Foci

2009.12.03. 21:12

Botrány Bécsben: berohantak a pályára az Austria Wien szurkolói

A bécsi szurkolók rendbontása miatt húsz percig állt a játék az Európa Liga "L"-csoportjában rendezett Austria Wien-Atlhletic Bilbao labdarúgó-mérkőzésen. A lila-fehér drukkerek különféle tárgyakat dobtak a pályára, majd betódultak a játéktérre.

MTI

A  nézőtéren és a pályán történt incidensek miatt 20 percig állt a játék az Austria Wien-Athletic Bilbao (0:3) összecsapáson. A vendég spanyol együttes 2-0-ra vezetett, amikor a bíró megállította a mérkőzést, miután a hazai drukkerek berohantak a gyepre. A Bilbao játékosai az alagúton keresztül menekültek ki a pályáról.

A bécsi szurkolók - látván csapatuk vergődését - a szünet után folyamatosan különféle tárgyakat dobáltak be a játéktérre, sőt, görögtüzeket is gyújtottak. A sorozatos incidenseknek a rendőrség vetett véget, a spanyolok pedig újabb góllal torolták meg sérelmeiket, és továbbjutottak a 32 közé.

Austria Wien (osztrák)-Athletic Bilbao (spanyol) 0-3 (0-1)