Vereség az Újpesttől: Nem sikerült a Haladás rajtja

Az OTP Bank Liga 21. fordulójában szombaton a Haladás 2-0-ra kikapott az Újpesttől.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - ÚJPEST FC 0-2 (0-1)

Sopron, 1834 néző,  játékvezető: Andó-Szabó.

Haladás: Király - Polgár, Wils, Devecseri, Bosnjak - Jagodics, Iszlai - Rácz, Calvente, Halmosi - Williams

Újpest: Balajcza -  Pávkovics, Kálnoki-Kis, Mohl - Cseke, Windecker, Balázs, Perovic,  Balogh B. - Andric, Sankovic.

Mészöly Géza, a Haladás vezetőedzője egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon. Mészáros Karol lebetegedett, helyett Ezequiel Calvente került a kezdőbe. Kovács Lóránt pedig a keretbe.

Napsütéses, viszonylag kellemes korai tavaszban melegítettek a csapatok.

A mérkőzés előtt az 50. születésnapját ünneplő Mészöly Gézát, valamint a 33. születésnapját ünneplő Schimmer Szabolcsot és a 29. születésnapját tartó David Williamset köszöntötték.

A kezdőrúgást Szakály András végezte el.

A szombathelyiek kezdték a játékot.

A vasiak fehér felsőben, zöld nadrágban és zöld nadrágban, az újpestiek lila felsőben, fehér nadrágban és fehér sportszárban játszanak.

2. perc: Calvente balról beívelt szabadrúgását Jagodics hét méterről Balajcza kezébe fejelte

8. perc: Andric iramodott meg a bal oldalon, majd 15 méterről lőtt, de Király könnyedén hárított

11. perc: Calvente most jobbról ívelt a kapu elé, Jagodics nyolc méterről a jobb sarok mellé bólintott

12. perc: Perovic cselezte át magát két védőn a jobb oldalon a tizenhatoson belül, majd 12 méterről a léc alá bombázott (0-1). Szó mi szó, szép egyéni teljesítmény volt...

A gól után sem változott a játék képe,kiegyenlített küzdelem folyik a pályán.

26. perc: Labdát veszített a Haladás, a gyors kontra után Windecker 14 méterről, jobbról a hosszú, jobb sarok mellé lőtt

29. perc: Calvente jobbról, az alapvonal közeléből beívelt szabadrúgását Iszlai öt méterről centikkel fejelte a bal sarok mellé.

31. perc: Andric lógott meg a bal szélen, nagy helyzetből, tíz méterről leadott lövését Király vállal szögletre ütötte

Kicsit pipa a közönség, a Hali nem igazán tudja, hogy törje fel az újpesti védelmet

Megélénkült a meccs, hullámzó a játék, hol az egyik, hol a másik kapu előtt pattog a labda

A Haladás próbálkozik-próbálkozik, de nem igazán boldogul a fegyelmezetten, zártan védekező Újpest ellen.

Vége az első félidőnek.

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

53. perc: Cseke jobb oldali beadását Perovic hat méterről pörgette a léc fölé. Ám mint kiderült, Wils lábáról vágódott szögletre a labda

1834 a hivatalos nézőszám

58. perc: Csere a Haladásban, Calvente helyett a télen igazolt Gajdos állt be

61. perc: Rácz jobbról belőtt szabadrúgása elsuhant a nagy helyzetben lévő Devecseri és Jagodics lába előtt

63. perc: Rácz 28 méteres szabadrúgása centikkel suhant el a bal sarok mellett

69. perc: Csere az Újpestben, Perovic helyére Heris állt be. A belga védő ezúttal csatárt játszik

Egykapuzik a Haladás, az Újpest bekkel ezerrel

70. perc: Csere a Haliban, Jagodics le, Bamgboye be

76. perc: Bamgboye tálalt a jobb oldalon felbukkanó Williamshez, aki 16 méterről, nagy helyzetből a jobb sarok mellé lőtt

77. perc: Csere a Haladásban, Halmosi helyett Tóth Máté állt be

81. perc: Bambgoye 17 méteres lövése, kapura tartó éppen telibe találta Mohlt

83. perc: Rácz cselezett befelé a jobb oldalról, de 17 méteres lövése Balajcza kezében halt el

Három perc a hosszabbítás

92. perc: Szűcs kapott labdát a jobb oldalon, és 17 méterről kilőtte a hosszú, jobb sarkot (0-2). Eldőlt a meccs

Vége a mérkőzésnek

A Haladás az első félidőben gyengén futballozott, szünet után feljavult a játéka, de kevés volt támadásaiban az átütőerő. Most három idegenbeli - Gyirmót, FTC, Vasas - mérkőzés vár a zöld-fehérekre...