Foci

2015.04.26. 17:14

Négy gólt rúgott a Sárvár - Fontos mérkőzést nyert emberhátrányban az NB III-as gárda

Tököl - Az NB III-as labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában a Sárvár fontos meccset nyert meg fölényesen a Tököl vendégeként.

Tököl VSK_Sárvár FC 0-4 (0-1). Tököl, 50 néző, NB III-as labdarúgó-bajnokság, vezette: Szalai.

Sárvár: OSVALD - POTYI, RAJOS, RÓZSA, Pupp, AMBRUS - TANCSICS (Klauzer, 67.), MÁTHÉ, DEVECSERY - MAVOLO (Nagy A., 79.), TÓTH L. (Koronczai, 74.). Edző: Takács Gábor.

Gólszerzők: Devecsery, Mavolo 2, Rózsa.

Kiállítva: Pupp (26.).

A bentmaradásért küzdő sárváriak a győzelem reményében léptek pályára a hasonlóan nehéz helyzetben lévő Tököl vendégeként. Remekül kezdtek, már az 1. percben vezetést szereztek, egy szabadrúgás utáni kipattanót vágott a kapuba közelről Devecsery. A nagy kedvvel, jól futballozó sárváriak lendületés az sem törte meg, hogy Puppot reklamálásért kiállították (hiába volt igaza). Fordulás után feljebb tolta védekezését a házigazda, kitámadott, rohamozott az egyenlítésért. A stabilan védekező, szervezetten játszó vasiak így kedvükre kontrázhattak. Mégis ismét egy szabadrúgás után talált kapuba a Sárvár. Sőt, a mezőny legjobbja, Máthé forintos labdával ugratta ki Mavolót, aki higgadtan szerezte saját maga második, csapata harmadik gólját. Rózsa szöglet után, közelről begyötört labdája már csak hab volt a tortán. Remek napot fogott ki a Sárvár, emberhátrányban is lefocizta ellenfelét, ilyen arányban is megérdemelten nyert.

Mavolo Paolo két góllal vett ki a részét a győzelemből
Fotó: Sárvár FC

Takács Gábor: - Le a kalappal a srácok előtt, hiszen 65 percet emberhátrányban futballozva is biztosan nyertek!

További eredmények: Nagyatád- Győri ETO II. 0-2, III. Kerület -Budaörs 0-3, Újbuda -Balatonfüred 3-2, Rákosmente- Diósd 1-2, Dorog -Mosonmagyaróvár 0-0, Tatabánya -Csepel 2-0.

1. Budaörs 23 15 6 2 51 - 19 51

2. Győri ETO II. 23 15 4 4 45 - 18 49

3. Tatabánya 22 10 8 4 47 - 29 38

4. Újbuda 22 11 4 7 30 - 27 37

5. Diósd 23 11 3 9 28 - 29 36

6. Rákosmente 22 10 3 9 39 - 30 32

7. BKV Előre 22 7 9 6 36 - 31 30

8. Balatonfüred 23 8 4 11 32 - 33 28