Elvesztek a nagyerdőben: Debrecen-Szombathelyi Haladás 4-2

Az OTP Bank Liga 28. fordulójában szombaton a Szombathelyi Swietelsky-Haladás a Nagyerdei Stadionban 4-2-re kikapott a Debreceni VSC-től.

DEBRECENI VSC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 4-2 (3-1)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2030 néző, játékvezető: Berke

Debrecen: Danilovics - Osváth, Szatmári, Brkovics, Ferenczi - Jovanovics, Filip, Tőzsér, Holman - Könyves, Handzic.

Haladás: Király - Schimmer, Wils, Jagodics, Bosnjak - Iszlai, Kiss B., Jancsó - Mészáros, Williams, Rácz.

A Debrecen kezdte a mérkőzést - egy perc sem telt el, Király Gábornak máris védenie kellett egy közeli próbálkozást.

Majd a jobb kapufa mellett csorgott ki egy debreceni löket. Szó se róla, alaposan bekezdett a Loki.

5. perc: Nem lassít a DVSC, uralja a meccset, többet birtokolja a labdát - és támad gőzerővel. Jönnek jobbról-balról a beadások, de ezek nem okoznak zavart.

Lassan rendezi sorait a Haladás, a szombathelyiek próbálják megbecsülni a labdát, lassítani a Debrecent.

15. perc: Könyves-Holman összjáték után utóbbi balról középre passzolt labdáját Handzic 10 méterről a bal sarokba lőtt (1-0).

17. perc: Handzic jobb oldali szögletét Szatmári hat méterről fejelte kapura, Király vállal tolta kapu fölé a labdát

18. perc: Szatmári kapott utólag sárga lapot, mert korábban szabálytalankodott Bosnjakkal szemben

Eddig egyértelműen a debreceniek irányítják a játékot, a szombathelyiek csak néha-néha szabadulnak ki egy-egy kontrával

24. perc: Mint például most! GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Rácz küzdött Jovanoviccsal a tizenhatos előterében, a debreceni védőről lepattanó labdát Williams remek mozdulattal, középről, 20 méterről a jobb sarokba vágta (1-1).

Williams góljánál még minden szépnek tűnt. Fotó: Nemzeti Sport/Szabó Miklós

Nem sokáig örülhettünk, ugyanis...

25. perc: Iszlai veszített labdát a felezővonal környékén, Filip iramodott meg, majd a bal szélen felfutó Holmanhoz passzolt, aki 14 méterről laposan, a rövid, jobb sarokba lőtt (2-1).

Változatos a meccs, hol az egyik, hol a másik kapu előtt bukkannak fel a csapatok. A hazai kontrák viszony életveszélyesek

33. perc: Holman vezetgette a labdát, majd 19 méterről, kissé jobbról a léc alá lőtt (3-1).

Jobban futballozik a Debrecen, el kell ismerni...

42. perc: Wils kapott sárga lapot, mert felvágta Holmant. A hazai futballistát ápolni kell

44. perc: Filip szerzett labdát, majd hosszan vezette a labdát, végül 24 méterről éppen Király kezébe lőtt

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek. Sok jót nem lehet elmondani az első felvonásról, a Debrecen állva hagyta a Haladást.  S mivel a hazaiak gyakorlatilag végigsprintelték az első 46 percet, s jobban futballoztak ellenfelüknél, megérdemelten vezetnek.

II. FÉLIDŐ

A szünetben cserélt a Haladás, Kiss Bence helyett Kovács Lóránt állt be

Kiváló hírünk van, a második félidőből eltelt nyolc perc a mienk, többet kezdeményezünk

Továbbra is a Haladásnál van többet a labda, de egyelőre nem tudunk rést ütni a debreceni pajzson

58. perc: Handzic homorított egy embereset Bosnjak belépője után, sárga lapot kapott a Hali szerb-magyar védője

63. perc: Ez nem a mi napunk... Bosnjak röviden hazafejelt labdájára Könyves csapott le a jobb oldalon, és Wils mellett 14 méterről a jobb sarokba lőtt (4-1).

64. perc: Csere a Debrecenben, Szatmári helyett Mészáros állt be

66. perc: Csere a Haladásban, Williams helyett Halmosi

68. perc: Könyves indult meg a jobb oldalon, befelé cselezett, majd 14 méterről a bal sarok mell durrantott

Az a nagy helyzet, hogy a hazaiak nem elégedtek meg a háromgólos előnnyel, jönnek előre mint a meszes

73. perc: Ez nem volt rossz kísérlet. Mészáros balról, 18 méterről elvégzett szabadrúgása veszélyesen suhant el a felső léc felett

74. perc: Csere a Haliban, Jancsó le, Tóth Máté be

76. perc: Vált a Loki is, Holmant ment le a pályáról, Szuk jött be

Miután a lényegi dolgok sajnos eldőltek, kevés izgalmas eseményt láthatunk a pályán

84. perc: Mészáros tört be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, éles szögből, hét méterről leadott lövését Danilovics védte

4-1 sem szép, de 5-1 kifejezetten csúnya lenne. Pedig jön előre a Debrecen, rendületlenül

86. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Halmosi bal oldali beadását Tóth Máté ballal felpörgette, majd 15 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba (4-2).

Három perc a hosszabbítás

Vége a mérkőzésnek. Az elképesztően jó támadójátékkkal előrukkoló Debrecen megérdemelten nyert a több nagy védelmi hibát is elkövető Haladás ellen