Haladás

2015.03.19. 21:18

Bravo! Három Hali-pont Paksról

Az OTP Bank Liga 21. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás a Debrecen után a Paksot is legyőzte. A vasiak 2-1-re nyerte a Duna-parton. Már 12. a Szentes-csapat!

PAKSI FC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 1-2 (0-1)

PAKS, 500 NÉZŐ, JÁTÉKVEZETŐ: VAD II.

Paks: Molnár - Kulcsár, Rodenbücher, Báló, Szabó J. - Kecskés, Kesztyűs - Bertus, Bartha, Balázs - Haraszti.

Haladás: Rózsa - Angyal, Jagodics, Devecseri, Jánvári - Nagy P., Iszlai - Gaál, Martínez, Halmosi - Radó.

A Haliban az előzetesen a kezdőbe illetve a keretbe jelölt Fehér Zoltán, Raffaele Alcibiade és Schimmer Szabolcs sérülés miatt kihagyja a mérkőzést. Ott ül viszont a kispadon a héten igazolt svájci védő, Arnaud Bühler.

A tiszta fehérben játszó Haladás kezdte a játékot.

3. perc: Bertus hét méterről leadott, bal lábas lövését fogta Rózsa. Nem volt különösebben veszélyes próbálkozás.

6. perc: Bartha vezette balról befelé a labdát, 22 méterről jócskán a bal sarok mellé lőtt.

Szombathelyről kilenc drukker érkezett a meccsre. Respect!

11. perc: Az első nagy helyzet! Halmosi remek labdájával Radó ugrott ki a bal oldalon, ám túl közel került a kifutó Molnárhoz, így hét méteres lövésébe belevetődött a paksi kapus.

Meddő fölényben futballozik a Paks, ami szerencsére nem sokat ér a gyakorlatban - sem.

25. perc: Egy lepattanó labdát Haraszti 24 méterről a léc fölé lőtt.

Egyik kapusnak sincs sok dolga, kissé leült a meccs.

27. perc: Gaál 26 méterről beadás helyett kapura bombázott egy jobb oldali szabadrúgást, Molnár elvetődve védett.

Fél óra telt el a mérkőzésből most már kiegyenlített a játék.

35. perc: Radó indult volna meg egyedül, amikor őrzője hasba könyökölte. Vad II. szerint nem, mehet tovább a játék.

39. perc: Nagy Patrik 20 méteres, bal lábas lapos lövése ment el a bal sarok mellett.

40. perc: Haraszti 22 méteres, jobbról elvégzett szabadrúgása a bal kapufa külső élén csattant. Rózsa vetődött, rajt volt a labdán

44. perc: Iszlai rántotta vissza Kecskést, sárga lap. A Hali középpályása egyetért az ítélettel, kedélyesen megbúbolja Vad II. fejét. Haraszti 35 méteres, középre tartó szabadrúgását Rózsa hárította.

45. perc: 0-1!!! Halmosi szerzett labdát a paksi térfél közepén, vezette, majd 25 méterről ballal a bal sarokba lőtt (0-1)

Vége az első félidőnek. A legjobbkor szereztünk vezetést.

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

47. perc: Szabó jobb oldal szögletét a rövid saroknál Bartha fejjel továbbcsúsztatta, majd a hosszún egyedül álló Balázs szintén fejjel egy méterről a jobb felső sarokba fejelt (1-1)

53. perc: Kulcsár jobb oldali lapos beadása szerencsére mindenki előtt-mögött elsuhant.

54. perc: Szabó rúgta meg durván Radót, Vad és segítői szerint ez sem szabálytalanság...Pedig az volt.

55. perc: Kulcsár rúgta meg nyújtott lábbal Halmosit, ez már szabálytalan és sárga lap. Mondjuk van ahol ezért piros jár... Halmosit ápolni is kell, vérzik a térde

60. perc: Halmosi kapott sárga lapot...

62. perc: Halmosi ugyan visszaállt, de eddig bírta, Kulcsár előbbi brutális belépője miatt a Hali csapatkapitányát le kellett cserélni. Helyére Németh Márió érkezett

66. perc: 1-2!!!!!!! Martínez bőrözte be a bal oldalon Kulcsárt, aki ellökte. Kulcsár kapott egy sárgát és miután már volt egy ilyen színű kártyája, Vad kiállította. Ráadásul tizenegyes a Haladásnak. A büntetőt Martínez a jobbra vetődő Molnár mellett laposan a kapu közepébe gurította (1-2)

71. perc: Csere a Paksban, Kesztyűs helyett Vági

77. perc: Vági kapott sárga lapot

81. perc: Martínez indult meg egy kontrából, majd 18 méterről a bal felső sarok mellé lőtt. Radó is ment az akcióval, lehet, hogy passzolni kellett volna, bár kétségtelen, jó lövőhelyzetben volt  Leo

A Paks még nem adta fel, de mi is megyünk előre a mindent eldöntő harmadik gólért. A hazaiak legveszélyesebb embere talán Haraszti Zsolt

85. perc: Bartha 21 méterről jó helyzetből annál rosszabbat lőtt. Méterrekkel el a kapu felett-mellett

87. perc: Csere a Haladásban, Radót Rácz váltotta

89. perc: Kecskés kapott sárga lapot

Négy perc a ráadás...

93. perc: Csere a Haladásban, Gaál helyett Bühler

Vége lehetne már...

Vége a mérkőzésnek! A Debrecen után a Paksot is legyőztük, már 12. a csapat a tabellán! Bravo srácok!