Haladás

2017.03.03. 21:31

Fontos győzelmet aratott a Haladás Gyirmóton

Az OTP Bank Liga 22. fordulójában szombaton a Haladás izgalmas meccsen 2-1-re verte a Gyirmótot. Online közvetítettük a meccset.

GYIRMÓT FC GYŐR - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 1-2 (0-2)

Gyirmót, 1500 néző, játékvezető: Vad II.

Gyirmót: Sebők - Kiss M., Bojovic, Radeljic, Tamás - Vass, Bori, Simon Á., Kolcák - Novák, Bebeto

Haladás: Király - Schimmer, Wils, Jagodics, Bosnjak - Jancsó, Iszlai - Rácz, Kovács, Halmosi - Williams

Mészöly Géza három helyen is változtatott az előzetesen megadott összeállításon. Polgár Kristóf helyett Schimmer Szabolcs került a kezdőbe, a bokarándulást szenvedett Devecseri Szilárd helyett Jancsó András, Mészáros helyett Kovács kezdett..

Nincs a keretben az Újpest ellen részleges bokaszalag-szakadás szenvedett Ezequiel Calvente valamint a combsérüléssel bajlódó Gajdos Zsolt sem.

Borzasztó erejű szél fúj, a lelátó tetején lévő sajtóteraszról kis híján lefújja a szél a laptopokat... Egyébként nincs hideg, süt a nap, ha a szél nem tombolna, ideális, tavaszias idő lenne.

Gyülekeznek a néző, az egyik kapu mögötti vendégszektorban nagyjából 120 Hali-drukker hangol.

A hazaiak tiszta sárgában, a vendégek tiszta feketében játszanak.

A Gyirmót kezdte a mérkőzést.

6. perc: GÓÓÓÓL! Schimmer jobb oldali beadását Sebők kiöklözte, éppen a tizenhatoson álló Halmosihoz, aki a kapus felett a hálóba emelt (0-1).

13. perc: Kiss Máté emelt a jobb oldalon a védők mögé bemozgó Novákhoz, a csatár 14 méterről a léc fölé bombázott

17. perc: Egy előreívelt labdának Wils aláfutott, Király kijött a kapujából, ám Novák gyorsabb volt, ám kisodródva, balról, hét méterről az üres kapu fölé emelt.

19. perc: Simon Ádám kapott sárga lapot, mert odarúgott Rácznak

23. perc: Tamás forgolódott két védő között, majd 11 méterről alig lőtt a bal sarok mellé

24. perc: Bebeto tüzelt 18 méterről, jobbról a léc fölé

29. perc: Tamás, jobb oldali 17 méteres, léc alá tartó szabadrúgását Király tolta a léc fölé

A Gyirmót többet támad, de a Haladás ellentámadásai veszélyesek

35. perc: GÓÓÓÓL! Bosnjak remekül ívelt a védők mögül kilépő Kovácshoz, a középpályás 15 méterről a kilépő Sebők felett a kapu közepébe emelt (0-2).

42. perc: Csere a Gyirmótban, Kolcak helyett Antonov érkezett

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

48. perc: Antonov kapott labdát a jobb oldalon, egy csel után nyolc méterről, éles szögből alig lőtt a léc fölé

55. perc: A remekül futballozó Jancsót kell ápolni

57. perc: Csere a Haladásban, a sérült Jancsót Tóth Máté váltotta

Kiváló hangulatot teremt a Hali-tábor, szinte megállás nélkül szurkol

59. perc: Csere a Gyirmótban, Bebeto helyett Tancsik állt be

61. perc: Bosnjak kapott sárga lapot

A gyirmótiak próbálkoznak, de nem találnak fogást a Haladáson

69. perc: Bori jobbról beívelt szabadrúgását Bojovic 10 méterről éppen Király kezébe fejelte

71. perc: Radeljic kapott sárga lapot

72. perc: Halmosit kell ápolni

78. perc: Antonov 12 méteres lapos lövését Király bravúrral védte. Ez meleg volt...

79. perc: Rácz kapott labdát teljesen üresen, de 16 méterről a léc fölé emelt

80. perc: Egy vasi kontra után Williams passzát Tóth Máté 17 méterről Sebők kezébe lőtte

81. perc: Csere a Gyirmótban, Tamás helyett Présinger állt be

83. perc: Csere a Haliban, Rácz le, Polgár be

85. perc: Antonov jobbról belőtt labdáját a hosszún érkező Radeljic hat méterről a bal sarokba vágta (1-2)

90. perc: Csere a Haladásban, Williams helyett Bamgboye állt be

Négy perc a hosszabbítás. Vége lehetne már...

92. perc: Bamgboye jobbról lőtte a kapu elé a labdát, Sebők becsúszva tisztázott Polgár elől.