavezetési hiba, eladott labda és elkapkodott dobások jellemzik a mérkőzés jelen szakaszát. (24. perc: 21-33)

18:37 - Medve és Török triplapárbaját követően állandósul a vendégek 9-10 pontos előnye. A vasi kosarasok szerencséjére Wise kapott technikait. 16 perc játék után pocsékul dobják a triplát (4/19). Időt kér a hazai kispad. (16. perc: 27-37)

18:39 - Török engedett el egy hármast és jól célzott, majd Richards is betalál messziről. Dzunic mester azonnal magához hívta fiait. (17. perc: 33-37)

18:43 - Török nagyon él a második etapban. A triplavonal mögül és a palánk alól is betalál. Kisebb gödörben vannak a vendégek, nincs aki betaláljon. A körmendi publikum nagyon hálás - zúg az "MTE, MTE..." kórus. Török kosarával már a hazaiak vezetnek! (19. perc: 41-39)

18:45 - Parádésan játszik a hazai csapat - feljavult a védekezésük és már jöttek a triplák is. Leginkább Török és Richards hathatós közreműködésével megbénították a vendégek játékát, akik kintről és a palánk alól sem találtak be az utolsó percekben. (20. perc: 43-39)

Pontszerzők:

Körmend: Richards 18/9, Török 14/9, Popadic 5/3, Tóth N. 3, Latinovic 3/3

ASE: Dugat 11/6, Tóth Á. 10, Szabó 5/3, Körtélyesi 5/3, Wise 3/3, Evans 3, Baki 2

19:03 Wise kosaraival zárkózott, majd fordít a vendég csapat, a körmendi kosarasok viszont pontatlanul dobnak. Szabó Zsolt is belelendült, de Walker 2+1 támadásáva minimális a hazai előny. (22. perc: 46-45)

19:04 Latinovic triplával és Popadic ziccerével próbál meglépni az EGIS Körmend, de Evans nem hagyja annyiban - Ő is hint egy trojkát. (24. perc: 51-48)

19:09 Popadic is nagyon él ma este, igaz reklamálása miatt összeszedte a harmadik és negyedik faultját is. A csere-irányító ziccert majd triplát süllyesztett el. Szabó és Dugat kosaraival tartja a lépést a vendég együttes. (26. perc: 57-51)

19:13 Walker hagy ki egy tiszta dobóhelyzetet - nem megy az amerikai irányítónak. Wise és Dugat viszi hátán a Paks együttesét, addig hazai oldalon Latinovic felel a pontokért. Déri Csaba időt kér, mert nagyon megcsappant a piros-feketék előnye. (27. perc: 57-55)

19:17 Hiába dob egy szép triplát Tóth Norbert, a túloldalon Körtélyesi és Dugat is betalál kintről, így az előny ismét a vendég együttesnél. Ferencz kétszer is próbálkozhatott a sarokból, majd Richards is feltett egy labdát - eredménytelenül. (30. perc: 62-66)

19:22 Ferencz Fepu tempójára, Baki és Dugat tripláival felel az ASE. Kapkodó a hazaiak támadójátéka és ez nagyon pontatlanná teszi a dobásokat. Richards próbálja pariban tartani a Körmendet. (32. perc: 66-72)

19:24 Richards 2+1 akciójával próbál lendíteni csapata játékán és eredményességén. De rajta kívül senki nem mer dobásra vállalkozni. (34. perc: 69-74)

19:27 Ferencz kritikus pillanatokban szedett fontos lepattanókat. Jelenleg mindkét csapat nagyon rosszul céloz, ez látszik a mérkőzés állásán is. Tóth Norbert triplájával egyenlít a Körmend. (35. perc: 74-74)

19:30 Seals nagyon gyengén játszik - rengeteg eltékozolt dobása mellett a sokadik lépéshibát véti. Déri mester le is cserélte - Walker játszik tovább a helyén. Evans ziccerére Richards válaszolt a túloldalon - büntetőből. (36. perc: 75-76)

19:34 Tóth Norbert szed le egy lepattanót - Tóth Ádám pedig meglökte őt. A játékvezetők érthetetlen módon sportszerűtlen hibát fújtak a hazai játékos ellen. A sértett lepacsizott vezetőedzőjével, majd értékesítette a büntetőket. Déri Csaba időkéréssel próbál rendet tenni játékosai fejében. (37. perc: 75-78)

19:37 Ferencz dobhatott tisztán, de triplakísérlete nem volt pontos. (ma este eddig 0/7 mutatóval rendelkezik). Popadic büntetőire a túloldalon Dugat és Evans felel - nem tudnak közelebb lopózni a hazaiak. (38. perc: 77-82)

19:39 Popadic tripláját követően ismét a játékvezetők a főszereplők! Tóth Norbert szed le egy lepattanót, de úgy ítélték meg a játékvezetők, hogy a hazai magasbedobó faultolta a mögötte(!) álló Tóth Ádámot. Dzunic mester kért időt. (39. perc: 81-84)

19:44 Tóth Ádám büntetőjét követően már csak Dugat ziccere volt említésre méltó. Az utolsó percben már semmi sem sikerült a hazaiaknak! A mai vereségével elvesztette a csapat a hazai veretlenségét is. (40. perc: 81-88)

Körmend:

Richards 29/9, Popadic 15/6, Török 14/9, Tóth N. 9/6, Latinovic 9/9, Walker 3, Ferencz 2, Seals -.

ASE:

Dugat 22/12, Tóth Á. 13, Körtélyesi 11/9,Evans 10/3, Szabó Zs. 9/3, Wise 9/3, Baki 5/3, Eilingsfeld 4, Medve 2, Markovics -.