Haladás

2014.04.18. 20:05

Gyenge játék, Hali-vereség

Az OTP Bank Liga 25. fordulójában a Szombathelyi Haladás tavaszi leggyengébb játékát nyújtotta Kaposváron, és 2-0-ra kikapott a sereghajtótól. Videóösszefoglaló a mérkőzésről.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI - SZOMBATHELYI HALADÁS 2-0 (1-0)

Kaposvár, 1000 néző, játékvezető: Solymosi.

Kaposvár: Antal - Okuka, Bank, Badis, Mulemo - Bőle, Diallo - Firtulescu, Balázs, Florean - Kink.

Haladás: Rózsa - Fehér, Guzmics, Tóth P., Bosnjak - Simon, Iszlai - Hrepka, Nagy G., Halmosi - Radó.

Szombathelyről mintegy 40 drukker érkezett Kaposvárra, egyelőre az ő hangjuk hallatszik a stadionban.

A fehér mezes hazaiak kezdték a játékot, a mieink - ahogy beharangozónkban is olvashattak - zöld felsőben, fekete nadrágban és fekete sportszárban játszanak.

5. perc: Balázs jobb oldali beadását Firtulescu Fehér és Guzmics között öt méterről alig fejelte a jobb sarok mellé.

Lassan túl vagyunk az első tíz percen, mezőnyjátékot láthatunk, valamivel a hazaiak kezdeményezőbbek.

13. perc: Diallo, 20 méterről elvégzett, félmagasan a jobb sarokba tartó szabadrúgását védte könnyen Rózsa.

Nem túl élvezetes a meccs, sok a hiba, ám minden egyes labdáért óriási csata folyik - ez viszont pozitívum.

A Kaposvár irányítja a játékot.

19. perc: Mulemo jobbról belőtt labdáját Kink bevetődve, hét méterről magasan a léc fölé vágta.

Mi egyelőre felívelt passzokkal Radót próbáljuk megjátszani.

21. perc: Fehér kapott sárga lapot, mert feltartotta Balázst. A megítélt szabadrúgást Kink végezte el, 24 méteres lövése érdekesen szitált, ami annyira meglepte Rózsát, hogy meg sem tudott mozdulni, a labda pedig a bal sarokba vágódott. A lövés előtt a sorfalból kilépett az egyik kaposvári játékos, és senki sem állt tőlünk a helyére... (1-0).

Annyi pozitívum van a gólban, hogy talán kizökkenti a vasiakat az eddig nyújtott, álmos játékukból...

Kicsivel többet kezdeményezünk, de helyzetet még nem sikerült kidolgoznunk, pedig már eltelt 28 perc a meccsből.

30. perc: Nagy Gábor 11 méterről, balról a jobb sarok irányába  lőtt, ám Antal szögletre tolta a labdát.

32. perc: Balázs 22 méterről tüzelt, Rózsa szögletre tolta a jobb sarokba igyekvő labdát.

Még tíz perc van hátra a félidőből, eddig nem sok veszélyes akciónk volt.

36. perc: Simon lökte meg Bőlét, sárga lap.

39. perc: Florean húzott el a jobb oldalon, középre passzolt labdáját a teljesen üresen érkező Kink rosszul találta el, a labda felpattant, így szerencsénkre odalett a lehetőség.

38. perc: Firtulescu 16 méteres, jobbról leadott bal lábas löketét Rózsa a bal kapufánál elcsípte.

40. perc: Firtulescu 22 méteres lövését Rózsa ölelte magához.

Az utóbbi pár percben vezettünk néhány szép akciót a bal oldalon, de egyik sem jelentett veszélyt Antal kapujára.

Vége az első félidőnek, a folytatásban ennél már csak sokkal jobb jöhet. Nagyon gyengén futballozunk, csak Tóth Péter és Nagy Gábor játéka emelkedik az átlag fölé.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt. Vélhetően Artner-mester nem dicsérte túl a fiúkat az öltözőben...

Három perc telt el a második félidőből, de mintha jobban pörögnénk...

49. perc: Halmosi kapott sárga lapot reklamálásért.

Tíz perc ment el, mi irányítjuk a játékot, de helyzetet még nem hoztunk össze.

59. perc: Balázs csavart a kapu fölé 22 méterről, kissé balról.

60. perc: Csere a Haladásban, Hrepka helyett Gyurján a pályán.

62. perc: Badis rántotta le az őt kicselező Nagy Gábort a tizenhatoson belül, ám Solymosi továbbot intett.

63. perc: Tóth Péter kapott sárga lapot, mert reklamált az előző eset miatt.

64. perc: Kink igyekezett elmagyarázni Firtulescunak, hogy ha a bíró keze a levegőben van szabadrúgás előtt, akkor nem lehet egyből rálőni. Solymosi sárga lappal jutalmazta az oktatást, időhúzás miatt kapta Kink. Vicces jelenet volt.

67. perc: Csere a Haladásban, Tóth Péter le, Schimmer be. Schimmer, Guzmics, Fehér, Bosnjak - így néz ki most a hátsó alakzatunk.

68. perc: Bőle balról leadott, nyolc méteres lövése a jobb kapufáról Rózsa hátára, majd szögletre pattant.

71. perc: Kaposvári kontra után a jobb oldalon Kinkhez került a labda, amibe a visszaérkező Bosnjak kézzel beleütött. Tizenegyes. A büntetőt Kink Panenka-módra a balra vetődő Rózsa mellett a kapu közepébe emelte (2-0).

74. perc: Csere a Haladásban, Iszlai helyett Medgyes állt be.

Az MLSZ TV összefoglalója a meccsről

Most már úgy rohamozunk, ahogy az első perctől kezdve kellett volna...

77. perc: Medgyes balról passzolt középre, a hosszú oldalon érkező Gyurján nagy helyzetből, hat méterről a léc fölé bombázott.

78. perc: Csere a hazaiaknál, Firtulescu helyett Addo a pályán.

Megyünk előre, de hiába jönnek jobbról-balról a beadások, a hazai védelem hatástalanítja az akcióinkat.

A somogyiak látványosan fetrengenek egy-egy szabálytalanságot követően, alig várják, hogy véget érjen a meccs.

89. perc: Bosnjak bal oldali beadását Simon a jobb oldalról középre tette, Radó tíz méteres lövése megpattant az egyik kaposvári védőn, a labda centikkel ment el a jobb sarok mellett. Ez majdnem bement.

90. perc: Csere a hazaiaknál, Kink kocog le, Murai jön be.

Öt perc a hosszabbítás.

93. perc: Csere a hazaiaknál, Balázs le, Böjte be.

Vége  találkozónak. Az első félideiji teljesítményünk értékelhetetlen volt, szünet után sem játszottunk sokkal jobban, teljesen megérdemelten nyert a Kaposvár.