Haladás

2017.07.15. 17:12

Pontatlan rajt: Kikapott a Honvédtól a Haladás

Az OTP Bank Liga első fordulójában a kevés helyzetet kidolgozó Haladás 2-0-ra alulmaradt a bajnoki címvédő Budapest Honvéd ellen.

BUDAPEST HONVÉD - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 2-0 (1-0)

Budapest, Bozsik-stadion, 2000 néző, játékvezető: Erdős.

Honvéd: Gróf - Ikenne-King, Lovric, Baráth, Laczkó - Nagy G., Herjeczki, Kamber, Tömösvári - Lanzafame, Eppel.

Haladás: Király - Wils, Jagodics, Németh M. - Polgár, Kiss B., Simon, Bosnjak  - Kovács, Tóth M. - Williams

Mészöly Géza egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon, a sérült Miroszlav Grumics helyett Kovács Lóránt került a kezdőbe.

A Himnuszt hallgatják a csapatok.

A Honvéd piros-fekete csíkos felsőben, fekete nadrágban és piros-fekete sportszárban, a Haladás tiszta zöldben szerepel.

Tekintélyes felhők kémlelik fentről a pályát, de reméljük megússzuk eső nélkül.

A Hali kezdte a játékot.

Mintegy 50 Haladás-szurkoló kísérte el a csapatot.

4. perc: Gyors csere. Ikenne-King húzta a rövidebbet a Bosnjakkal való csatában, így a kispesti hátvédet máris le kellett cserélni. Helyére Bobál állt be

5. perc: Lanzafame trükközött a Haladás tizenhatosánál, lövése levágódott Wilsről, Eppel 18 méteres ismétlése Jagodicsot érintve zúgott el a jobb sarok mellett

Bő tíz perc telt el a meccsből, a Honvéd szabadrúgásokkal, szögletekkel próbálkozik, nulla eredménnyel.

14. perc: Jagodics adta haza a labdát a jobb oldalról, Lanzafame kis híján lecsapott rá, az olasz elöl Király kifutva, kivetődve elütötte a labdát

A Honvéd szép lassan adogat, a Haladás sem rohan, egyelőre nem sok minden történt

A Honvéd irányít, a Hali inkább kontrákra spekulál

29.perc: 1-0. Lanzafame jobb oldali szabadrúgását a rövidre érkező Bobál hat méterről a jobb sarokba fejelte

33. perc: Kovács indult meg balról befelé a tizenhatos előtt, de Lovric buktatta. Erdős nem tudni mit nézett, mert továbbot intett

35. perc: Németh Milán kapott sárga lapot

A kispestiek kómotosan adogatnak, láthatóan tökéletesen elégedettek egygólos előnnyükkel

42. perc: Tóth Máté jobb oldali szabadrúgását Jagodics nyolc méterről a léc fölé fejelte. De ez végre Hali-helyzet volt

44. perc: Eppel kapásból, jobbról, jobbal na hova lő? A bal sarok mellé...

Két perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek. Háát, nem is baj...

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő

46. perc: Laczkó bal oldali beadását Eppel hat méterről a jobb kapufára fejelte, a kipattanó Herjeczki hét lépésről éppen Király kezébe továbbította. Ez kemény volt...

50. perc: Kovács kapott sárga lapot

52. perc: A kapujából kifutó Gróf rúgta meg hátulról Kovácsot a tizenhatoson belül - nincs tizenegyes...

A második félidő eddig sokkal jobban néz ki mint az első - mármint nyilván Haladás-szempontból

57. perc: Csere a Honvédban, Tömösvári helyett Gazdag állt be

59. perc: Simon kapott sárga lapot

Megélénkült a meccs, emellett akad néhány kemény belemenés is

70. perc: Csere a Haladásban, Simon helyett Jancsó állt be

72. perc: Kettőscsere a Haliban, Kovács helyett Rácz, Williams helyett Halmosi állt be

A cserék lendítettek a játékunkon.

75. perc: Tóth remek passzát Rácz üresen kapta a jobb oldalon, ám ahelyett, hogy kapura lőtt volna, középre passzolt, de tisztáztak a Honvéd-védők

78. perc: Lanzafame ugratta ki a jobb oldalon Herjeczkit, a középpályás kilenc méteres, lapos lövését Király bravúrral védte

84. perc: Cserélt a Honvéd, Nagy helyett Pölöskei állt be

A Hali támad, a Honvéd beállt bekkelni

Gróf látványosan húzza az időt...

88. perc: 2-0. Lanzafame indult meg balról befelé, majd estében, Jagodics szorításában 18 méterről a bal sarokba ívelt (2-0).

90. perc: Halmosi kapott sárga lapot műesésért