Soproni KC - Falco-SZOVA KC Szombathely kosárlabda-mérkőzés online tudósítás (97:95)

Az utolsó pillanatig kiélezett csatában maradt alul a Falco szomszédvári riválisával szemben. Nikola Lazic szép játékkal, de vereséggel mutatkozott be.

Bonyhádi Zoltán

Soproni KC-Falco-SZOVA KC Szombathely 97:95 (24:22, 23:26, 24:34, 26:23)
Sopron, MKB-Aréna, 2200 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi, Gorka, Szilas.

Sopron: RICHARDSON 30/6, BROOKS 23/3, Molnár 12/6, Szabó 6/6, Knight 6.
Cserék: Keresztes 8, Halmai 2, Gombás 2, Pojbics 8/6.
Vezetőedző: Meszlényi Róbert.

Falco: Kálmán 11, Morris 7/3, Wilson 10, KAZLAUSKAS 26/15, HORVÁTH 24/3.
Cserék: Borszéki 6/6, Jones 11/3, Pankár -.
Vezetőedző: Nikola Lazic.

A Falco szurkolói  nehezményezték, hogy drágábban adták a vendégjegyeket, mint a hazaiakat. Információink szerint a jegyeken az eredeti ár szerepel, azt csupán felülpecsételték a soproniak. A két csapat "keménymagja" egymással szemközti helyen foglal helyet, a "kedélyes csevegést" már viszonylag korán megkezdték a táborok. Nemsokára feldobás, kövesse velünk a mérkőzést!

1. negyed

1. perc: A hazaiak hozták el a labdát a feldobásnál, az első két támadás pont nélkül ért véget, majd Richardson talált be: 2:0

2. perc: Kazlauskas ziccerével, majd Brooks kosarával: 4:2

3. perc: Sikertelen soproni triplakísérlet után Morris harcolt ki személyi hibát. Horváth a palánk alatt egyenlített: 4:4

4. perc: Kazlauskas a régi önmagát idézve "lőtt" triplát: 8:7

5. perc: A litván tényleg magához tért: 9:10

6. perc: Brooks betörésével: 14:14

7. perc: A gyors játéknak mindkét oldalon megvannak a hibái, eladott labdák, kimaradt dobások jellemzik a játékot. Borszéki váltja Horváthot: 14:14

8. perc: Jones váltotta Morrist, a kosarak rendre kimaradnak: 16:16

9. perc: Wilson zsákolására Molnár triplával válaszolt: 19:18

10. perc: Richardson hármasára Borszéki válaszolt a vonal mögül. Meszlényi Róbert a negyed vége előtt pár másodperccel időt kért, minden alkalmat megragadva a pontszerzésre, a kosár azonban elmaradt: 24:22

2. negyed

11. perc: Wilson sikeresen büntetőzött, majd Richardson szerzett kosarat: 26:24

12. perc: Pankár váltotta Kálmánt, Wilson irányít. A rohanás, vele együtt a szükségtelen kapkodás tovább folytatódik: 30:28

13. perc: Szabó Zsolt hárompontosa után Nikola Lazic időt kért: Hatalmas irammal kezdődött a mérkőzés, a rohanásnak köszönhetően azonban sok a hiba is, hazai és vendégoldalon ergyaránt. Élvezetes, izgalmas mérkőzés van kialakulóban: 33:28

14. perc: Keményen védekezik a Falco. Néha túl keményen, legalábbis a bírók szerint: Wilson szándékos faultja után Molnár büntetett félsikerrel: 34:28

15. perc: Morris ellen támadót fújtak. Ezen kívül is sok az ütközés: 37:28

16. perc: Richardson betört, majd tíz fölé emelte a hazaiak előnyét. Horváth azonnal szépített: 39:30

17. perc: Keresztes Rafael begyűjtötte negyedik személyi hibáját. Gyönyörű Kálmán-Kazlauskas összjátékot követően: 41:32

18. perc: Szó szerint hálószaggató kosár esett a soproni palánk alól: 43:32

19. perc: Sárga-fekete időkérést követően Horváth szerzett pontokat, majd egy támadás múlva büntetőt harcolt ki: 45:36

20. perc: Brooks tört be ügyesen, majd Kazlauskas büntetőzött sikerrel. A félidőt Meszlényi időkérése zárta: 47:38

Félidei statisztika: A Falco eddigi legjobb dobói Kazlauskas és Horváth 12-12 pontot szereztek. Egyelőre kevés triplát dobtak a csapatok, a Sopron 12, a Falco 9 pontot szerzett hárompontos vonalról, ami a dobószázalékot nézve 24, illetve 25 %-ot jelent. Meszlényi Róbert és Nikola Lazic is forgatja csapatát: eddig 9-en (Sopron), illetve 8-an (Falco) léptek pályára.

Úgy tudjuk, az első negyedben megsérült soproni Matthew Kngiht-ot kórházba szállították, jelenleg az orsócsontját röntgenezik.

3. negyed

21. perc: Horváth dobta a félidő első kosarát: 47:40

22. perc: Marcel Jones is betalált, ma először: 51:42

23. perc: Keresztes kosara után Jones triplája tévesztett célt, Richardson közelről szerzett pontokat: 58:42

24. perc: Wilson egyszerűen Szabó Zsoltot átugorva zsákolt hatalmasat: 58:45

25. perc: Kazlauskas pontos hármasát faultolták, így büntetőzhetett is: 60:49

26. perc: Kazlauskas játszotta be Jonesnak, Meszlényi időt kért: 63:55

27. perc: Horváth bevágott egy triplát, majd Wilson zsákolt látványosan. Ezzel három pontra jött fel a Falco: 63:60

28. perc: Sikertelen támadások után Richardson szépített: 65:60

29. perc: A litván negyedik hárompontosát dobta: 68:65

30. perc: Hat soproni játékos volt a pályán, ezért technikait kaptak. Kálmán büntetett, majd Kazlauskas betörését követően átvette a vezetést a Falco: 71:72

4. negyed

31. perc: Keresztes zsákolása után ismét a soproniaknál az előny: 73:72

32. perc: Borszékit triplája után éltetik a szép számmal érkezett vendégszurkolók: 73:75

33. perc: Morris ziccerrel egyenlített: 77:77

34. perc: Morris emberről dobott hármast: 79:80

35. perc: Molnár András büntetőzött, majd Horváth harcolt ki személyit: 82:82

36. perc: Kálmán személyi hibáját Brookes értékesítette. Egy támadás múlva Horváth ellen fújtak szándékost, ezzel kipontozódott: 88:84

37. perc: Nincs sok hátra, azonban lépéselőnybe kerültek a hazaiak, Lazic időt kért: 91:84

38. perc: Kazlauskas 24. pontját szerezte: 91:87

39. perc: Morris távolija kettőt ért, ennek ellenére Meszlényi időt kért. Kálmán személyit harcolt ki, dobás nem járt érte. Kiegyenlített a Falco! 91:91

40. perc: Lazic időt kért, Richardson büntetőzött sikeresen, majd Morris taktikai faultja után ismét dobhatott. A Falco ismét időt kért, 14 másodperccel a vége előtt három pont volt a különbség. Kálmán kosara után Meszlényi kért időt, Brooks kihagyott büntetői után Kálmán utolsó pillanatban kimaradt dobásával győzött a hazai csapat: 97:95