Az OTP Bank Liga 3. fordulójában a Szombathelyi Haladás két öngólt is lőtt Diósgyőrben, és 3-0-ra kikapott.

DIÓSGYŐRI VTK - SZOMBATHELYI HALADÁS 3-0 (0-0)

MISKOLC, 5780 NÉZŐ, JÁTÉKVEZETŐ: NÉMETH Á.

DVTK: Rados – Okuka, Alves, Kádár, Husic – Gosztonyi, Bognár, Bori, Németh M. – Grumics, Bacsa. Edző. Tomiszlav Szivics.

Haladás: Rózsa – Fehér, Dvorschák, Devecseri – Medgyes, Jagodics M., Szakály, Katona – Nagy O., Zamostny,  Halmosi. Edző: Artner Tamás.

Artner Tamás egy helyen változtatott előzetesen megadott összeállításon, Gaál Bálint helyett Zamostny Balázs került a kezdőbe.

A mérkőzés az autóbalesetben elhunyt Orosz Lajos, volt miskolci alpolgármester emlékére egyperces gyásszünettel kezdődött.

A Haladás kezdte a játékot.

Öt perc telt el a meccsből, egyelőre a Diósgyőr a kezdeményezőbb.

5. perc: Nagy Olivér bal oldali beadását Zamostny kissé lehajolva, hét méterről a léc fölé fejelte.

12. perc: Nikházi 18 méterről, kissé jobbról leadott lövését bravúrral nyomta ki a bal alsó sarok elöl Rózsa. A kipattanót Grumics nem találta el.

18. perc: Husic futott el a bal szélen, középre visszapasszolt labdáját Nikházi 19 méterről a jobb sarok mellé lőtte. Ezt megúsztuk...

Nyom a Diósgyőr.

Átvészeltük ezt a periódust, kiegyenlítetté vált a játék.

21. perc: Halmosi jobbról, 20 méterről elvégzett szabadrúgását védte Rados.

24. perc: Halmosi húzta vissza Bacsát, sárga lap. Okuka ezen annyira felkapta a vizet, hogy elkezdte lökdösni a Haladás csapatkapitányát, ő is kapott egy sárgát.

Halmosit kipécézte magának a hazai publikum, a szpíkernek figyelmeztetnie is kellett a drukkereket. Ettől függetlenül Halmosi valamennyi labdaérintése füttykoncerttel párosul.

31. perc: Nagy Olivér indult meg a jobb oldalon, egy csel után ballal, 13 méterről a bal kapufát találta telibe!

43. perc: Grumics kapott egy kiugratást, ám a kifutó Rózsa a kaputól tíz méterre önfeláldozóan mentett. Németh játékvezető szerint a diósgyőri csatár megrúgta a kapust, így mi jöhettünk szabadrúgással.

A mérkőzés összefoglalója

Nem lesz hosszabbítás.

Vége az első félidőnek. A Diósgyőr jobbak kezdte a mérkőzést, de aztán a Haladás is felvette a kesztyűt, sőt, a vasi csapatnak - Nagy Olivér jóvoltából - volt igazán komoly lehetősége.

II.FÉLIDŐ

A szünetben cserélt a Haladás, Zamostny helyett Jancsó András állt be.

47. perc: Nikházira jó lesz figyelni, a középpályás ezúttal 18 méterről próbálkozott, szerencsére fölé ment a labda.

52. perc: Csere a Diósgyőrben, Takács helyett Gosztonyi állt be.

A második félidő eddig a mienk, villámgyors passzokkal többször is odaérünk a hazai kapu elé.

62. perc: Bori kapott sárga lapot.

64. perc: Csere a Diósgyőrben, Bori helyett Marjanovics a pályán.

65. perc: Jancsó kapott sárga lapot.

68. perc: Gosztonyi ment el a bal oldalon, középre lőtt labdája a rövid saroknál becsúszó Jagodicsról a kapu közepébe pattant. Öngól! (1-0).

69. perc: Halmosi iramodott meg üresen, egy szép csellel elküldte Alvest, ám egy ütemmel később passzolt a másik oldalon felbukkanó Nagy Olivérhez. A középpályás üggyel-bajjal szelidítette meg a labdát, majd 10 méterről lőtt, a labda Bognárról Rados kezébe pattant.

73. perc: Egy kontra után Marjanovics 11 méteres lövését Rózsa szép vetődéssel tolta szögletre.

75. perc: kettőscsere a Haladásban, Szakály helyére Városi, Jagodicséra Gaál érkezett.

77. perc: Csere a Diósgyőrben is, Bognár le, Németh Milán be.

78. perc: Devecseri kapott sárga lapot.

83. perc: Gosztonyi 20 méteres lövését Rózsa bravúrral védte, a kipattanót a bal szélen érkező Németh úgy lőtte a jobb sarokba, hogy a kapus már csak a gólvonal mögül piszkálta ki a labdát (2-0).

90. perc: Husic viharzott el a bal oldalon, beadását a becsúszó Fehér a jobb sarokba lőtte. Újabb öngól! (3-0).

91. perc: Marjanovic és Katona kapott sárga lapot kakaskodásért.

92. perc: Nagy Olivér kapott sárga lapot, mert belerúgta a labdát földön fekvő ellenfelébe.