Az OTP Bank Liga 12. fordulójában a múlt kedden edzőváltáson átesett Haladás 2-0-ra kikapott a Győri ETO-tól.

SZOMBATHELYI HALADÁS - GYŐRI ETO 0-2 (0-2)

SZOMBATHELY, 1630 NÉZŐ, JÁTÉKVEZETŐ: SZABÓ ZS.

Haladás: Rózsa - Schimmer, Fehér, Devecseri, Farkas - Gyurján, Iszlai, Gaál, Halmosi - Radó, Rocchi.

Győr: Kocic - Svec, Lipták, Lang, Völgyi - Pátkai, Windecker, Kvilataia, Stieber - Rudolf, Varga R.

Szentes Lázár változtatott a pénteken megadott összeállításon. Jagodics helyett Farkas Márk, Szakály helyett Gaál Bálint került a csapatba.

A mérkőzés előtt a 70. születésnapját ünneplő Iszak Sándor köszöntötték.

A kezdőrúgást Szakasics Zoltán végezte el.

A győriek kezdték a játékot.

A Haladás vadonatúj zöld alapon fehér csíkos mezben, fehér nadrágban, zöld sportszárban, az ETO narancssárgában futballozik.

A vendégek kezdték a játékot.

6. perc: Svec kapott sárga lapot, mert felrúgta Gaált.

Itt van a lelátón Pintér Attila, volt szövetségi kapitány is.

Gaál egy csinos turbánnal a fején tért vissza.

Több mint tíz perc ment el a meccsből, egyelőre a vendégeknél van többet a labda.

14. perc: Egy visszagurított labdát Stieber tűzött rá 18 méterrel, Rózsa védte a kapu közepébe tartó, pattogó lövést.

18. perc: Radó kapott jó labdát Iszlaitól a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre, ám Liptákot nem tudta átjátszani.

24. perc: Iszlai kapott sárga lapot.

A szervezett szurkolói csoportok országos bojkottja miatt üres a teljes "B" közép helye.

30. perc: Völgyi jobbról, ballal elvégzett szabadrúgása Rózsa zsákmány lett.

33. perc: Gaál 28 méteres szabadrúgása zúgott el a léc felett-mellett.

37. perc: Völgyi ment el a bal oldalon, laposan középre lőtt labdáját az üresen érkező Varga Roland öt méterről a bal sarokba helyezett (0-1).

38. perc: Pátkai lőtt, futtából 26 méterről a bal felső sarok mellé.

40. perc: Völgyi bal oldali beadását Lipták hat méterről alig csúsztatta a jobb felső sarok mellé.

43. perc: Völgyi jobb oldali szögletét Rózsa már fogta, ám aztán a kapuba bal oldalába ejtette a labdát...(0-2).

45. perc: Völgyi rúgta meg Schimmert, sárga lap.

Vége az első félidőnek. Nem olyan nagy baj ez...

II. FÉLIDŐ

A szünetben kettőt cserélt a Haladás, Gyurján és Halmosi helyett Szakály és Városi állt be.

48. perc: Windecker döntötte fel Rocchit, sárga lap.

1630 szurkoló jött ki a meccsre.

53. perc: Kvaltiaia indította Vargát a jobb oldalon, a csatár hat méteres, rövid felsőbe tartó lövésé Rózsa védte.

Jobban futballozunk, mint az első félidőben.

59. perc: Radó próbálkozott középen, de a védők beleléptek a lövésébe.

64. perc: Szakály kapott sárga lapot műesésért. Nem tűnt annak.

65. perc: Csere a Győrnél, Stieber helyett Trajkovics a pályán.

67. perc: Devecseri kapott sárga lapot.

74. perc: Az eddigi legnagyobb Haladás-helyzet. Iszlai ugratta ki a bemozgó Gaált, aki középre adott, a becsúszó Városi hét méterről ajtó-ablak helyzetből a bal sarok mellé lőtt.

75. perc: Győri csere, Kvalitaia helyett Priskin a pályán.

78. perc: Gaál került helyzetbe, de 11 méteres lövése éppen az ötösön fekvő Városit találta telibe. Még szerencsénk sincs.

79. perc: Farkas kapott sárga lapot.

81. perc: Rudolf helyett Andric állt be.

88. perc: Csere a Haladásban, Rocchi le, Zamostny be.

89. perc: Rózsa védett egy percen belül két nagyot.

Vége a mérkőzésnek.

Az első félidőben jobban futballozott az ETO, szünet után viszont magára talált a Haladás, és ha Városi majd Gaál jobban összpontosít, akár döntetlenre is menthette volna a meccset. Ennek ellenére a Győr megérdemelten nyert.