Haladás

2014.04.03. 14:52

Csak a vége volt meleg

Az OTP Bank Liga 23. fordulójában a Haladás Guzmics Richárd és Radó András góljával 2-1-re nyert a Puskás Akadémia otthonában. A 94. percben Nagy Gábor nagyot mentett.

PUSKÁS AKADÉMIA - SZOMBATHELYI HALADÁS 1:2 (1:2)

Székesfehérvár, 200 néző,  játékvezető: Vad II.

Puskás Akadémia: Hajdúch - Lorentz, Vaszicsku, Szekeres, Fabio - Tóth B., Polonkai - Szakály, Czvitkovics, Lencse - Tischler.

Haladás: Rózsa - Fehér, Guzmics, Tóth P., Bosnjak - Simon, Iszlai - Nagy, Németh, Halmosi - Radó.

A hazaiak két helyen változtattak az előzetesen megadott összeállításon. Tamás és Gallarod helyére Fabio és Szakály került.

Napsütéses idő fogadja a gyér számú szurkolókat. Nagyjából 150 néző lehet a Sóstói stadionban.

A Puskás Akadémia csapatkapitánya Polonkai Zoltán, a Halié Tóth Péter.

Mi kezdtük a játékot, az eredményjelzővel szembeni kapu felé támadunk az első félidőben.

2. perc: Egy jobb oldali beadás után Fehér felszabadítása éppen Simont találta telibe.  A Haladás középpályása kiterült, szerencsére egy perc után már talpon van.

Eltelt az első öt perc, egyelőre kiegyenlített mezőnyjátékot láthatunk.

11. perc: Czvitkovics 24 méteres, középre tartó erős lövését védte Rózsa.

Szombathelyről mintegy 20 drukker utazott el a mérkőzésre.

19. perc: Iszlai indításával Radó középen, egyedül tört kapura, ám 19 méterről a kifutó Hajdúch mellett a bal felső sarok mellé tekert. Halmosi azt reklamálta, hogy a lövés után a kapus felrúgta a Haladás csatárát, Vad II. szerinte nem, és kiosztott egy sárga lapot Halmosinak.

21. perc: Radó jobbról bepasszolt labdáját Guzmics 15 méterről tűzte kapura, de a bevetődő Vaszicskuról szögletre pattant a lövés.

22. perc: Halmosi jobb oldali szögletét a hosszún érkező Tóth Péter hat méterről alig fejelte a léc fölé.

Az utóbbi öt-nyolc perc egyértelműen a mienk.

28. perc: Szakály jobbról, 25 méterről lőtt, ám Rózsa szögletre paskolta a jobb sarok felé igyekvő labdát.

33. perc: Ott vannnnnnn: 0-1!!!!!!!!!!! Radó bal oldali szögletét az előrehúzódó Guzmics hat méterről a bal sarokba fejelte (0-1)

A gól után próbálkozik a Puskás Akadémia, de a Haladás akciói veszélyesebbek.

40. perc: Halmosit döntötte le a lábáról Hajdúch a tizenhatoson belül, ám ez Vad II.-nél nem ért büntetőt.

42. perc: 1-1. Czvitkovics 24 méterről, balról, jobb lábbal óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. (1-1).

43. perc: Hahóóó, itt a válasz - 1-2! Nagy Gábor ívelt fel egy labdát, Németh Márió a jobb oldalról visszafejelte, Radó egy csel után, 11 méterről, ballal a kapu közepébe lőtt.  A labda még érintette Szekeres lábát is. (1-2).

Vége az első félidőnek. Az első negyedóra inkább a felcsúti csapaté volt, ám a félidő döntő részében a szombathelyiek uralták a játékot.

A szünetben kettőt cserélt a Haladás. Németh Márió helyett Gyurján Bence és Simon Ádám helyett Szakály Attila a pályán.

Simon az első félideji Fehér-lövésnél agyrázkódást szenvedett, ezért kellett lecserélni.

Megkezdődött a második félidő.

52. perc: Tóth Balázs I. beemelt labdáját a kifutó Rózsa az utolsó pillanatban kapta le Lencse elöl.

54. perc: Gyurján 26 méteres, kapu közepébe tartó lövését fogta Hajdúch.

Mezőnyjátékban "gyönyörködhetünk", helyzet sehol.

63. perc: Itt egy ziccer! Radó iramodott meg, elhúzta a labdát az eleső Vaszicsku mellett, majd Szekeres mellett, a bal oldalon, kisodródva hét méterről a lőc fölé lőtt. Szép egyéni akció volt!

67. perc: Csere a Puskás Akadémiában, Polonkai helyett Denkovic a pályán.

68. perc: Gyurján szlalomozott befelé a jobb oldalról, de 19 méterről gyengén lőtt, így a labda Hajdúché lett.

Rengeteg az átadási hiba mindkét oldalon.

71. perc: Tóth Balázs szállt bele nyújtott lábbal Szakály Attilába - piros lap! Tíz emberrel folytatják a felcsútiak.

72. perc: Csere a Puskás Akadémiában, Szakály Dénes helyett Gallardo állt be.

74. perc: Ismét felcsúti csere, Tischlert Tóth II. Balázs váltotta.

75. perc: Lorentz rántotta a földre Radót, sárga lap.

Az MLSZ TV összefoglalója

78. perc: Denkovic futott el a bal oldalon, beadásszerű lövése a léc felett zúgott el.

80. perc: Nagy Gábor 21 méteres, lapos próbálkozása nem okozott gondot Hajdúchnak.

Még tíz perc...Már vége lehetne...

82. perc: Vagy mégsem? Iszlai remek labdával ugratta ki Halmosit a bal oldalon, aki nagy helyzetből, tíz méterről laposan a bal kapufa mellé lőtt.

Jó hír, hogy többet van nálunk a labda, igaz a tíz emberrel küzdő hazai csapat még  nem adta fel.

Még két perc, plusz a hosszabbítás.

Három perc a hosszabbítás.

Közben Bosnjak a földön, ápolni kell a játékost.

91. perc: Csere a Haladásban, Halmosi helyett Medgyes a pályán.

93. perc: Ez meleg volt. Lencse emelt a jobb oldalon Szekeres elé, aki tíz méterről a bal felső sarok mellé tüzelt.

94. perc: Ez még melegebb volt. Czvitkovics bal oldali szögletét Szekeres Bosnjak mellől fejelte kapura 12 méterről, a labdát a gólvonalon álló Nagy Gábort bólintotta a mezőnybe. Huhhhh...

Vége a mérkőzésnek, nyertünk 2-1-re!

A meccs döntő részében uraltuk a játékot, ám az utolsó percekben majdnem egyenlített a Puskás Akadémia.