Haladás

2015.11.21. 08:55

Kikapott Pakson a Haladás

Az OTP Bank Liga 16. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás gólnélküli félidőt követően 2-0-ra alulmaradt a Paks ellen.

PAKSI FC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 2-0 (0-0)

Paks, 1000 néző, játékvezető: Vad II.

Paks: Molnár P. – Kulcsár, Lenzsér, Gévay, Szabó J. – Kesztyűs – Koltai (Vági, 91.), Kecskés (Bajner, 82.), Bertus, Bartha – Balázs (Hahn, 74.). Edző: Csertői Aurél.

Haladás: Király – Angyal (Gosztonyi, 59.), S. Wils, Jagodics, Bosnjak – T. Wils, Iszlai, Németh M. (Medgyes, 73.) – Martinez (Ugrai, 76.), Gaál, Halmosi. Edző: Mészöly Géza.

Mészöly Géza, a Szombathelyi Swietelsky-Haladás vezetőedzője két helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon. Schimmer Szabolcs nem hogy a kezdőbe, a keretbe sem került. Helyette Angyal Zsolt kapott lehetőséget a védelem jobb oldalán. Medgyes Zoltán is kimaradt, Leandro Martinez kezdett. A kispadra pedig a születésnapját éppen a mai napon ünneplő Ante Batarelo ült.

Nagyon hideg van, ráadásul a közeli Duna miatt még inkább úgy érzi az ember, mintha az Antarktiszon nézne meccset.

A paksiak tiszta fehérbe, a szombathelyiek zöld felsőben, fekete nadrágban és fekete sportszárban játszanak.

Nincs sok néző, a kezdés előtt tíz perccel körülbelül 600 ember lehet a lelátókon.

A két csapat játékosai már kezet fogtak egymással, lassan kezdődik a meccs!

Megkezdődött a mérkőzés - Hajrá Hali! Halmosiék kezdték a játékot.

A két csapat között egy pont a különbség a paksiak javára, ha tehát a vasiak nyernek, a második helyre ugranak a tabellán

5. perc: Németh Márió lépett ki a bal oldalon, de 14 méteres lövését vetődve védte Molnár

Nyolc perc telt el a meccsből, egyelőre Németh lövésén kívül semmi érdemleges sem történt

12. perc: Bartha került jó helyzetbe a bal szélen, de 14 méteres lövését becsúszva blokkolta Stef Wils

15. perc: Gyakorlatilag megismétlődött az előző jelenet. Szabó balról visszagurított az érkező Barthának, a középpályás 16 méteres lövése megint Stef Wilsban akadt el

Változatos a meccs, a paksiak valamivel aktívabbak eddig

22. perc: Tüzelnek a hazaiak rendesen. Bertus 25 méteres lövése azonban méterekkel fölé szállt

Az utóbbi percek viszont a Haladásé, Halmosi lövésébe az utolsó pillanatban ugrott bele Lenzsér

33. perc: Gaál 26 méteres szabadrúgás a sorfalról vágódott szögletre

Úgy tűnik, ez is egy tipikusan egygólos mérkőzés lesz...

39. perc: Gaál balról, 18 méterről a bal felső sarok fölé lőtt

42. perc: Ez szép volt! Halmosi kapott labdát a tizenhatos bal csücskénél, bal lábas lövését Lenzsér blokkolta. Még nem volt vége, érkezett Bosnjak, a bal oldali védő bombája pedig Kesztyűsben akadt el

Nincs hosszabbítás

Vége az első félidőnek. A küzdelmes meccs elején a hazaiak, a félidő derekán a vendégek voltak jobbak. A hajrá kiegyenlített játékot hozott, egyelőre reális a döntetlen.

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

49. perc: 1-0. A kaputól 26 méterre szabadrúgáshoz jutottak a paksiak, Bertus ívelt az ötös jobb sarkához, Szabó középre fejelte a labdát, az érkező Lenzsér három méterről a bal sarokba helyezett (1-0).

57. perc: Bertus 26 méteres lövése nem sokkal zúgott el a jobb sarok mellett

59. perc: Csere a Haladásban, Angyal helyett Gosztonyi állt be

60. perc: A meccs első sárgáját Bartha kapta látványos műesésért

62. perc: Iszlai is kapott egy sárgát, mert feltartotta Kecskést

63. perc: Martinez 20 méteres lövését tolta szögletre Molnár

66. perc: Bartha ugratta ki a bal szélen Balázst, aki óriási helyzetben 12 méterről a kapu fölé emelt. Ezt megúsztuk

69. perc: Ezt meg ők úszták meg. Németh Márió a tizenhatos bal sarkától végzett el szabadrúgást, ám a lövés fél méterrel elment a léc felett

72. perc: Csere itt, csere ott. A hazaiaknál Balázs helyett Hahn, a vasiaknál Németh helyett Medgyes állt be

75. perc: Halmosi rúgta meg Kulcsárt, sárga lap

76. perc: Újabb csere. Martinez le, Ugrai be

78. perc: Bosnjak bal oldali beadása két Haladás-játékos között is elsuhant, Molnár kivetődve védett

79. perc: Kecskés kapott sárga lapot

A Hali támad, a Paks védekezik

82. perc: Hazai csere, Kecskés helyett Bajner érkezett

85. perc: 2-0. Egy gyors hazai kontra végén Szabó a bal oldalról a jobb szélen felbukkanó Bajnerhez továbbított, aki 14 méterről Király felett a hálóba emelt (2-0).

Három perc a hosszabbítás.

91. perc: Csere a Paksban, Koltai helyére Vági állt be