Haladás

2015.10.02. 16:26

Hali-döntetlen Diósgyőrben

Az OTP Bank Liga 11. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-1-s döntetlent játszott Diósgyőrben.

DIÓSGYŐRI VTK - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 1-1 (1-1)

Diósgyőr, 3400 néző, játékvezető: Iványi.

Diósgyőr: Rados -Okuka, Lipták, Tamás, Eperjesi - Barczi, James, Bognár,  Kitl - Takács, Novothny

Haladás: Király - Angyal, S. Wils, Jagodics, Bosnjak - Fehér, T. Wils, Németh M. - Medgyes, Gaál, Halmosi

A diósgyőri stadion melletti szupermarketben úgy látszik teljesen megszokott, hogy a meccsre igyekvő hazai drukkerek ott töltik fel készleteiket. Rengeteg Diósgyőr-mezes szurkoló lepte el az üzletet.

A két csapat kapusai  17.20-kor, egyszerre jöttek ki melegíteni. Öt perc elteltével aztán a Haladás mezőnyjátékosai, majd a diósgyőriek is kikocogtak a gyepre.

Mészöly Géza, a Szombathelyi Swietelsky-Haladás vezetőedzője egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon: Nagy Patrik helyett Medgyes Zoltán került a kezdőbe.

Elképesztő hangerővel bömböl a "diszkózene", gyakorlatilag egy laza partyt is rendezhetnének a meccs kezdetéig.

Húsz perc van még hátra, egyelőre nem sokan vagyunk, körülbelül 300 szurkoló lehet, ebből - eddig - pont egy kezdőcsapatra való vendégdrukker.

Még tizenöt perc, most mentek be a játékosok az öltözőbe

Játékosok be, lovag ki. A salakon ugyanis a hazaiak kabalafigurája, egy piros-fehérbe öltözött lovag, piros-fehér zászlóval vágtat körbe -naná, hogy lóháton

A Diósgyőr piros-fehér csíkos felsőben, piros nadrágban és piros nadrágban, a Haladás zöld mezben, fekete nadrágban és fekete sportszárban játszik.

A vasiak kezdték a játékot. A Hali a vendégszektor felőli kapura támad az első 45 percben.

2. perc: Barczi jobb oldali beadását Okuka nyolc méterről a bal sarok mellé helyezte

5. perc: Bognár indításával Takács ugrott ki egyedül, a csatár elhúzta Király mellett a labdát, de az ötösön becsúszó Stef Wils szögletre mentett. Nem apróság: Takács félméteres lesen kapta az átadást, ám a bíró továbbengedte az akciót

9. perc: Németh Márió lőhetett 20 méterről, kissé balról - jócskán fölé

10. perc: Bosnjak tette le a labdát a bal oldalon felfutó Gaálhoz, a támadó beadása nem volt veszélytelen - a háló tetején landolt

Lassan negyedóra telik el a meccsből, a Diósgyőr jobban kezdett, de a Haladás tartja magát

14. perc: Fehér kapott sárga lapot

16. perc: 1-0. James indította középen Novothnyt, aki becselezte magát a tizenhatoson belülre, a kifutó Király mellett 14 méterről, ballal a kapu közepébe lőtt (1-0)

19. perc: Németh Márió 20 méteres lövése a tizenhatoson belül álló Kovács kezén pattant - nincs tizenegyes

Egyelőre a Diósgyőr az aktívabb, a Haladás nem tudott még igazán veszélyes lenni

26. perc: 1-1!!!! Gaál futott el a jobb oldalon, lapos beadását Németh Márió hat méterről a léc alá vágta (1-1)

A gól óta jobb a Haladás, több támadást is vezet a zöld-fehér csapat. A Diósgyőr tanácstalanul, elképzelés nélkül próbálkozik ezekben a percekben

40. perc: Egy kipattanó labdát Kitl a védők gyűrűjében 12 méterről jócskán a léc fölé lőtte

41. perc: James harcolt a jobb oldalon Jagodiccsal, valahogy középre gyötörte a labdát, amely Barczi elé került, a középpályás hét méteres lövése a földön ülő Király zsákmánya lett

44. perc: Gaál kapott labdát egyedül elöl, a csatár jobb híján 19 méterről lőtt - fölé

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

A szünetben egyik csapat sem cserélt. Megkezdődött a második félidő.

51. perc: Bosnjak vette észre a bemozgó Némethet, aki egy lövőcsellel elküldte védőjét, majd balról, 13 méterről Rados kezébe ívelt. Szép akció volt!

53. perc: Thomas Wils 25 méteres, bal sarokra tartó, félmagas lövését védte Rados

Halmosit kipécézte magának néhány hazai "drukker", kap rendesen Cucu. Amúgy nem szolgált rá.

60. perc: Gaál viharzott el a jobb oldalon, 16 méterről a bal oldalhálót találta el.

A Hali dominál, a Diósgyőr inkább kontrázik

65. perc: Kettőscsere a hazai csapatban, James helyett Egerszegi, Takács helyett Grumics a pályán

A diósgyőri publikum gyakorlatilag valamennyi Haladás-szabálytalanságnál sárga lapot követel

67. perc: Medgyes húzta el Rados mellett a labdát, majd elesett. Iványi műesésért sárga lapot adott a Hali támadójának

70 perc: Csere a Haladásban, Medgyes le, Gosztonyi be

Változatlanul a Haladás birtokolja többet a labdát, sokkal veszélyesebben játszik Mészöly Géza alakulata. A labda szinte folyamatosan a diósgyőri térfélen pattog

75. perc: Gaál kapott sárga lapot

79 perc: Halmosi tört be a bal oldalon két ember mellett a tizenhatoson belülre, beadását Gaál nagy helyzetből, tíz méterről tűzte kapura, Rados bravúrral tolta szögletre a jobb sarokba tartó labdát. Óriási helyzet volt!

80. perc: Csere a Haladásban, Gaál helyett Popin állt be

85. perc: Újabb vasi csere, Halmosi ment el, Nagy Patrik állt be

90. perc: Tamás kapott sárga lapot

Három perc a hosszabbítás

Vége a mérkőzésnek: 1-1.

Az első félidőben a Diósgyőr valamivel jobban futballozott, a második játékrész viszont egyértelműen a Haladásé volt. A vasiak bátran, jól futballoztak, rászolgáltak a döntetlenre, sőt, akár nyerhettek is volna.