Uzsoki-ügy - Főigazgató: 46 digitális kórlap fontos részei tűntek el

A fővárosi Uzsoki utcai kórházból 46 digitális kórlap kiegészítő, kézzel írott fontos részei tűntek el a 2005-2007 időszakból - mondta Golub Iván, az intézmény főigazgatója szombaton Budapesten, sajtótájékoztatón.

MTI

A főigazgató az ügy hátteréül szolgáló cikk írójáról, Márkus Attiláról azt mondta, 2005 februárjától 2007 márciusáig dolgozott a kórházban, általános orvosi diplomája volt, orvosi szakvizsgája nem, tehát önállóan nem is láthatott el beteget. Szakmai fejlődésével az osztályvezető főorvos nem volt teljesen elégedett, részben emiatt is 2007-ben, egy jelentős létszámleépítés idején úgy döntöttek, megválnak tőle - tette hozzá
Márkus Attila cikke április 11-én jelent meg. Golub Iván, hozzáfűzte: már a cikk nyomán azonnali belső vizsgálatot rendelt el az intézményben, de mindent rendben talált. 
A Lege Artis Medicinae orvosi szaklapban áprilisban megjelent írásában Márkus Attila egy általa meg nem nevezett magyarországi kórházi osztályon folytatott gyakorlatról számolt be, amelynek lényege, hogy a gyógyulásra esélytelen daganatos betegek esetében túladagolják a  morfint. 
A Magyar Hírlap november végén írt arról, hogy információi szerint morfintúladagolásban elhunyt betegek ügyében vizsgálódik a Budapesti Rendőr-főkapitányság a fővárosi Uzsoki utcai kórházban, amelynek fül-orr-gégészeti  osztályán házkutatást tartottak.
Golub Iván azt mondta: nem tud kezeskedni azért, hogy valaki valamilyen feladatkörben ne hibázott volna, de "gyalázkodni, szennyezni, gyilkosozni, és halálgyárazni" nem tisztességes dolog.
    
A sajtótájékoztatón Magyar György, a kórház jogi képviselője azt mondta: Márkus Attila cikkében "nincsenek olyan tényeken alapuló állítások, amelyek megvalósíthatnának bármilyen büntetőjogi tényállást". 
Az ügyvéd szerint "elfogadhatatlan, sértő, bántó és megalázó, méltatlan" az ahogy valaki "meggyalázta" az intézményt, majd elbújt. "Hol van ő?" - tette fel a kérdést Magyar György. 
Az ügyvéd emellett arról is szólt, hogy feljelentésükkor hangsúlyozták, a dokumentumok "meglétének, vagy meg nem létének" a bizonyítás részévé kell válnia, és ki kell deríteni, hogy kinek állt érdekében ezen dokumentumok eltüntetése.
Ezzel kapcsolatban Magyar György azt is elmondta: az ez ügyben elrendelt kórházi belső vizsgálat szerint más osztályon, de 2005 előtt és 2008 után az ügyben érintett osztályról sem tűnt el egyetlen dokumentáció sem.
Magyar György végül azt is elmondta: nem tudják, hogy a kórház ellen ki tette a feljelentést, de amennyiben bebizonyosodik, hogy hamis volt a vád, az illetőt akár öt évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethetik.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!