BC Körmend

2015.04.18. 17:52

Pontokban gazdag mérkőzéssel zárta a szezont a Körmend

Öt felnőtt játékossal is partiban volt Székesfehérváron a Körmend, de a 12 pontos hazai siker okán az Alba Fehérvár zárta 9. helyen a bajnokságot. A piros-feketéknél pályára lépett két 16 éves játékos, Zsebe Máté és Oroszi Bence is.

Németh Zsolt

TLI-Alba Fehérvár – Egis Körmend 118–106 (35–30, 24–21, 32–19, 27–36)

Székesfehérvár, 400 néző V: Földházi, Balog, Jurák

ALBA: Simon B. 8/3, Supola 13/9, KROMAH 39/21, KALVE 18/3, CSORVÁSI M. 18.

Csere: Juhos -, Kovács Á. 10, MITCHELL 12/6.

Vezetőedző: Góbi Henrik

KÖRMEND: WALKER 24/12, Popadics 8, FERENCZ 32/21, LATINOVICS 31/18, TÓTH N. 11.

Csere: Zsebe M. , Oroszi B.

Vezetőedző: Déri Csaba

Az eredmény alakulása. 5. p.: 20-14. 9. p.: 35-27. 15. p.: 44-41. 17. p.: 50-42.. 22. p.: 61-59. 27. p.: 80-64. 33. p.: 98-80. 40. p.: 116-106.

Kipontozódott: Kalve 37. p.

A piros-feketék U18-as csapata Pécsett, az országos döntőben játszott elődöntőt szombaton, így a mindössze tízfős felnőtt keret három fiatal tagja, Doktor Péter, Molnár Levente és Németh Ákos nem indulhatott útnak társaival. Helyettük az 1999-ben született, kadet korosztály három játékosa, Zsebe Máté, Oroszi Viktor és Oroszi Bence kapott helyet a buszon és a keretben. A csapattal tartott a beteg Farkas Attila és Török Rolland is, akinek nem hogy javult volna, inkább rosszabbodott a térdsérülése. Ugyanakkor rájuk is szükség volt, hogy egyáltalán szabályosan, a padon legalább tíz fővel vághasson neki a mérkőzésnek a csapat. A Walker, Popadics, Ferencz, Latinovics, Tóth N. ötös fogatnak gyakorlatilag nem volt alternatívája, de az előző két napban taktikailag is készül erre a felállásra a csapat.

2-7-tel kezdett a Körmend, Kromah hármasával zárkózott az Alba, majd 12-7 nél már a hazaiak vezettek, Déri Csaba kért időt. Walker és Tóth kosaraival egyenlített a Körmend. Védekezésről nem igazán lehetett beszélni, potyogtak a kosarak, amelyekből a hazaiak szereztek többet, Kromah zsinórban szórta a hármasokat. Nem akartak lemaradni a vendégek, 65 pont született csak az első negyedben. (10. p. 35-30.) Popadics kettesével még közelebb zárkózott a Körmend, de Kalve is belőtte magát, újabb időkérés következett 44-35-nél. Latinovics és Tóth három-három pontjával zárkóztak megint a piros-feketék. Kovács két kosara után Kromah zsákolt, Ferencz egy távoli triplával, Latinovics ziccerrel lendített csapatán. A vendégek igyekeztek a személyi hibákat is jól beosztani, ami sokáig sikerült is, ám a félidő vége felé Walker már a harmadikat is beütötte. Félidőben nyolccal vezetett az Alba.

Latinovics és Ferencz pontjaival kettőik zárkózott a Körmend. Ezt követően viszont egyre inkább elhúzott a Fehérvár a csere nélkül játszó vendégektől.. Aztán kénytelen volt Déri Csaba beküldeni a 16 éves Zsebe Mátét, mert Ferencz és Tóth után Popadics is kapott egy rúgást, és az ő sérülése a többiekénél fájdalmasabbnak bizonyult. Zsebe adott egy gólpasszt Ferencznek, amiből tripla született, de a hazaiak egyre inkább beindultak, köztük Mitchell is. A 3. negyedben a különbség elérte, majd meg is haladta a 20 pontot. (30. p. 91-70.)

Popadicsot ápolták, Oroszi Bence is pályára lépett. Kalve a 33. percben megszerezte az Alba 100. pontját. Latinovics és Ferencz szórta meg magát távolról, 100-86-nál Góbi Henrik kért időt. Ferencz 2+1-es akciójával már csak 11 volt közte. Supola szerzett öt pontot, Déri Csaba kért időt 105-91-nél. A 39. percben Walker megszerezte a Körmend 100. pontját, és épp annyi volt a különbség, amennyivel a piros-feketék hazai pályán nyertek az Alba ellen a középszakaszban, 12 pont. A vége is ennyi lett, bár Walker szerzett labdából tízig is felzárkóztatta a vendégeket, de a 118-106-os végeredmény azt jelentette, hogy az Alba zárt a 9., a Körmend a 10. helyen.

Mestermérleg:

Déri Csaba: – Azt hiszem, kihoztuk a meccsből, amit lehetett. Gyakorlatilag öt emberrel kényszerültünk játszani, ezért a zónavédekezést kellett választanuk, ember ellen nem ment volna végig. Az Alba megnyerte a lepattanó csatát, ez bizonyult döntőnek, de a támadójátékunkkal elégedettnek kell lennünk. Köszönjük a minket elkísérő szurkolóink támogatását. Végezetül mindkét klubnak azt kívánom, hogy a következő években a tradícióinak és a szurkolók elvárásainak megfelelőn szerepeljen.