Az utolsó negyed döntött az elődöntőben: Szolnoki Olaj-Körmend 88-76

A zárónegyedig partiban volt a Körmend kosárlabdacsapata a házigazda Szolnokkal a férfi kosárlabda Magyar Kupa vasárnapi első elődöntőjében; a végjáték a Tisza-partiaknak sikerült jobban, ők kerültek a hétfői fináléba.

Vastag Nándor

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-12. 6. perc: 13-21. 9. perc: 19-23. 13. perc: 33-29. 16. perc: 34-38. 23. perc: 55-55. 26. perc: 57-62. 29. perc: 65-64. 33. perc: 70-64. 36. perc: 76-66. 38. perc: 80-69.

A Magyar Kupa négyes döntőjének első mérkőzését fantasztikusan kezdte a Körmend. Rendre pontosan fejezte be akcióit, és jól is védekezett, így biztosan vezetett (6. perc: 13-21). Az első negyed második felében a rendező Szolnok összekapta a védekezését, a távoli dobásai is bejöttek, és a kisszünetig egy pontra zárkózott fel (24-25). A második felvonásban is lendületben maradt a házigazda, de Zoran Martic időkérése után ismét koncentráltabban játszott a vasi csapat. Ferencz sorban szerezte a duplákat, majd Fodor Gergely és Bell is hozta a pontokat, s ezzel fordítottak a Rába-partiak (16. perc: 34-38). Ezután már felváltva estek a kosarak, így az ötletesen és pontosan támadó vasi piros-feketék előnnyel vonultak a félidőre (20. perc: 47-50).

A fordulás után nagyon hullámzott a játék. A Szolnok határozottabban próbált fellépni, de a Körmend is gyorsan felvette a ritmust, ám a rossz távoli dobások miatt nem tudta leszakítani riválisát (26. perc: 57-62). A harmadik negyed hajrájában a hazaiak erősítettek, mégis vezethetett volna a vendégcsapat, de az újabb kisszünet előtti pillanatokban English tiszta ziccert hibázott (30. perc: 65-64). Az utolsó etap rosszul indult a Rába-partiaknak. Támadásban képtelenek voltak a gyűrűbe találni, a házigazda viszont 5-0-val lépett el. English négy és fél perc elteltével, duplával törte meg a rossz szériát, ám átellenben Mills tarthatatlan volt (36. perc: 76-66). A tízpontos különbség pedig döntőnek bizonyult, az Olaj a befejezésig biztosan őrizte vezetését.

A Körmend a harmadik negyed végéig fantasztikusan játszott, de utána támadásban rengeteget hibázott, ami eldöntötte a csatát. Hétfőn 16 órától (tv: Digisport) a harmadik helyért játszhat, ellenfele az Albacomp – Atomerőmű mérkőzés vesztese lesz. A döntő 18.30-kor kezdődik.

A másik elődöntőben: Atomerőmű SE-Albacomp 82:81.