BC Körmend

2014.10.04. 19:56

Nem sikerült a körmendiek szlovéniai főpróbája

A csapatkapitány Ferencz Csaba nem tudott társaival tartani Szlovéniába, mert belázasodott, beteg lett. Sömenek Martin elutazott, de sérülése miatt nem lépett pályára.

KK Rogaska Crystal-Egis Körmend 82-73 (22-17, 14-13, 18-21, 28-22). – Rogaska Slatina, férfi kosárlabda felkészülési mérkőzés.

A Rogaska legjobb dobói: Ferme 16/15, Dimec 15.

Körmend: Govens 13/3, Lemon 27/3, Sonyák 3/3, Kolarics 4, Sharabidze 2. Csere: Latinovics 2, Tóth N. 10/3, Török 4, Popadics 8/3. Vezetőedző: Aaron Mitchell. Edző: Hencsey Tamás.

A körmendiek kezdtek jobban, az első negyed közepéig 4-5 ponttal ők vezettek. Ezután azonban Ferme megkezdte a triplagyártást, és fordított is az álláson. A második negyedben már sokkal jobban tartotta magát a magyar csapat, de közel sem volt hibamentes a játéka, a belső pozíciókban rendre elvesztették a párharcokat. Szünet után 36-30-as hazai vezetésről folytatódott a találkozó, illetve két gyors körmendi kosárral. Aztán a szlovének diktálták a tempót, és a 28. percre már tízpontos fórban voltak (50-40). Tóth Norbert triplájával és Lemon kosaraival azonban a harmadik negyed végére sikerült három pontra felzárkózni (54-51). Az utolsó etap 3. percében egyenlítettek a piros-feketék, miután Tóthot hárompontos kísérlet közben faultolták, ő pedig mindhárom büntetőjét értékesítette (33. perc: 56-56). Sőt, Popadics duplája és Lemon triplája révén a vezetést is sikerült átvenni (34. perc: 58-61). Ezután azonban rövidzárlat állt be a vasiaknál, és a hazaiak egy 10-0-as rohammal elléptek (38. perc: 72-63). A kilencpontos hátrányt gyors, egy-egy elleni támadásokkal igyekezett behoznia  Körmend – Lemon például 8 pontot is szerzett kiharcolt faultokból nyert büntetőkkel ebben az időszakban -, de már nem tudott faragni a különbségen. (A Rába-partiak 36 duplakísérletükből 20-at értékesítettek, a 23 hárompontos dobásukból csupán 5 sikerült.)

Aaron Mitchell: - Nagyon kemény mérkőzést tudtunk játszani, de sajnos még mindig rengeteg hiba van a játékunkban, sok baj van a koncentrációval.  Ezt jelzi a 16 eladott labda is, és a dobószázalék sem valami fényes.

A körmendieknek ez volt az utolsó edzőmérkőzése, jövő szombaton Kecskeméten megkezdik a 2014/2015. évi NB I. A csoportos bajnokságot.