Láncfűrész, kánikulai vereség: Haladás-Vasas 1-3

2017. június 24., 10:22 szerző: Pum András
Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen Bükön a Haladás 3-1-re kikapott a Vasastól.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - VASAS FC 1-3 (0-1)

Bük, 150 néző, játékvezető: Pintér

Haladás: Király - Tóth D., Jagodics, Devecseri, Németh M. - Kovács L, Tóth B. - Petró, Rácz, Halmosi - Howard.

Vasas: Kamenar - Burmeister, Benes, Ristevski, Hangya - Manjrekar, Vida, Szivacski,  Ádám - Pavlov, Remili.

8. perc: Rácz elé került a labda, a középpályás 15 méterről, kissé jobbról, a jobb sarok mellé lőtt

11. perc: Egy formás bal oldali Németh Milán-Halmosi-Németh Milán akció után, utóbbi egy csellel becsapta védőjét, majd 14 méterről, jobbal a bal felső sarok mellé bombázott. Mellé ment, de szép volt.

13. perc: Howardot taszították hátba a felezővonalnál. Kovács észrevette, hogy Kamenar a tizenhatosnál sétálgat, így egyből kapura ívelte a szabadrúgást, ám a kétségbeesetten hátráló Vasas-kapus szerencséjére a labda fél méterrel célt tévesztett. Ettől függetlenül járt a taps

Különböző okok miatt Wils, Simon, Williams, Németh, Grumics, Sousa, Jancsó és Pinte sem bevethető.

Nem mondunk újat azzal, hogy nincs hideg.

Húsz perc telt el, ivószünet.

25. perc: Ádám jobbról ívelt a hosszú oldalra, Remili visszafejelte a labdát, Ristevski pedig szintén fejjel, hét méterről a léc alá fejelt (0-1). Egyébként szép akció volt, de nem tudunk neki szívből örülni...

30. perc: Halmosi balról, 19 méterről bombázott a léc fölé, majd kis híján ölre ment Burmeisterrel., aki előtte utánarúgott... A némettel az ominózus kiállítása óta nem országos cimborák

Változatos a meccs, hol az egyik, hol a másik csapat támad. Aláfestő zajként pedig megállás egy motoros láncfűrész dübörög kitartóan az egyik kertben....

Vége az első félidőnek.

II. FÉLIDŐ

A szünetben a Haladás teljes sort cserélt: Gyurján- Polgár, Schimmer, Varga A., Bosnjak – Kiss B., Overgoor – Mészáros, Tóth M., Medgyes - Bamgboye

Hét perc telt el a második félidőből, azon kívül, hogy szép melegen süt a nap, nem sok mindent történt. Egyszer-kétszer Bamgboye ugrott meg, de nem sikerült helyzetbe kerülnie.

56. perc: Tóth Máté 17 méterről elvégzett szabadrúgása centikkel suhant el a léc felett

A második félidő eddig a Haladásé, a Vasas a félpályán is alig jött át.

64. perc: Medgyes került helyzetbe, de nyolc méterről, ballal a bal oldalhálóba bombázott

A láncfűrészes emberünk nem lankad.

66. perc: 0-2. Saglik kapott - lesgyanús helyzetben labdát középen - és a kifutó Gyurjánt kicselezve az üres kapuba passzolt

Ivószünet

73. perc: GÓÓÓÓL!  1-2!!! Medgyes bal oldali beadását a röviden érkező Mészáros hat méterről egy védő szorításában, fejjel a bal kapufára csúsztatta, a kipattanót nyolc méterről a jobb sarokba bombázta (1-2).

75. perc: Overgoor került helyzetbe, de 12 méteres, jobb sarokra tartó lövését Kamenar bravúrral szögletre tolta

78. perc: 1-3. Egy baloldali, rövid sarokra tartó szabadrúgást Gyurján éppen Király elé ütött, aki közelről a hálóba továbbított (1-3).

A Hali nem adja fel, megy előre, a második 45 percben sokkal jobban játszik ellenfelénél

88. perc: Tóth Máté jobbról, 18 méterről elvégzett, jobb sarokba igyekvő szabadrúgása nem jelentett gondot Kamernak