Haladás

2014.11.21. 19:58

Haladás: ötödik bajnoki gól és pont nélkül

Az OTP Bank Liga 15. fordulójában sorozatban ötödik bajnokiján sem szerzett pontot és gólt a Haladás. A vasiak 1-0-ra kikaptak a Puskás Akadémiától.

PUSKÁS AKADÉMIA - SZOMBATHELYI HALADÁS 1-0 (1-0).

Felcsút, 400 néző, játékvezető: Németh Á.

Puskás Akadémia: Danilovics - Margitics, Kelic, Tar, Gohér - Szélesi, Polonkai, Szakály, Harsányi - Denkovics, Tischler.

Haladás: Mursits - Schimmer, Dvorschák, Jagodics, Zsirai - Kopúnek, Iszlai, Jefremov, Gaál - Városi, Radó.

Szentes Lázár több helyen is változtatott az előzetesen megadott összeállításon. Rózsa, Halmosi, Nagy és Rocchi helyett Mursits, Zsirai, Gaál és Városi került a kezdőbe. Rózsa nincs is a keretben, a kapus az egyik edzésen térdsérülést szenvedett.

Impozáns a Pancho Aréna, viszont meglehetősen foghíjasak a lelátók. Körülbelül 200 néző lehet a gyönyörű stadionban. Ebből mintegy 50-en érkeztek Szombathelyről.

Itt vannaka Haladás vezetői, tulajdonosai részéről Illés Béla, Tóth Miklós, Séllei Árpád, Horváth Balázs, Gyimesi Csaba is. És itt van kisfiával, a szombathelyi születésű politológus, dr. Török Gábor is.

A Haladás kezdte a játékot.

2. perc: Harsányi fordult be a bal szélen, majd kilenc méterről lőtt, de Mursits könnyedén védett.

5. perc: Gohér bal oldali beadására Mursits repült ki, ám Szakály megelőzte, szerencsére fejese a kapu fölé szállt.

8. perc: Schimmer remek labdájával Jefremov egyedül lépett ki a bal oldalon, kicsit későn adott középre, ráadásul labdáját Városi nem is tudta rendesen megszelidíteni.

12. perc: Harsányi robogott el a bal oldalon, középre passzolt labdáját a teljesen üresen érkező Szakály óriási helyzetből, tíz méterről a bal sarok mellé helyezte. Ezt megúsztuk.

14. perc: Ismét Harsányi ment el a bal oldalon, középre adott labdájáról lemaradt Mursits, Kopúnek a levegőbe fejelte a labdát, amely a felső léc tetejére hullott.

Jó a meccs, mindkét csapat bátran megy előre.

Húsz perc telt el, most már a hazaiak játszanak nagy fölényben.

28. perc: Városi szerzett labdát a hazai tizenhatosnál, a mellette, jobb oldalon érkező Jefremovhoz passzolt, aki 11 méterről a léc fölé bombázott.

35. perc: Margitics jobb oldali beadását Tischler hat méterről, a késve, rosszul kimozduló Mursits kezei közül fejelte a bal sarokba (1-0).

Átvettük a játék irányítását, de ez csak meddő fölény.

41. perc: Szentes Lázár valamennyi cseréjé elküldte melegíteni.

Vége az első félidőnek.

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

53. perc: Egy előreívelt labdánál Dvorschák rúgott luftot, Tischler üresen megiramodott, szerencsére Dvorschák beérte, és becsúszva szögletre szerelte.

56. perc: Schimmer passzolt Gohérhez, aki Harsányihoz továbbított, a csatár lövését Mursits védte.

58. perc: Gohér jobb oldali szabadrúgása alig zúgott el a jobb sarok mellett.

A Hali-szurkolók töretlenül biztatják a csapatot.

59. perc: Kettőscsere a Haladásban. Jefremov helyett Halmosi, Gaál helyett Nagy Olivér a pályán.

61. perc: Schimmer jobb oldali beadását Halmos alig fejelt a léc fölé. Csere a Puskás Akadémiában, a sérült Denkovics helyett Sallai a pályán.

63. perc: Szép Hali-támadás. Iszlai tette le a labdát az bal oldalon üresbe bemozgó Zsirainak, a hátvéd középre adott labdáját a menteni igyekvő Gohér Tarra lőtte, a labda éppen az elvetődő Danilovics ölébe hullott.

64. perc: Szakály kapott sárga lapot, mert nem engedett elvégezni egy szabadrúgást.

67. perc: Csere a hazai együttesben, Szakály helyett Lorentz állt be.

Nagy és Halmosi pályára lépésével valamivel offenzívabbá vált a Haladás futballja.

71. perc: Radó kisszöglete után Halmosi tűzte rá a labdát 19 méterről, balról, de Danilovics biztosan fogta a kapu közepébe tartó labdát.

Egyértelműen fölényben játszik a Haladás.

75. perc: Csere a Haladásban, Dvorschák helyett Rocchi állt be. A vasi szurkolók óriási örömére - tesszük hozzá.

77. perc: Kopúnek kapott sárga lapot.

79. perc: Gohér 23 méteres, jobbról ballal elvégzett szabadrúgása zúgott el a léc felett.

80. perc: Radó továbbított Kopúnekhez, aki középről, 19 méterről tüzelt kapura, de Danilovics hárított.

81. perc: Zsirai kapott sárga lapot.

Egyre mélyebb a pálya talaja, elkeseredetten megy előre a Haladás.

85. perc: Sallai kapott sárga lapot.

86. perc: Halmosi passzolt a bal oldalon Radóhoz, aki átcselezte magát védőjén, ám a kivetődő Danilovics leszedte  a lábáról a labdát.

Halmosi kapott rúgást  a lábára, ám rövid ápolás után visszatért.

Vége a mérkőzésnek.

Az első félidőben a Puskás Akadémia, a másodikban a Haladás futballozott jobban. A hazaiaknak több helyzetük adódott, megérdemelten nyertek.