Haladás

2015.08.29. 05:42

Hali-diadal Békéscsabán - Második helyen a Mészöly-csapat!

Az OTP Bank Liga 7. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás Németh Márió góljával 1-0-ra győzött Békéscsabán. AVE HALADÁS!

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 0-1 (0-1)

BÉKÉSCSABA, 1422 NÉZŐ, JÁTÉKVEZETŐ: Berke.

Békéscsaba: Mursits - Bényei, Fehér, Balog, Fabio - Korudzsiev, Piermayr, Calvente, Laczó - Viczián, Punosevac

Haladás: Király - Angyal, S. Wils, Jagodics, Bosnjak - Iszlai, T. Wils, Németh M . - Popin, Ugrai, Halmosi

Mészöly Géza egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon, a sérüléssel bajlódó Gosztonyi András nem került a keretbe sem, Sasa Popin szerepel a kezdőben.

A Hali cseréi: Rózsa, Jánvári, Nagy P., Batarelo, Gaál, Fehér, Medgyes. A horvát Ante Batarelo tehát végül Gosztonyi helyett kerettag lett

Dögmeleg van Békéscsabán is, de ugye ez mindkét csapatot egyformán zavarhatja majd. Másrészt az utóbbi fordulókban sem volt sokkal hűvösebb...

A hazaiak tiszta fehérben, a szombathelyiek zöld felsőben, fekete nadrágban és fekete sportszárban játszanak

Körülbelül 1500 néző várja a kezdést, köztük mintegy 70 Hali-drukker

Elkezdődött a mérkőzés, a Haladás kezdte a játékot. Hajrá Hali!

Lassan öt perc telt el a meccsből, egyelőre semmi érdemleges nem történt, mezőnyben gyűrik egymást a csapatok. A vasiak birtokolják többet  a labdát, Németh Márióék irányítják a játékot

4. perc: Punosevac próbálkozott 20 méterről, lövése azonban Jagodics lábáról szögletre pattant

Változatlanul a Haladás dominál, ám a tizenhatoshoz érve az utolsó passzokat elrontja a zöld-fehér gárda

Az utóbbi percekben a lila-fehérek is vezettek egy-két támadást, de ezekben nem volt gólveszély

12. perc:  Fabio nyargalt el a bal szélen, középre adott labdáját az utolsó pillanatban vágta szögletre Jagodics a berobbanó Punosevac elöl

15. perc: Végre valami! Halmosi ugratta ki gyönyörű labdával Ugrait, aki 18 méterről lőtt, de Mursits nagy vetődéssel szögletre tornászta a labdát

22. perc: Ivószünet

27. perc: Góóóóóóól! Németh Márió vezetgette a labdát, majd 22 méterről,  jobbal, középről szép mozdulattal a bal sarokba lőtt (0-1)

A szombathelyiek futballoznak fölényben, szépen felépítik támadásaikat, a hazaiakat láthatón letaglózta a gól. Még egy vasi találat padlóra küldhetné a hazai pályán az őszi szezonban még pontot sem szerző lilákat

A Hali-szurkolók vígan danolásznak

38. perc: Punosevac rúgta meg Stef Wilst, sárga lap

39. perc: Az öccs majdnem büntetett! Egy visszagurított labdát Thomas Wils 10 méterről a jobb kapufára bombázott!

42. perc: Piermayr rúgta fel Thomas Wilst, sárga lap

A zöld-fehérek kézben tartják a meccset

Vége az első félidőnek. Kevés helyzetet hozott a játékrész, a szombathelyiek jobban futballoznak ellenfelüknél, egyelőre kijön a tudásbeli különbség. A Zoran Szplisjak vezette együttes próbálkozik, de komoly helyzetet nem sikerült kidolgoznia.

Az utóbbi három bajnokinkon nem kaptunk gólt, miként a három idegenbeli meccsünkön sem. A békéscsabai a negyedik...

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő. A szünetben a hazaiak mestere kettőt is cserélt, Korudzsievet Spitzmüller, Punosevacot Szilágyi váltotta. Zoran Szplisjak elsősorban tehát támadóival elégedetlen - joggal

Egyelőre semmi érdemleges sem történt a második játékrészben

49. perc: Ez szép volt! Bosnjak tört be a bal szélen a tizenhatoson belülre, ám beadását Balog szögletre mentette a berobbanó Ugrai és Popin elöl

1422 a hivatalos nézőszám

A második félidőben is a Haladás az aktívabb

54. perc: Halmosi balról leadott, bal lábas, 19 méteres lövését fogta Mursits

57. perc: Ugrai szerzett labdát a csabai térfélen, Popinhoz továbbított, aki 10 méterről Mursits kezébe pörgetett

Szerencsére a zöld-fehérek nem elégednek meg az egygólos vezetéssel, mennek előre a több "biztonságot" jelentő harmadikért

58. perc: Viczián vette el a labdát Jagodicstól, egyedül tört kapura, ám a tizenegyespontnál Stew Wils becsúszva szerelte. Nagy mentés volt!

61. perc: Csere a Haladásban, Ugrait Nagy Patrik váltotta

66. perc: Bényei 22 méteres lökete zúgott el a jobb felső sarok mellett

Ivószünet

73. perc: Németh Márió bal oldali beadását Bényei mentette szögletre Popin elöl

77. perc: Szilágyi balról belőtt labdáját Viczián hét méterről a a jobb sarok mellé fejelte

79. perc: Csere a Haladásban, Halmosit Gaál váltotta. Király Gábor lett a zöld-fehérek csapatkapitánya

Egy Haladás-gól még jó lenne így a hajrá előtt...

80. perc: Békéscsabai csere, Laczkó helyére Szalai állt be

Még négy perc plusz a ráadás. Idegenben Székesfehérváron és Debrecenben is 1-0-ra nyertünk, ezt elfogadnánk most is.

84. perc: Iszlai rúgta meg Calventét, sárga lap

85. perc: Még egy sárga, Szalai húzta a földre Iszlait

87. perc: Bosnjak kapott sárga lapot reklamálásért

88. perc: Csere a Haliban, a gólszerző Németh Máriót Medgyes váltotta

A Haladás irányítja a játékot

Két perc a hosszabbítás

A hazaiak mennének előre, de a labda a szombathelyieknél van

92. perc: Egymásután két szögletet is rúgott a Békéscsaba - most akad egy kis izgalom

Vége a meccsnek, 1-0-ra nyert a Haladás!

Fotó: Békéscsaba 1912 Előre facebook-oldala

A szombathelyiek a mérkőzés döntő részét uralták, több veszélyes helyzetet is kidolgoztak ellenfelüknél, és megérdemelten gyűjtöttek újabb három pontot. Noha a vasiak „csak” 1-0-ra nyertek, a két együttes között jóval nagyobb a tudásbeli különbség, amit a hazaiak ezúttal lelkesedésükkel próbáltak ellensúlyozni.

A vasiak tovább folytatták remek szereplésüket. Immáron négy bajnoki óta nem kaptak gólt, és idegenben (ugyancsak négy mérkőzésen) szintén érintetlen maradt Király hálója. A zöld-fehér gárdának a békéscsabai volt az idei bajnokságban a negyedik 1-0-s győzelme. Sikerével a Szombathelyi Swietelsky-Haladás a harmadikról előrelépett a tabella második helyére.