Haladás

2016.02.12. 19:52

Haladás-diadal a fővárosban

Az OTP Bank Liga 20. fordulójában a Haladás Stef Wils góljával 1-0-ra győzött a Budapest Honvéd vendégeként. Király Gábor parádézott.

BUDAPEST HONVÉD - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 0-1 (0-1)

Budapest, Bozsik-stadion, 1000 néző, játékvezető: Andó-Szabó

Budapest Honvéd: Nagy S. - Botka, Lovric, Baráth, Bobál - Kamber, Nagy G., Hidi, Holender - Youla, Eppel

Haladás: Király - Angyal. S. Wils. Jagodics, Bosnjak - T. Wils, Iszlai, Németh M. - Gaál, Williams, Halmosi

Délelőtt Szombathelytől Budapestig végig szakadt az eső, ami a fővárosban csupán később, 14 óra magasságban váltott csepegősre. Ettől függetlenül a Bozsik-stadion gyepszőnyegét csak egy-egy kisebb tócsa tarkítja. A talaj persze messze sem tűnik ideálisnak.

Már mindkét csapat kint melegít, a kispestiek jöttek ki korábban. A hazaiak kapuját nem Kemenes Szabolcs védi - a Honvéd csapatkapitánya a keddi edzésen ugyanis megsérült.

Húsz perc van a kezdésig, egyelőre nincs sok néző, nagyjából 300-an lehetünk. A vendégszektorban 30-an várják a meccset, a hazaiban nincsenek ennyien.

Negyedóra van még hátra, most fejezték be a csapatok a melegítést, irány az öltöző. Még tíz perc a kezdésig, a Haladás tulajdonosai között itt van Illés Béla, Kóbor László, Horváth Balázs, Séllei Árpád, miként Tóth Miklós, a Hali ügyvezető igazgatója is. De helyet foglal a tribünön Mészöly Géza felesége és leánya is.

A Hali cseréi: Rózsa, Schimmer, Jánvári, Nagy P., Medgyes, Ugrai, Popin.

A Honvéd piros felsőben, fekete nadrágban és piros-fekete sportszárban, a Haladás fehér mezben, zöld nadrágban és zöld sportszárban játszanak.

A hazaiak kezdték a játékot.

Nagyjából 600-an lehetünk ebből 50 vendégdrukker.

2. perc: Gaál csúszott össze Holenderrel a hazaiak tizenhatosánál. A kispestiek játékosát már másfél perce ápolják, nem is tudja folytatni a játékot. Helyére Vasziljevics érkezett.

Tíz perc telt el a mérkőzésből, egyelőre mezőnyben folyik a játék, a Halinak akadt már két veszélyes támadása, a hazai csapatnak pedig két veszélyes beadása.

11. perc: Németh Márió bal oldali beadásáról csak kevéssel maradt le Williams

Az utóbbi percekben a hazaiak többet kezdeményeznek, ám semmi veszélyt sem jelentenek Király kapujára

14. perc: Az első helyzet! Stef Wils hosszú indításával Halmosi lépett meg a bal oldalon Botka mellett, 11 méteres, bal lábas, középre tartó félmagas bombáját védte Nagy

17. perc: Bosnjak ívelt a jobb szélen Williamshez, a csatárt gyanús körülmények között szerelte becsúszva a tizenhatoson belül Baráth. Nincs tizenegyes.

18. perc: Szenzációs támadás végén Németh tette ki a labdát Gaálhoz a bal szélen, a támadó kiszorított helyzetből, öt méterről a jobb oldalhálót találta telibe

20. perc: Ismét egy remek akció!Williams-Németh-Halmosi volt a labda útja, utóbbi balról, 15 méterről a léc fölé lőtt

Az utóbbi tíz perc egyértelműen a zöld-fehéreké, több szép támadást is vezettek Halmosiék

28. perc: Ez veszélyes volt. Egy visszagurított labdát követően Youla elöl mentett az utolsó pillanatban becsúszva Bosnjak

30. perc: Egy kontra után Youla egyedül tört kapura, de 15 méteres lövését Király spárgázva, lábbal védte

Most a Honvéd a veszélyesebb, de - néha szó szerint is - jól álljuk  sarat

Ez igen. Nagy Sándor átdobta a labdát a félpályán, de a bal oldalvonalon kívülre is...

