Haladás

2015.05.09. 15:36

Óriási csatában kapott ki Győrött a Haladás

Az OTP Bank Liga 27. fordulójában a szünet után remekül futballozó Szombathelyi Swietelsky-Haladás 3-2-re alulmaradt a Győri ETO otthonában.

GYŐRI ETO - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 3-2 (2-1)

GYŐR, 1600 NÉZŐ, JÁTÉKVEZETŐ: IVÁNYI

Győr: Pogacsics - Brdarovszki, Lipták, Lang, Ibanez - Windecker, Kamber, Bucsa - Koltai, Priskin, Rudolf

Haladás: Rózsa - Angyal, Alcibiade, Hegedűs, Jánvári - Nagy P., Iszlai, Németh M., Halmosi - Martínez, Radó

A Hali cseréi: Branescu, Schimmer, Jancsó, Grabant Bence, Gaál, Mancini, Rocchi

Az előzetesen megadott összeállításhoz képest a szombathelyi csapatban Devecseri Szilárd vádlihúzódás miatt nem léphetett pályára, helyette Hegedűs János került a kezdőbe.

Csakúgy mint a korábbi meccseken, a győriek - költségtakarosság miatt - ezúttal is csak egy, a nyugati lelátót nyitották meg a közönség előtt. A hazaiaknak ez lesz az idei utolsó előtti hazai NB I-es meccsük.

Fülledt, de kissé hűvös, szeles időben melegítenek a csapatok.

Délutáni eredmények: Dunaújváros-Diósgyőr 0-0, Honvéd-Kecskemét 2-0

Különösen a kispestiek győzelme jött rosszul számunkra.

Nincs túl sok néző az ETO Parkban, lehetünk körülbelül 1500-an.

A Győri tiszta zöldben, a Haladás tiszta fehérben játszik.

A Haladás kezdte a játékot. Hajrá Hali!

3. perc: Rudolf adta el a labdát saját térfelén, Radó megiramodott, ám 14 méteres, nagy helyzetben leadott, középre tartó lapos lövése nem okozott gondot Pogacsicsnak

Remek a hangulat az ETO Parkban

8. perc: Ibanez jobbról belőtt szabadrúgását a kapujából kirepülő Rózsa Priskin elé öklözte, aki az alapvonalról visszagurított, a hosszún érkező Rudolf négy méterről a léc alá bombázott (1-0)

Innen szép felállni...

14. perc: Halmosi balról betekert labdáját Radó bevetődve, hét méterről a léc fölé lőtte. Nagy helyzet volt!

16. perc: Alcibiade lökte el Priskint, sárga lap

Kiegyenlített a játék

19. perc: Rudolf nyargalt el a bal oldalon, elhúzott Hegedűs mellett, majd 19 méterről alig lőtt a bal sarok mellé

25. perc: Lipták rúgta fel Radót, sárga lap

A szombathelyiek próbálkoznak, a félidő derekára megsűrűsödtek a jobbról-balról belőtt labdák.

28. perc: 1-1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Németh balról belőtt szögletét Martínez hat méterről a hosszú, bal sarokba fejelte (1-1)

29. perc: Brdarovszki húzta vissza Halmosit, sárga lap

Átvettük a játék irányítását, a Győr most kontrázik

34. perc: Priskin húzta meg a jobb oldalt, 18 méteres, éles szögből leadott lövésé Rózsa kiöklözte

A Haladást mintegy 100 drukker kísérte el a Rába-partjára

35. perc: Lipták 22 méteres, léc alá tartó lövését öklözte bravúrral a léc fölé Rózsa

Jó a meccs, a Győr is jön előre.

39. perc: Brdarovszki jobbról belőtt labdáját Koltai Hegedűs és Angyal között hat méterről a léc alá fejelte (2-1).

40. perc: Németh kapott sárga lapot

41. perc: Alcibiade mentett óriásit Windecker elöl

44. perc: Nagy Patrik 25 méteres lövése zúgott el a léc felett

Vége az első félidőnek. Jó iramú, küzdelmes, bátor támadófutballal megspékelt 45 percet produkáltak a csapatok, bár ez nem vigasztal bennünk, hiszen a Győr vezet 2-1-re. A félidő elején és végén bealudtunk. Rudolfot és Priskint nehezen tartjuk.

A Pápa-Pécs 0-0-ra áll - ott is fél hétkor kezdődött a mérkőzés

II. FÉLIDŐ

A szünetben Brdarovszki helyett Nagy Ádám, Hegedűs helyett Gaál a pályán

48. perc: Lipták játszotta át Alcibiadét a bal oldalon, majd tíz méterről óriási gólt lőtt a bal sarokba (3-1).

49 perc: Halmosi kapott sárga lapot

Pápa-Pécs 0-1

52. perc: Ibanez balról, nagy helyzetből leadott, hét méteres lövését spárgázta ki Rózsa

59. perc: Tűzijáték a győri kapu előtt, előbb Halmosi, majd Nagy Patrik lövését blokkolták a győri védők. Győri csere, Windecker helyett Pátkai állt be

60. perc: Iványi a kapu mögött melegítő Schimmernek ad sárga lapot, mert belépett a pályára, miután Lipták a kirúgás előtt az időt húzta

61. perc: Rudolf egy az egyben vitte a labdát a jobb oldalon Rózsára, de hat lépésről a bal sarok mellé lőtt

Nálunk van többet a labda, de nem boldogulunk a győri védelemmel

66. perc: 3-2!!!!! Halmosi balról belőtt labdáját az üresen álló Radó öt méterről a kapu közepébe vágta (3-2)

69. perc: Halmosi jobb oldali szögletét Alcibiade hét méterről kapura bólintotta, Ibanez a gólvonalról kifejelte a labdát. Helyzet volt!

69. perc: Csere a Haladásban, Nagy helyett Rocchi állt be

71. perc: Priskin balról, hat méterről leadott lapos lövését csípte el Rózsa

Közben: Pápa-Pécs 0-2

75. perc: Németh Márió balról elvégzett, 24 méteres szabadrúgása centikkel suhant el a jobb sarok mellett

Gyerünk fiúk, nincs még veszve a meccs!

79. perc: Csere a hazai csapatban, Rudolf helyére Mayer jött be

Még nyolc perc van hátra...

Elkeseredetten rohamozunk. Elsősorban Halmosi vette hátára a csapatot

84. perc: Halmosi emelt szabadrúgásból a sorfal felett Rocchi elé, ám a támadó félfordulatból leadott, tíz méteres lövését könnyedén védte Pogacsics

Teljesen beszorult a Győr

88. perc: Egy kontra, Kamber 24 méteres lövése ment el a léc felett

Négy perc a hosszabbítás

92. perc: Pátkai kapott sárga lapot

Vége a mérkőzésnek.

A Haladás az első játékrészben egyenlítő góljáig gyengén futballozott, a  második félidőben viszont óriási erőfeszítést tett a pontszerzésért, jól játszott, ám végül vereséget szenvedett. Egy pontot megérdemeltünk volna.

Mindenesetre a szünet után mutatott játékra és mentalitásra lehet építeni a hátralévő három fordulóban.