Foci

2010.07.22. 02:29

Egygólos Haladás-siker az Ajka ellen

Edzőmeccsen fogadta tegnap a Haladás NB I-es labdarúgócsapata az NB II-es Ajka gárdáját. A mérkőzést 2:1-re nyerték meg a zöld-fehérek.

Haladás, I. félidő: Rózsa - Schimmer, Guzmics (Devecseri), Korolovszky, Tóth P. - Molnár, Rajos - Nagy G., Simon Á., Sipos N. - Kenesei. II. félidő: Mursits - Csontos, Korolovszky (Guzmics), Devecseri, Nagy Z. - Lattenstein, Rajos (Simon Á.), Iszlai, Sipos N. (Nagy G.) - Ugrai, Simon A. Edző: Róth Antal.

A nagy meleg rányomta a bélyegét a játékra, a tempóra. A Haladás birtokolta többet a labdát, az egyik a hazai akció a 11. percben góllal végződött: Sipos ugrott ki középen a lesre játszó vendégvédők között, kapura tört, majd amikor Józsa kirontott rá, önzetlenül balra passzolt az akciót kísérő Keneseinek, akinek csak az üres kapuba kellett gurítani a labdát (1:0).

Fordulás után az első komoly helyzetéből egyenlített az Ajka: a 49. percben Mihalecz lépett ki középen, lefutotta a védőket, majd 12 méterről a kirontó Murstits mellett higgadtan gurított a bal alsó sarokba (1:1). A folytatásban a Haladás próbálta megszerezni a győzelmet, és erőfeszítéseit siker koronázta. A 70. percben az elmélázó vendégvédők hibáját kihasználva Ugrai balról nyolc méterről akasztott egy hatalmas gólt a jobb felső sarokba (2:1).

Az eredmény igazságos, a Haladás egy góllal talán jobb volt ellenfelénél.