BC Körmend

2014.10.11. 18:54

Vereség nagy csatában - A KTE hosszabbításban verte a Körmendet

A Kecskemét vendégeként nagy csatában, hosszabbításban elszenvedett vereséggel kezdte a 2014/2015-ös szezont az Egis Körmend NB I-es kosárcsapata.

Borbély Károly

Kecskeméti TE-Duna Aszfalt–Egis Körmend 80:73 (8:12, 18:16, 19:16, 16:17, 19:12)

Kecskemét, 700 néző, NB I/A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Pálla, Frányó, Jakab.

Kecskemét: Pongó Máté 3, RAKICS 19/12, Djeraszimovics 11/3, Ivosev 11, BAROVICS 11. Csere: Hegedűs G., KARAHODZSICS 16, Mészáros M., Pongó Martin 5/3, Kovács P. 4/3. Edző: Sztojan Ivkovics.

Körmend: GOVENS 12/3, LEMON 17, Popadics 11/3, Tóth N., Török R. 10/6. Csere: KOLARICS 8/6, Sarabidze 4, Ferencz 11/9, Sonyák. Edző: Aaron Mitchell.

Az eredmény alakulása, 3. p.: 2:0. 7. p.: 8:5. 13. p.: 13:14. 17. p.: 16:21. 24. p.: 32:28. 27. p.: 43:36. 33. p.: 47:46. 37. p.: 54:51. 42. p.: 65:63.

Kipontozódott: Barovics (40.), ill. Lemon (45.).

A KTE első számú irányítója, az amerikai James Kinney csütörtökön hasi fájdalmakra panaszkodott, vírus támadta meg, kórházba kellett szállítani. A társai nem halmozták el a szurkolókat pontos dobásokkal, de igaz volt ez a Körmend játékosaira is. A triplák mutatója 2/9 volt a hazai, 3/8 a vendégoldalon a hosszú szünetig, míg a dupláké 8/20, illetve 7/16. A pihenőt követően nagyot változott a mérkőzés képe, Rakics, Kovács Péter és Ivosev is pontosan célzott távolról, míg a túloldalon Kolarics és Ferencz tette ugyanezt. Egyetlen pontnyi előnnyel várhatta a Kecskemét a záró felvonást. A 37. percben a körmendiek vezetőedzője időt kért, 54:51-et mutatott az eredményjelző. A folytatást követően Djeraszimovics értékesített egy büntetőt, majd dobott egy duplát (57:51). Másfél másodperc volt hátra a rendes játékidőből, amikor Lemon megsavanyította a hazaiak szája ízét. Először Pongó Mátétól, majd Djeraszimovicstól vette el a labdát és dobott pontosan (57:55). Nagyban neki volt köszönhető, hogy hosszabbítással folytatódott a találkozó. A ráadást viszont a KTE bírta jobban, elsősorban Rakics szereplésének köszönhetően.

Sztojan Ivkovics: – Jól védekezett a Körmend, sok eladott labdára kényszerített bennünket, biztos vagyok benne, hogy minden csapatnak gondot okoz a vasi együttes.

Aaron Mitchell: – A szélekről nagyon rosszul dobtunk, a lepattanókat rosszul szedtük. Sok játékosom betegséggel bajlódott, ez meglátszott a játékunkon.