Haladás

2014.09.13. 14:09

Góltalanság - Bajban a Haladás

Az OTP Bank Liga 7. fordulójában a Szombathelyi Haladás 2-0-ra kikapott a Honvédtól. Hét meccsen három gólt rúgtunk, ez édeskevés.

BUDAPEST HONVÉD - SZOMBATHELYI HALADÁS 2-0 (2-0)

Budapest Bozsik-stadion, 1000 néző,  játékvezető: Németh Á.

Honvéd: Kemenes - Ikenne-King, Kosnic, Kristi, Alcibiade, - Vécsei, Portilla, Hidi, Job -  Youla, Traore.

Haladás: Rózsa - Jagodics, Dvorschák, Devecseri, Fehér - Kopúnek, Iszlai - Gaál, Nagy, Halmosi - Rocchi.

A mérkőzés a héten elhunyt Sándor Károly emlékére egyperces gyásszünettel kezdődött.

A Haladás kezdőjében az előzetesen megadotthoz képest két változás is történt. Schimmer Szabolcs helyett Jagodics Márk és Gyurján Bence helyett Tommaso Rocchi került. A Lazio egykori legendás támadója tehát Kispesten debütál a Haliban.

A Honvéd kezdte a játékot. Hajrá Hali!

6. perc: Halmosi ment el a bal oldalon, lövésszerű beadása alig zúgott el a léc felett.

7. perc: Ezúttal a jobb oldalon veszélyeztetünk, Gaál szintén beadni akart, ám lövése így lett (majdnem) jó, de Kemenes védte a lapos próbálkozást.

11. perc: Traore jobbról ívelt egy embereset a kapu irányában Rózsa a léc fölé paskolta a a labdát.

13. perc: Portilla 24 méteres szabadrúgása a sorfal szélén álló Iszlai fején megpattanva a balra mozduló Rózsa mellett a kapu közepébe vágódott. Öngól! (1-0).

15. perc: Rocchi vett át egy labdát mellel a kapunak háttal, majd félfordulatból, középről, 18 méterről, remek mozdulattal alig lőtt a bal felső sarok mellé. Kemenes szemmel verte a labdát.

19. perc: Youla fűzte át a jobb oldalon a Haladás-védelmét, majd elcsúszva, hat méterről a léc fölé-mellé emelt.

20. perc: Egy gyors kispesti kontra végén Job jobbról, 20 méterről fölé bombázott.

24. perc: Jagodics rúgta meg Vécseit, sárga lap.

Az MLSZ TV összefoglalója a mérkőzésről

Kiegyenlített a mérkőzés, a Honvéd kicsit visszaállt, és Youla valamint Traore révén villámgyors kontrákkal hoz frászt a Haladás védelmére.

32. perc: Csere a Haladásban, Schimmer helyére Jagodics érkezett.

35. perc: Alcibiade kapott sárga lapot.

40. perc: Gaál húzta vissza Ikenne-Kinget, ez is sárga lap.

41. perc: Ikenne-King jobbról adott be, Hidi a hosszúról visszalőtte a labdát, Youla pedig hat méterről a bal sarok mellé sarkazott.

43. perc: Youla ment el a bal szélen, középre adott labdáját Traore visszapasszolta a mögötte érkező Hidihez, aki tíz méterről, ballal a jobb sarokba helyezett (2-0).

46. perc: Youla egy visszakapott labdával 14 méterről alig lőtt a hosszú, jobb sarok mellé.

Vége az első félidőnek. Próbálkozik-próbálkozik a Haladás, több akciót is kidolgozott, ám a Honvéd támadói gyakran megoldhatatlan feladat elé állítják a védőket.

A szünetben cserélt Artner Tamás, Rocchi helyére Gyurján érkezett.

II. FÉLIDŐ

49. perc: Kristi kapott sárga lapot.

53. perc: Egy támadás végén Halmositól egy Honvéd-játékoshoz, majd Kostic kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, ám Németh játékvezető nem ítélt büntetőt.

Támad-támad a Haladás.

58. perc: Fehér kapott sárga lapot.

Alacsony színvonalú mezőnyjátékban gyönyörködhetünk. Gyömöszöljük a labdát a Honvéd tizenhatosára, ám ott nagy a tanácsalanság.

69. perc: Schimmer-Nagy Olivér volt a labda útja, utóbbi beadását Gaál 12 méterről, jó helyzetből, méterekkel a bal sarok mellé lőtte.

71. perc: Kristi mellel akarta hazaadni a labdát Kemenesnek, ám pechére Schimmer ott ólálkodott, és hat méterről ziccerből a jobb oldalhálót találta telibe. Ez nagy helyzet volt!

75. perc: Halmosi tette le a labdát a bal oldalon Gaálhoz, aki jó helyzetből, 10 méterről, ballal a jobb oldalhálóba lőtt.

76. perc: Csere a Honvédban, Youla helyett Mancini a pályán.

79. perc: Csere a Haladásban, Dvorschák helyére Németh Márió érkezett.

85. perc: Megint csere a Honvédban, Ikenne-King helyett Baráth a pályán.

Megyünk előre, de ez inkább csak szenvedés.

89. perc: Az utolsó szalmaszál is kicsúszotta kezünkből. Nagy Olivér elé pattant a labda, a középpályás 18 méteres lövése alig ment a bal sarok mellé

Két perc a hosszabbítás.

91. perc: Csere a Honvédban, Vécsei helyére Nagy Gergő érkezett.

Vége a mérkőzésnek.

A szombathelyiek ezen a meccsen is vészes góliszonyban szenvedtek, ráadásul védelmük is roppant bizonytalan volt. E kettő pedig csakis vereséghez vezethetett. A Haladás hét bajnokin mindössze három gólt szerzett, ez édeskevés.