Haladás

2015.09.25. 20:20

Az utolsó pecekben elúszott két Haladás-pont

Az OTP Bank Liga 10. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-1-s döntetlenre végzett a Vasassal.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - VASAS FC 1-1 (0-0)

Szombathely,  4085 néző, játékvezető: Solymosi

Haladás: Király - Angyal, S. Wils, Jagodics, Bosnjak - Nagy, T. Wils, Fehér, Halmosi - Németh M., Gaál.

Vasas: Nagy G. - Osváth, Grúz, Pajovics, Hangya - Czvitkovics, Vukaszovics, Berecz - Könyves, Ubiparip, Lázok.

Mészöly Géza két helyen is változtatott az előzetesen megadott összeállításon, Gosztonyi és Popin helyére Fehér és Gaál került.

A mérkőzést kezdőrúgását Gál György végezte el.

A Haladás kezdte a játékot.

5. perc: Angyal tört be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, három csel után 12 méterről  lőtt, de éppen Pajovicsot találta arcon

Eltelt az első tíz perc, egyelőre a Haladás birtokolja jóval többet a labdát

14. perc: Ilyet is ritkán látni. Bosnjak óriási, bal oldali bedobása a bal kapufáról csorgott le... Persze ha bemegy, sem gól.

19. perc: Gyors vasi akció végén Halmosi passzolt Némethez, a támadó balról leadott  20 méteres lövését védte Nagy

22. perc: Vukaszovics-Ubibarip akció végén utóbbi 14 méteres, jobb sarokra tartó lövésé tolta szögletre Király

Fölényben játszik a Hali, ennek ellenére nem árt figyelni a vendégkontrákra

A kisebb hazai helyzeteket leszámítva meglehetősen eseménytelenül telnek a percek. Egyelőre nem találja a fogást a Haladás a Vasason. De ez viszont is igaz

34. perc: Nagy Patrik jobb híján 25 méterről kapura lőtt, ám a labda méterekkel Nagy kapuja felett zúgott el

Leült a meccs, a vasiak tudománya a támadózónában elfogyott.

Halmosi Péter szokás szerint nagyot küzdött a meccsen, jól is játszott

44. perc: Czvitkovics 16 méteres, erőtlen lövését védte biztosan Király

Vége az első félidőnek. Alacsony színvonalú, de küzdelmes játék, helyzet nélkül

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

49. perc: Ubiparip kapott sárga lapot

52. perc: 1-0!!!! Bosnjak ugratta ki jól Halmosit a bal szélen, a csapatkapitány 12 méteres lövését Nagy kiütötte, a jobbról becsúszó Gaál két méterről a hálóba pöckölte a labdát (1-0)

57. perc: Nagy Patrik kapott sárga lapot

58. perc: Berecz is kapott egy sárgát

60. perc: Könyves cselezett befelé, 22 méteres lövése nem sokkal zúgott el a felső léc felett

61. perc: Grúz kapott sárgát - akár piros is lehetett volna, ahogy Halmosit ollóba fogta. Kisebb kakaskodás is kialakult, de aztán lenyugodtak a legények

4085 a hivatalos nézőszám

63. perc: Bosnjak hámozta át magát két védőn a bal oldalon, 15 méteres ravasz emelését lefülelte Nagy

65. perc: Csere a Vasasban, Czvitkovics le, Kenesei be. Kenő beállását taps kíséri

Támad a Haladás, a Vasas teljesen beszorult

70. perc: Csere a Haladásban, Németh helyett Medgyes

76. perc: Egy jobb oldali Vasas-szöglet után kifejelt labdát Kenesei szúrt rá 25 méterről, Király biztosan védte a kapu közepébe tartó labdát

77. perc: Csere a Haladásban, Fehér helyett Popin, a Vasasban pedig Lázokot Vida váltotta

79. perc: Popin kapott sárgát, mert Solymosi szerint lekönyökölte Osváthot - ez volt a szerb csatár első megmozdulása. Tegyük hozzá, nem hogy sárgát nem ért, szabálytalan sem volt

81. perc: Vált a vendéggárda, Ubiparip ment le, Pavlov állt be helyette

83. perc: Király kapott sárga lapot időhúzásért. Nem túl népszerű most Solymosi játékvezető...

84. perc: Cserélt a Haladás, Gaál helyett Gosztonyi állt be

87. perc: Ilyen nincs... Pavlov esett át rutinosan S. Wils lábán a tizenhatoson belül a jobb oldalon - tizenegyes. Mondjuk nem tűnt annak. A büntetőt Kenesei a jó irányba vetődő Király mellett bal sarokba helyezte (1-1)

Három perc a hosszabbítás. Mindent egy lapra feltéve támad a Haladás, a közönség űzi-hajtja a csapatot

Vége a mérkőzésnek. Egy figyelmetlenség miatt két pontot elbuktunk.