Foci

2014.10.17. 10:49

Újvárosi öröm, szombathelyi bánat

Az OTP Bank Liga 11. fordulójában a sereghajtó Dunaújváros a Haladás ellen megszerezte első győzelmét. A piros-fehérek 1-0-ra nyertek a gyengén játszó vasiak ellen.

DUNAÚJVÁROS - SZOMBATHELYI HALADÁS 1-0 (1-0)

Dunaújváros, 2241 néző, vezette: Solymosi

Dunaújváros: Nagy G. – Villám, Farkas, Lázár, Csehi – Sárközi, Nikházi – Zsótér, Böőr, Orosz - Petneházi. Edző: Dobos Barna.

Haladás: Rózsa – Schimmer, Fehér, Devecseri, Katona – Jagodics, Iszlai – Gaál, Radó, Nagy O. – Rocchi. Edző: Artner Tamás.

Némi meglepetésre a hazaiaknál a rutinos Milinte helyett az első NB I-es meccsén védő Nagy Gergely áll a kapuban.

A dunaújvárosiak tiszta pirosban, a vasiak szürkében futballoznak.

A hazaiak kezdték a játékot.

5. perc: Zsótér 24 méteres, középre tartó félmagas lövését védte Rózsa.

Egyelőre a hazaiak kezdeményeznek valamivel többet.

Nagy Olivért kell ápolni, a középpályás egy sprintnél a combjához kapott.

Túl vagyunk az első tíz percen, eddig nem sok minden történt. Pontosabban szinte semmi.

13. perc Böőr cselezte át magát a bal oldalon Jagodicson, középre adott labdáját Orosz nehezen szelidítette meg, így odalett a helyzet, 18 méteres lövését ugyanis a bevetődő Katona blokkolta.

Nagy Olivér nem tud visszajönni, az oldalvonal mellett ápolják. Emiatt már öt perce tíz emberrel játszik a Haladás.

15. perc: A sérült Nagy Olivér helyett Gyurján Bence a pályán.

Lassan húsz perce játszanak a csapatok, egyértelműen a dunaújvárosiak dominálnak.

21. perc: Tetszetős újvárosi adogatás után Böőr lőtt 20 méterről, középről jó helyzetből a jobb sarok mellé.

25. perc: Jagodics gáncsolta el Oroszt a kaputól 17 méterre. A Haladás középpályása sárga lapot kapott.

26. perc: Újabb csere a Haladásban, ezúttal azonban nem kényszerűségből. Gaál helyett Kopúnek állt be.

28. perc: Petneházi jobbról beívelt szabadrúgását a hosszún berobbanó Nikházi Jagodicsot megelőzve kilenc méterről, jobbal félmagasan a kapu bal oldalába vágta (1-0).

32. perc: Egy villámgyors hazai kontra után Zsotér balról, tíz méterről a bal sarok mellé lőtt.

A Haladás kapura tökéletesen veszélytelen, de a mezőnyben mutatott játékára is nehéz pozitív jelzőt lelni.

44. perc: Lázár rúgta fel a jobb oldalon meglóduló Gyurjánt, sárga lap.

Két perc a ráadás.

45. perc: Jagodics rántotta a földre Oroszt, ez is sárga lap.

Vége az első félidőnek. A Dunaújváros sok támadást indított, fölényben futballozik, a Haladás eddig roppant gyengén muzsikál, teljesen megérdemelten vezet a hazai együttes.

II. FÉLIDŐ

Elkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

48. perc: Villám rántotta le Radót a bal oldalon, Solymosi szerint semmi sem történt...

51. perc: Iszlai rúgta fel Nikházit, sárga lap.

2241 a hivatalos nézőszám...

53. perc: Schimmer jobb oldali beadását a rövid sarokra érkező Kopúnek hat méterről alig fejelte a bal sarok mellé. Ez volt a vendégek első helyzete a mérkőzésen.

53. perc: Katona buktatta Nikházit, sárga lap.

55. perc: Nikházi ollózott 15 méterről, ám a kapu közepébe tartó labdát biztosan fogta Rózsa.

56. perc: Rocchi tette ki a labdát a jobb oldalon Gyurjánnak, aki befelé indult, 17 méteres lövése azonban elsuhant a bal sarok mellett.

A hazaiak nem sietnek, szép nyugodtan építgetik támadásaikat. A szombathelyiek is próbálkoznak, bár a szenvedés szó helytállóbb.

65. perc: Zsotér lesen kapta a labdát, a bíró nem jelzett, a csatár azonban 15 méterről, jobbról, tiszta helyzetből a jobb sarok mellé lőtt.

68. perc: Rocchi ollózott 15 méterről a léc fölé.

69. perc: Újvárosi kontra végén Böőr 18 méterről a bal sarok mellé tekert.

71. perc: Csere a hazai csapatban, Petneházi helyett Thiago állt be.

Mezőnyjáték folyik, a hazaiaknak vannak kisebb helyzeteik.

76. perc: Csere a Haladásban, Jagodics helyére Jefremov érkezett. A 8-as mezben futballozó ukrán fiúnak ez az első bajnokija a Haliban.

78. perc: Radó jobb alsó sarokra tartó, 17 méteres szabadrúgását ütötte ki Nagy.

79. perc: Cserél a hazai csapat, Böőr le, Jakab be.

87. perc: Jakab 16 méteres, középről eleresztett lövését védte bravúrral Rózsa.

89. perc: Egy szabadrúgás után Fehér félfordulattal, nyolc méterről a bal sarok felé lőtt, de Nagy védett.

91. perc: Schimmer kapott sárga lapot.

Vége a mérkőzésnek.

A Haladás csapnivaló első félidőt követően a másodikban valamelyest feljavult, de ez még  pontszerzéshez is kevés volt. A Dunaújváros abszolút rászolgált a három pontra.