BC Körmend

2014.10.22. 18:16

Az Alba Fehérvár vendége volt a Körmend

Körmend - Harmadik bajnokiját is idegenben játszotta az Egis Körmend NB I-es férfi kosárlabdacsapata. Ferencz Csabáék szerdán 18 órától Székesfehérváron lépnek pályára.

Matók János

Alba Fehérvár–Egis Körmend 99-82 (30-16, 19-20, 23-15, 27-31)

Székesfehérvár, 1300 néző. Vezette: Kapitány, Török, Jurák.

Alba Fehérvár: Tóth P. 9, KROMAH 19, Wood 17/9, DJAPA 18/6, CSORVÁSI 24, csere: Blaskovits 4, Kovács 1, Supola 7/3. Vezetőedző: Marcel Tenter.

Egis Körmend: GOVENS 19/6, LEMON 20/9, Ferencz 4, Tóth N., Sharabidze 7, csere: Popadics 7/3, Sonyák 5/3, Kolarics 8, Török 12. Vezetőedző: Aaron Mitchell.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 12-4, 5. p.: 18-8, 7. p.: 23-10, 14. p.: 39-24, 18. p.: 44-31, 24. p.: 63-45, 27. p.: 68-49, 33. p.: 76-54, 37. p.: 88-68.

Lasan Kromah (labdával) és Csorvási Milán (jobbról, 12) is megoldhatatlan feladat elé állított a körmendi védelmet – balról Török Rolland (14), Sonyák Béla (11), Marko Kolarics (12). Fotó: Koppán Viktor

A körmedieknek nem sikerült jól a kezdés, a 3. perc végén már 12-4-re vezetett az Alba – nem csoda, hogy Aaron Mitchell hamar időt kért. Csorvási viszont továbbra is tarthatatlan volt a palánk alatt, az 5. percben már a 8. pontjánál tartott. Lemon másodszor is kihagyta mindkét büntetőjét, így Tóth P. kosara után már 21-8-ra vezetett a vendéglátó. Sallangmentesen játszott a jobban lepattanózó Alba, s ezt egy kissé megdöbbenve figyelte az 50-60 fős körmendi szurkolótábor. Aztán a vasiak egyre jobban felszívták magukat. A 13. perc elején Popadics triplájával 35-22-re zárkózott a Körmend, három perc múlva, Govens sikeres büntetői után 10 pontra (39-29) csökkent a hazai előny. Kellett is az Albának Supola távoli triplája. Ebből a szempontból felettébb feltűnő volt, hogy az első két negyedben a triplák nagyon nem mentek a vendégeknek, akiknél szegény Sarabidze elképesztő homályt dobott. A második negyedet egy ponttal a körmendiek nyerték, így a nagyszünetre 13 pontos hazai vezetéssel tértek az öltözőbe a csapatok.

A szünet után rohantak a csapatok, de sok volt a hiba a játékban. A közte húsz (65-45) Kromah dobása után alakult ki, időt is kértek a vendégek. De a fehérváriak tartani tudták a különbséget – ez a Körmend messze volt a januárban látott fehérvári csarnokavatón győztes csapattól. A negyedik negyedben a fehérvári csapat leült egy kissé. Araszolt is a Körmend, Sonyák triplájával 80-64-re fel zárkózott. Sőt, Török büntetői után már 82-68 is volt az állás. Ám Kromah jóvoltából gyorsan helyreállt a rend. Korán eldőlt a mérkőzés, már csak az volt a kérdés, megszületik-e a 100. hazai pont? Végül „csak" 99 sikerült.

Marcel Tenter: – Nehéz helyzetből álltunk fel, hiszen sérülések hátráltatnak bennünket, és vereségünk után javítani akartunk. Most jó mentalitással játszottunk, örülök a győzelemnek.

Aaron Mitchell: – Nagyon jó mérkőzés volt. Azzal a tempóval, amit az első negyedben diktált az Alba, nem tudtunk mit kezdeni.

A 3. forduló további eredményei: Nyíregyháza– PVSK 88-70, Kaposvár– Atomerőmű 67-84, Jászberény–ZTE 99-91, Sopron– Kecskemét 95-85 (hosszabbítás után).