A két szurkolótábor köztudottan jó viszonyt ápol, a Honvéd-tábor éppen Szombathelyt élteti

44. perc: 0-1!!!! Halmosi jobb oldali szöglete mindenki előtt elsuhant, a középen érkező Stef Wils kapásból, négy méterről laposan a kapu közepébe lőtt (0-1)

Két perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek. A Haladás jobban futballozik ellenfelénél, különösen a bal szélen vezet sok-sok támadást.

II.FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

Alaposan bekezdett a Honvéd, ott pattog a labda a tizenhatosunknál

52. perc: Nagy Gergő 20 méterről bombázott a léc fölé. Zúgolódnak is a kispesti szurkolók, hiszen Király kint állt a kapujából, miért nem emelt inkább - zúgolódnak

54. perc: Gól, de mégsem. Youla cselezett a bal szélen, visszavette a labdát a jobb lábára, majd hét méterről a bal sarokba lőtt. Király hevesen integetett, Andó-Szabó kis gondolkodás után érvénytelenítette a találatot. Valószínűleg az ötös előtti bolyban történt szabálytalanság. Vagy les volt.

58. perc: Iszlai kapott sárga lapot

59. perc: Csere a hazai együttesben, Hidit Vernes váltotta. Utóbbi máris bemutatkozott, 19 méteres, léc alá tartó szabadrúgását Király öklözte a mezőnybe

62. perc: Vernes jobbról belőtt szögletét Kamber 15 méterről kapásból, alig lőtte a léc fölé. Ez meleg volt.

64. perc: Csere a Haladásban, Williams helyett Ugrai állt be

Alaposan feljavult a hazaiak teljesítménye, az utóbbi időben a kontrákban bízhatunk

68. perc: Nagy Gergő esett el Jagodics mellett a tizenegyespontnál, Andó-Szabó sárga lappal jutalmazta a műesést

69. perc: Thomas Wils rúgta meg Youlát a tizenhatosunknál, a Honvéd támadóját hordágyon viszik le. Helyére Jelena állt be

73. perc: Gaál indult meg a bal oldalon egy kontrából, a tizenhatosnál csinált egy cselt, de lövésébe az utolsó pillanatban belevetődött Botka

Hősiesen védekezik a Haladás

75. perc: Ugrai kapott sárga lapot

76. perc: Egy felívelt labdát Baráth hat lépésről fejelt a háló tetejére

77. perc: Vernes indult meg egyedül a bal oldalon, de kilenc, félmagas méteres lövését bravúrral védte Király

Nagyon nyom a Honvéd

79. perc: Csere a Haladásban, Iszlai helyett Nagy Patrik érkezett a pályára

81. perc: Ugrai kontrázott, 15 méteres, bal oldalról leadott, bal sarokra tartó lövését Nagy szögletre tolta

85. perc: Nagy Patrik kapott sárga lapot

86. perc: Csere a Haliban, Halmosit Medgyes váltotta.

Hősiesen védekezünk, nincs rá jobb kifejezés

88. perc: Ugrai cselezte át magát öt (!) hazain, de a végén röviden passzolt a bal oldalon üresen felbukkanó Némethez, lefülelték az átadást

Három perc a ráadás

91. perc: Nagy Gergő jobbról elvégzett szabadrúgását Kamber hét méterről, erősen fejelte a léc alá, Király egy kézzel a léc fölé ütötte a labdát. Kamber nem hiszi el, hogy nincs a hálóban a pettyes - fél perce áll az ötösön egy helyben

92. perc: Atyaég mi van itt. Ide-oda pattogó labdát előbb Király védett bravúrral, majd az ismétlést Medgyes fejelte ki a bal kapufánál a gólvonalról.

Vége a mérkőzésnek!Király Gábornak óriási érdeme volt a győzelemben, de mint tudjuk, a futball csapatjáték - szóval kalaplengetés jár az egész csapatnak! Az első félidő a Haladásé, a második inkább a Honvédé volt - megérdemelt vasi diadal született!