Haladás

2017.07.21. 13:35

Betalált az ausztrál, nyert a Haladás

Az OTP Bank Liga 2. fordulójában szombaton a Haladás az ausztrál David Williams góljával 1-0-ra verte a Debrecent.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - DEBRECENI VSC 1-0 (1-0)

Sopron, 1276 néző, játékvezető: Berke

Haladás: Király - Polgár, Wils, Jagodics, Bosnjak - Simon, Kiss B. - Medgyes, Rácz, Tóth M. - Williams.

Debrecen: Nagy S. - Jovanovic, Mészáros, Szatmári, Ferenczi - Kuti, Tőzsér, Sós, Sekulic - Holman, Könyves

Mészöly Géza egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon, Németh Milán kimaradt, Tóth Máté került kezdőbe.

A Haladás tiszta zöldben, a Debrecen talpig fehérben játszik.

A kezdőrúgást az 50. születésnapját ünneplő Horváth István végezte el.

A Hali kezdte a játékot.

2. perc GÓÓÓÓÓL! Rácz kapott labdát a jobb szélen, lövése lepattant Ferencziről, éppen Williams elé, aki 15 méterről, kissé jobbról, a rövid, bal sarokba lőtt (1-0). A labda megpattant az egyik debreceni védő, Mészáros lábán

4. perc: Kuti kapott sárga lapot

14. perc: Polgár jobbról, 19 méterről a léc fölé lőtt

Az utóbbi percekben jobbára a vendégek futballoztak fölényben

17. perc: Tőzsér, jobbról, 26 méterről elvégzett, veszélyesen kapu felé csavarodó szabadrúgását Király bravúrral ütötte a mezőnybe

22. perc: Tóth Máté tört be a bal oldalon a tizenhatoson belül, hét méterről, kiszorított szögből leadott lövését bravúrral védte Nagy. Tóth ívelte be balról a szögletet, Simon 12 méteres fejese nem sokkal suhant el a jobb sarok mellett

26. perc: Bosnjak iramodott meg a bal oldalon, beadására az utolsó pillanatban vetődött ki Nagy

28. perc: Formás jobb oldali akció után Polgár passzolt Ráczhoz, a középpályás beadását azonban lefülelte Nagy

31. perc: Rácz jobbról passzolt a felbukkanó Tóth Mátéhoz, a támadó középről, 18 méterről lőtt, ám Nagy hárított

34. perc: Csere a Debrecenben, Kuti helyett Mengolo állt be

A Haladás uralja a játékot, de olykor millió passzal építi fel támadásait. Ettől függetlenül jól játszik a szombathelyi csapat

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek

II.FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

47. perc: Sós tolta meg befelé labdát, majd 19 méterről a jobb felső sarok felé ívelt, de Király óriási vetődéssel és bravúrral szögletre tolta a lövést

50. perc: Bosnjak remekül passzolt a tizenhatosnál felbukkanó Ráczhoz, aki 18 méterről a bal sarok mellé tekert

52. perc: Medgyes játszotta tisztára magát a bal szélen, 13 méteres lövése nem sokkal zúgott el a jobb felső sarok mellett

55. perc: Williams cselezte át magát a jobb szélen Szatmári, aki jobb híján ipponszerű megoldással a földre vitte. Berkénél ez csak sárgát, nem pedig pirosat ért

A szurkolókra nem lehet panasz, irgalmatlan hangerővel buzdítják a csapatot

60. perc: Medgyes kapott labdát a tizenhatos előterében nagy helyzetben, ám a kirepülő Nagy lábbal mentett

Mindkét csapat támadószellemben futballozik, hol az egyik, hol a másik kapu előtt bukkanak fel a felek

66. perc: Csere a Haliban, Rácz helyett Tóth Benjamin állt be

75. perc: Jagodics kapott sárga lapot

77. perc: Csere a Haladásban, Simon helyett Jancsó állt be. Tőzsér 25 méteres, irtózatos erejű, kapu közepébe tartó szabadrúgását Király kiöklözte

79. perc: Csere a vasiaknál, Medgyest Halmosi váltotta

A debreceni drukkerek hangos "Halmosi Peti, Halmosi Peti" rigmussal köszöntik korábbi játékosukat

81. perc: Mengolo birkózta a földre Halmosit, sárga lap. Csere a vendégeknél, Szekulics helyett Tisza állt be

82. perc: Halmosi ívelt át szépen a bal oldalról a másikra, Tóth Benjamin 18 méteres lövése azonban elkerülte a jobb sarkot

85. perc: Williams 25 méteres, léc alá tartó lövését bravúrral tolta fölé Nagy

85. perc: Csere a Debrecenben, Könyves le, Máté be

Három perc a hosszabbítás

Vége a mérkőzésnek! A lendületesen, sok helyzetet kidolgozó Haladás teljesen megérdemelten nyert