Haladás

2014.05.18. 09:13

Szombathelyi Haladás-Dibusz Dénes 0-1

Az NB I. 29. fordulójában parázs hangulatú mérkőzésen a Haladás 1-0-ra kikapott az FTC-től. A vasiak nem tudtak túljárni a vendégkapus, Dibusz eszén. A lefújás után Besic a nadrágján keresztül a nemiszervét mutogatta a tribünnek.

SZOMBATHELYI HALADÁS-FTC 0-1 (0:1)

Szombathely, 6126 néző, játékvezető: Andó-Szabó.

Haladás: Rózsa - Fehér, Guzmics, Devecseri, Bosnjak - Simon, Iszlai - Schimmer, Nagy G., Radó - Hrepka.

FTC: Dibusz - jovanovic, Besic, Mateos, Bönig - Csukics, Busai - Jenner, Leonardo, Ugrai   - Böde

A vendégek nem kapkodták el a dolgot, fél négy előtt öt perccel futott be az FTC-játékosokat szállító busz.

A mérkőzés kezdőrúgását az 5. születésnapját ünneplő Nyári Kornél végezte el.

Noha egy óra felé megeredt az eső, a kezdésre elállt és kisütött a nap.

Jó iramban és pazar hangulatban kezdődött a mérkőzés, egyelőre a Haladás kezdeményez többet.

9. perc: Radó bal oldali szögletét Nagy Gábor készítette le Schimmernek, aki 22 méterről a bal felső sarok fölé lőtt.

15. perc: Radó esett el Mateos mellett a tizenhatoson belül, de Andó-Szabó nem látott szabálytalanságot.

26. perc: Nagy Gábor rántotta le Leonardót, sárga lap.

27. perc: Leonardo ugrott meg Devecseri mellett, óriási helyzetből 15 méterről kapura lőtt, ám Rózsa bravúrral lábbal védett.

29. perc: Csukics 23 méteres, középre tartó kellemetlen lövését üggyel-bajjal védte Rózsa

30. perc: Csukics kapott sárga lapot, mert rácsúszot Simon lábára.

34. perc: Bosnjak húzott befelé balról, majd bal külsővel kapura nyeste a labdát, a bal felső sarokra tartó lövést Dibusz óriási bravúrral tornázta ki.

36. perc: Mi maradt ki! Iszlai szöktette a jobb oldalon Fehért, aki üresen kilépett, ám nyolc méteres lövése a kifutó Dibuszról kipattant.

42. perc: Matoes 35 méteres szabadrúgását biztosan védte Rózsa.

44. perc: Bosnjak szöktette a Besic mögött bemozgó Iszlait, a középpályás nyolc méteres, éles szögből leadott lapos lövését Dibusz lábbal védte.

Vége az  első félidőnek.

A második félidő kezdőrúgását Székely Tibor kisfia, Székely Áron végezte el.

A szünetben cserélt az FTC, Ugrai helyett Diallo a pályán.

48. perc: Diallo elé került a labda a jobb oldalon, a csereként beállt csatár kilenc méteres lövését óriási bravúrral védte Rózsa.

Közben kis perpatvar a pálya szélén, Leonardo nehezményezett valamit, majd Diallo is csatlakozott hozzá. Szépen nőtt a kör, lökdösődtek a játékosok, végül Andó-Szabó nagy nehezen rendet tett.

55. perc: Leonardo bal oldali beadását Böde Diallo elé pöckölte, aki 12 méterről, középről, ballal a bal sarokba bombázott (0-1).

58. perc: Jenner balról, tíz méterről leadott lövését nagy bravúrral védte Rózsa.

52. perc: Csere a Haladásban, Schimmer le Gyurján be.

63. perc: Simon próbálkozott 20 méterről, ám lövése elkerülte a bal felső sarkot.

68. perc: Csere a Haladásban, Hrepka helyére Medgyes érkezett.

6126 néző látogatott ki a meccsre.

72. perc: Nagy Gábor 24 méteres, középre tartó lövését Dibusz kiöklözte.

75. perc: Jenner kapott sárga lapot Gyurján buktatásáért. A holland csapattársára, Leonardóra volt kiakadva, össze is szólalkozott  a két légiós.

76. perc: Iszlai 25 méteres lövése kevéssel ment fölé.

76. perc: Bosnjak 24 méteres bombája a jobb kapufáról vágódott ki.

78. perc: Medgyes tört be a bal oldalon a tizenhatoson belüre, Radóhoz került a labda, aki visszagurította Nagynak. A középpályás lapos, 12 méteres lövését bravúrral védte Dibusz.

79. perc: Bosnjak kapott sárga lapot.

84. perc: Simon kapott sárga lapot. Csere a Haladásban, Iszlai helyett Dvorschák a pályán.

Guzmics előrehúzódott Radó mellé a csatársorba.

86. perc: Devecseri kapott sárga lapot.

Három perc a ráadás.

91. perc: Diallo kapott sárga lapot reklamálásért.

92. perc: Busai nem hagyja elvégezni egy szabadrúgást, sárga lap. Még mindig ott sertepertél a labda körül, Andó-Szabó megunta, és adott neki még egyet. Miután ez már a második volt, a bíró kiállította. Busainak nem volt kedve levonulni, Diallo próbálta lelökdösni a pályáról, őt viszont Bönig rángatta vissza védekezni. Érdekes jeleneteket voltak...

Vége a mérkőzésnek. Remek hangulatú, jó iramú, parázs meccsen a Haladás kihagyta, míg az FTC belőtte helyzetét. Tegyük hozzá, a bal oldalról nagyon hiányzott Halmosi Péter.

Az MLSZ TV összefoglalója

A lefújás után is nagy lökdösődés volt a pályán, végül a biztonságiak választották szét a feleket.

A lefújás után Besic a hazai "B" közé felé köpött egy embereset, és mutogatott is. Ám még nem volt vége a "show"-nak. Pár perccel később a tribün előtt elvonuló Besic előbb a Fradi-címerét csókolgatta, majd a nézők felé fordulva a nemiszervét fogdosta a nadrágján keresztül. Provokálva a hazai szurkolókat, akik nem is maradtak adósak, válogatott szidalmakkal búcsúztatták a sportszerűtlen bosnyák légióst. Érthetetlen volt az egyébként kiválóan futballozó Besic magánszáma.