Foci

2009.03.23. 03:28

Labdarúgás NB III: könnyen nyert a Sárvár

Körkép - A labdarúgó NB III. 18. fordulójában a Sárvár magabiztosan nyert a tartalékos Celldömölk ellen. Hazai pályán kapott ki a Répcelak és a Bük, Tapolcán szerzett pontot a Vép.

Celldömölk: TÓTH A. - Szalai, Kazári B., SZABÓ A., Györkös - Hanzl (Pajak), Babics, HORVÁTH Á., Kalcsó - SZALAY, Présing (Szele). Edző: Balhási István.

Sárvár: Szakos - Keveházi (Kasza), HORVÁTH L., Varga J., TÓTH P. - Varga G. (Gosztolya), VAJDA, Németh G. (Balassa), Máté - KORONCZAI, SINKA. Edző: Haraszti Zsolt.

A sérülések és eltiltások rányomták bélyegét a celldömölkiek játékára, a mérkőzés elején a vendégek játszottak fölényben. A sárvári gól után a hazaiak irányították a játékot, de a második félidőben a vendégek rutinos játékosai bebiztosították győzelmüket. - Gólszerzők: Sinka a 23., Koronczai az 57., Vajda a 92. percben. - Kiállítva: Babics, a 61. percben, második sárga lap után. - Ifi: Sárvár-Celldömölk 1:2.

Balhási István: - Ezer sebből vérző csapatomon, újabb komoly műtétet hajtottak végre.

Haraszti Zsolt: - Boldog vagyok, hiszen rangadót nyertünk, de a kihagyott helyzetek és a pontatlan játék miatt hiányérzetem van.

Bük-Csorna 0:2 (0:2). - Bük, 100 néző, vezette: Kocsis.

Bük: Pikács - NÉMETH V., Salamon, Máté, Mester - Guttmann (Topor), Vadász, Kővári (Szabó B.), Balikó (Lakner) - Sümeghy, Gyurácz. Edző: Németh József.

Csorna: Lőre - NAGY SZ., Jakab, Fenyő, Tóth D. - Kiss M. (Nyerges), Horváth A. (Jakab), BAÁN, Véghelyi - MOLNÁR (Herczeg), TÓTH Z. Edző: Varga Péter.

Az első félidőben koncentráltabban játszó, a győzelmet jobban akaró vendégcsapat megérdemelten szerzett kétgólos előnyt. A folytatásban a bükieknek is volt néhány tetszetős akciójuk, olykor mezőnyfölényben is futballoztak, ám kapura különösebb veszélyt nem je- lentettek. A vendégek megérdemelt győzelmet arattak az indiszponált bükiekkel szemben. - Gólszerzők: Nagy Sz. a 31., Molnár G. a 43. percben. - Kiállítva: Mester a 90. percben, lerántásért. - Ifi: 1:1.

Németh József: - Az ellenfél jobban akarta a győzelmet.

Répcelak-Lipót 1:3 (1:0). - Répcelak, 150 néző, vezette: Erdős.

Répcelak: Heinrich - Imre, JOÓ, Varga G., Szandi - Tamási (Szabó), Süle, TAKÁCS P., Csordás, Pockmecz (Pezenhófer)- Takács Sz. (Tóth Zs.). Edző: Tóth Zsolt.

Lipót: Nagy K. - Jablonkai (Ásványi), Török Sz., Kun, Visy - Kiss Á. (TÖLTŐSI), Leskó (Endrődy), Magyar, Fajkusz - LÁSZLÓ, Gollovitzer. Edző: Gunyhó Ferenc.

A mérkőzés kezdőrúgását a Répce szépe verseny győztese, Szalai Evelin végezte el. Jól kezdtek a hazaiak, Csordás szabadrúgásgóljával hamar vezetést szereztek. A széllel szemben játszó vasiak akarata érvényesült, a vendégek helyzetig sem jutottak el. A második félidő elején Tamási ziccert hibázott, rövidesen a vendégek a hazai védelmi hibákat kihasználva megfordították a meccs állását, majd a hajrában bebizosították győzelmüket . A Répcelak nem érdemelt vereséget.

Gólszerzők: Csordás a 9., illetve László az 53. és a 80. Töltősi az 57. percben. - Ifi: Lipót-Répcelak 0:3.

Tóth Zsolt: - Saját magunkat vertük meg.

Tapolca-Sab-Vép 1:1 (0:0). - Tapolca, 100 néző, vezette: Vidéki.

Tapolca: Radnai - Haklász, KUTASI, Márkó, Márton (Tüske) - Tóth, Lendvai, VISKI (Horváth), Sinkó (Kullmann) - Németh, Nagy. Edző: Kutasi Gábor.

Vép: Kutasi - Joó, Horváth Ádám, TAKÁCS CS., NÉMETH A. - Török, Balikó, Balázs (Illés), Borsi (Kövér), TAKÁCS M. - Gombás (Horváth G.). Játékos-edző: Takács Csaba.

Az első félidőben gólokkal kellett volna vezetnie a Vépnek. Szünet után a Tapolca szerzett vezetést, ám a jól hajrázó Vép a lefújás előtt egyenlített. - Gólszerzők: Viski a 67., illetve Török (11-esből) a 87. percben. - Kiállítva: Tüske a 78. és Joó a 78. percben, mindketten lerántásért. - Ifi: Vép-Tapolca 0:1.

Takács Csaba: - Győzelmet szalasztottunk el.

További eredmények: Motim-Csesztreg 1:5, Veszprém-Badacsonytomaj 0:2, Hévíz-Soproni VSE 5:0.

Bükről Csóka Csaba, Celldömölkről Gasztonyi Csaba, Répcelakról Németh József, Tapolcáról Kövér János tudósított.