Haladás

2015.05.15. 12:42

Megcsinálták! Haladás-Nyíregyháza 3-1

Az OTO Bank Liga 28. fordulójában a Haladás 0-1-s félidőt követően 3-1-re fordított a Nyíregyháza ellen, ezzel életben tartotta bentmaradási esélyeit.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 3-1 (0-1)

SZOMBATHELY, 1945 NÉZŐ, JÁTÉKVEZETŐ: SOLYMOSI

Haladás: Rózsa - Gaál, Alcibiade, Jánvári, Angyal - Nagy, Iszlai, Németh - Martinez, Radó, Halmosi

Nyíregyháza: Ovszijenko - Kovacevic, Ivanovs, Fodor, Bosnjak - Kosztics, Abdouraman, Zofcák, Pekár - Seydi, Halenár

Borult, esőre álló időben kezdődik a mérkőzés. Szokás szerint a két csapat játékosai üdvözölték egymást a kezdés előtt, a tavaly még Szombathelyen futballozó Bosnjak nagyokat ölelkezett Halmosival, Rózsával, Németh-tel, Radóval és Iszlaival, azaz korábbi csapattársaival.

A Nyíregyháza kezdte a mérkőzést. A vendégek kék felsőben, piros nadrágban és piros sportszárban játszanak, a mieink zöld dresszben, fekete nadrágban és fekete sportszárban szerepelnek.

Nyolc perc telt el a meccsből, egyelőre a Haladás kezdeményez többet.

9. perc: Németh Márió tette Angyal elé a labdát, a hátvéd 21 méteres lövését biztosan fogta Ovszijenko

11. perc: Kostic kapott sárga lapot lerántásért

Harcosan, nagy iramban kezdte a mérkőzést a Haladás, igyekezett már a meccs elején nagy nyomást gyakorolni a vendégkapura. Ám a jó felépítésű nyíregyházi védőkön nem volt egyszerű átverekednie magát a zöld-fehér támadóknak.

12. perc: Ivanovs kapott sárga lapot

17. perc: Martinez került helyzetbe a jobb oldalon, befelé cselezett, de nyolc méteres lövése a bevetődő Kosticról szögletre pattant

19. perc: Ez már szinte bent volt...Németh 25 méteres, balról elvégzett szabadrúgását Ovszijenko óriási bravúrral piszkálta ki a jobb felső sarok elöl. A fél publikum már bent látta.

25. perc: Nagy Patrik 26 méteres lövését fogta Ovszijenko

Kitartóan keressük a rést a nyíregyházi pajzson

30. perc: Bosnjak balról leadott, 24 méteres lövése kerülte el a jobb sarkot

34. perc: Zofcak jobb oldali szöglete után Fodor fejjel megcsúsztatta a labdát, a hosszún egyedül érkező Halenár éles szögből, két méterről - a leülő Rózsa segítségével - a léc alá bombázott (0-1)

41. perc: Egy jobb oldali beadást a bevetődő Seydi alig lőtt a bal sarok mellé. Megúsztuk...

45. perc: Jánvári kapott sárga lapot

Vége az első félidőnek.

A szünetben cserélt a Haladás, Németh helyett Rocchi állt be

47. perc: Halenár 22 méteres, bal sarokra tartó lövését védte Rózsa

48. perc: Martinez húzta meg a jobb oldalt, 13 méteres lökete alig kerülte el a bal felső sarkot

Megjött a közönség hangja

49. perc: Martinez jobbról belőtt labdájába Rocchi bökött bele a kaputól nyolc méterre, Ovszijenko bravúrral tolta ki a bal sarokba igyekvő labdát

Hatalmas lendülettel indítottuk a második játékrészt

50. perc: Ez már bent van!!!! Iszlai szerzett labdát a vendégtérfél közepén, egyből kiugratta a bal oldalon Radót, aki pár lépés után nyolc méterről a kivetődő Ovszijenko felett a kapu közepébe emelt (1-1)

59. perc: Csere a Nyíregyházában, Seydi le, Rezes be

61. perc: Egy jobb oldali szöglet után Rezes nyolc méteres, jobb sarokra tartó fejesét védte nagy bravúrral Rózsa

65. perc: Ovszijenko kapott sárga lapot időhúzásért

Megyünk előre az újabb gólért, remek a meccs

66. perc: Halenár bal oldali beadását Rezes lőtte kapura, de Rózsa bravúrral hárított. Ez is meleg volt

67. perc: Halmosi kapott sárgát reklamálásért

72. perc: 2-1!!!!!!!!!!!Radó bal oldali beadását Halmosi hat méterről, jobbal a kapu közepébe vágta (2-1)

Őrült jó a hangulat a stadionban

76. perc: Csere a vendégcsapatban, Abdouraman helyett Darcimelija a pályán

78. perc:Újabb csere, Ivanovs helyett Arziani

Egyre feszültebb, ezáltal keményebb a meccs

80. perc: Csere a Haladásban, Martinez helyett Grabant Bence állt be. Vastaps kíséri Leót

85. perc: Újabb csere, Halmosi le, Jancsó be. Halmosinak is jár a vastaps: de még mennyire!

A hajrára beszorult a Haladás, Mészöly Géza cserékkel próbálta megtörni a szórványos vendégrohamokat

90. perc: 3-1!!!!!!!!!!! Jancsó labdájával Radó lépett meg a bal oldalon, majd egy visszacsel után jobbal,  nyolc méterről a bal sarokba tekert (3-1).

91. perc: Radó és Rocchi kontrázott, előbbi egy csellel elfektette védőjét, tíz méterről lőtt, Ovszijenko elképesztő bravúrral védett. Ha Radó Rocchihoz passzol, még jobb. De ne legyünk telhetetlenek. Vagy igen?

Vége a mérkőzésnek - óriási Hali-diadal!

A lefújás után a játékosok végigfutva a stadionban lepacsiztak a nézőkkel. A korzóval, és a tribünnel külön-külön. Ezzel a sikerrel - remélhetőleg nem csak átmenetileg - elkerültünk a 15., kiesőhelyről.