Kosárlabda Magyar Kupa: bronzérmes a Körmend

A Fortress Lami-Véd Körmend kosárcsapata bronzérmes lett a Magyar Kupában, miután szoros meccsen jól hajrázva legyőzte az Albacompot.

Vastag Nándor

Fortress Lami-Véd Körmend – Albacomp Fehérvár 77-75 (19-16, 13-22, 20-17, 25-20). – Szolnok, 1000 néző, mérkőzés a 3. helyért, vezette: Forrai, Török R., Fodor.

Körmend: ENGLISH 11/3, NÉMETH 9/6, Sonyák 2, BELL 14, TOWNES 16. Csere: Cseh 5/3, Ferencz 5/3, Mladenovic 11/9, Eilingsfeld 4. Edző: Zoran Martic.

Albacomp: Simon 5, EL-AMIN 17/6, Hollis 11, Hendlein 6, Keller Á. 3. Csere: Juhos -, CHISM 15/3, Supola 4, BÓDI 14/6, Madár -. Edző: Dzunics Braniszlav.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-5. 7. perc: 10-9. 13. perc: 21-24. 17. perc: 27-33. 22. perc: 34-46. 25. perc: 44-48. 28. perc: 50-53. 34. perc: 59-60. 37. perc: 65-69. 38. perc: 70-69. 40. perc: 75-70.

A bronzmérkőzésen a Körmendből Fodor Gergely és Ruják sérülés miatt hiányzott. Álmosan indult a mérkőzés, lassan pörögtek fel a csapatok. Az első negyed derekán Keller reklamálásért begyűjtött technikaija miatt élénkültek meg az események – Townes hibátlanul büntetőzött, majd Németh duplájával először szereztek vezetést a piros-feketék (7. perc: 10-9). Ezután a kisszünetig vasiaknál volt az előny, ám a második etap elejétől már az Albacomp diktálta a tempót. Némethék elég sok hibával játszottak – főleg támadásban –, így Zoran Martic időt kért (17. perc: 27-33). De hiába, a folytatásban sem lett élénkebb a körmendiek játéka, és a félidőben is a fehérváriak jártak előbbre (20. perc: 32-38).

A fordulás után öltözőben maradt a vasi csapat, Martic magához is hívta játékosait (22. perc: 34-46). Az időkérés után összekapták magukat Bellék, és a harmadik negyed végéig ott loholtak ellenfelük nyomában (30. perc: 52-55). Az utolsó felvonásban folytatódott a szoros versenyfutás. Az Albacomp egyszer szusszanásnyi fórhoz jutott, de Bell jó egyéni megmozdulással fordított, majd English öt pontjával biztos előnyről várhatták a végjátékot (40. perc: 75-70).

A győzelmet nem is engedte ki a kezéből a Körmend, így 2009 után ismét – immár hetedszer – bronzérmet szerzett a kupában. Csapata legjobbjának Németh István választották.