Helytállt, de kikapott a Haladás az FTC ellen

Az OTP Bank Liga 1. fordulójában a Haladás óriási csatában kapott ki 2-0-ra az FTC-től. Halmosi Péter súlyosan megsérült.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - FTC 0-2 (0-1)

Szombathely, 4395 néző, játékvezető: Kassai

Haladás: Király - Angyal, S. Wils, Jagodics, Bosnjak - Gosztonyi, T. Wils, Iszlai - Ugrai, Martinez, Halmosi

FTC: Dibusz - Dilaver, Nalepa, Gyömbér, Leandro - Somalia, Hajnal, Gera, Lamah - Böde, Varga.

Már négy órától óriási sorok kígyóztak a pénztáraknál, így a kezdés előtt a klubvezetők - bölcsen - kinyitották a főbejárati kaput is. Özönlik a nép a stadionba.

A találkozó a napokban elhunyt Haladás és FTC-szurkoló, Kiss Péter emlékére egyperces gyásszünettel kezdődött.

A mérkőzés kezdőrúgását Németh István végezte el, aki 60. születésnapjára kapta ajándékként a lehetőséget.

Az FTC kezdte a játékot

A Hali-tábor Király Gábor hazatérését ünnepli

2. perc: Lamah bal oldali beadását Varga nyolc méterről lőtte kapura, de Király nagy vetődéssel védte a bal sarokra tartó próbálkozást

Remek a hangulat, visszatért a lelátóra Hali "B-közép"

A hőségnek egyelőre vége, beborult az ég, egész kellemes az idő

10. perc: 0-1... Gera jobb oldali beadását az üresen hagyott Lamah hét méterről a jobb felső sarokba lőtte (0-1)

17. perc: Hajnal jobb oldali beadása után Gera 10 méterről fejelt, Király a mellkasával védett

A vendégek beadásai életveszélyesek, egyelőre nem tudunk mit kezdeni a szélsőikkel. Jobbról-balról jönnek be a labdák

Kiegyenlített a mérkőzést, bár valamivel az FTC kezdeményez többet

26. perc: Ugrai került remek helyzetbe a bal oldalon a tizenhatoson belül, ám lövés helyett cselezett, szögletre mentettek a védők

Ivószünetet rendelt el a játékvezető

Próbálkozik a Haladás, de valahogy mindig szembejön egy fehér mezes ferencvárosi...

32. perc: Leandro balról adott középre, de szerencsénkre Böde a kaputól három méterre lyukat rúgott. Fölényben futballozik a vendéggárda

34. perc: Halmosit kell ápolni, akit lefejelt az egyik ferencvárosi, Dilaver. Sajnos ebből csere lesz.

37. perc: A sérült Halmosi helyett Nagy Patrik állt be. Halmosi Jakab a fejét fogva megy be az öltözőbe - Jakab Ferenc támogatja

38 perc: Gosztonyi 19 méterről emelt, a labda a háló tetején landolt

A Halmosi sérülésében döntő "érdemeket" szerző Dilaver valamennyi labdaérintését füttyszó fogadja

42. perc: Martinez kapott sárga lapot, mert felrúgta Dilavert. Ez is füttyszó, mert ha ez sárga, Dilaveré miért nem? Kérdezi a publikum

Négy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

47. perc: Jagodics kapott sárga lapot

50. perc: Ugrai hat méteres, balról leadott lövésé védte lábbal Dibusz. Nagy helyzet volt!

Fél percen belül a negyedik szögletét rúgja a Haladás

54. perc: Ugrai ment el a jobb oldalon, beívelését Martinez elöl Dilaver az utolsó pillanatban szögletre fejelte

Beszorult az FTC, pazar a hangulat a stadionban. Már csak a Hali-gól hiányzik...

59. perc: Gera kapott sárga lapot

60. perc: Csere az FTC-ben, Varga helyett Radó és Böde helyett Sestak a pályán. Radót éles füttyszó fogadta

64. perc: Haladás-csere, Thomas Wils helyére Popin érkezett

67. perc: Böde ugrott ki a bal szélen, ám a kivetődő Király leszedte a lábáról a labdát

68. perc: Csere az FTC-ben, Hajnal le, Busai be

Ivószünet

Halmosi Péternek eltört a járomcsontja, négy hetes pihenő vár rá, a szünetben kórházba kellett szállítani

73. perc: Radó emelt jobbról a hosszú oldalra, Lamah hatméteres fejest bravúrral védte Király, Egy perc múlva Radó 11 méteres, bal sarokra tartó bombáját védte ugyanő látványos vetődéssel. Most Király tartotta meccsben a Haladást

75. perc: Nalepa kapott sárga lapot

77. perc: Csere a Haladásban, Gosztonyi helyére Németh állt be

79. perc: A jobb oldalon megiramodó Ugraihoz pattant a labda, a csatár azonban lövést helyett vezette a labdát, egészen az alapvonalon túlra

Nyom a Hali

87. perc: Németh bal oldali beadását Nalepa fejelte az utolsó pillanatban szögletre bólintotta Martinez elöl

Öt perc a hosszabbítás

94. perc: Lamah bal oldali beadását Sestak 11 méterről lőtte kapura, Király óriási bravúrral védett. A kipattanót azonban a szlovák légiós a léc alá vágta (0-2).

Vége a mérkőzésnek

A Haladás az első félidőben visszafogottabban futballozott, szünet után azonban rákapcsolt, olykor kapujához szegezte a vendéggárdát, nagy nyomás alatt tartotta Dibusz kapuját. A vasiak remekül küzdöttek, és gyakran bátran játszottak.