Az OTP Bank Liga 6. fordulójában a Szombathelyi Haladás 3-1-re kikapott a Pakstól. Nem érdemeltünk pontot.

SZOMBATHELYI HALADÁS - MVM PAKS 1-3 (1-1).

Szombathely, 2250 néző,  játékvezető: Solymosi.

Haladás: Rózsa – Schimmer, Dvorschák, Devecseri, Katona – Szakály, Iszlai – Nagy. O., Gaál, Halmosi – Zamostny.

Paks: Molnár – Fiola, Gévay, Kovács G., Báló – Kecskés, Tamási – Könyves, Bertus, Bartha – Simon A..

Remek labdarúgóidőben várják a kezdést a csapatok.

A mérkőzés a Haladás ügyvezető igazgatójának Tóth Miklós kedden, 71 éves korában elhunyt édesapja,Tóth Miklós emlékére egyperces gyásszünettel kezdődött.

A szombathelyiek zöld felsőben, fekete nadrágban, fekete sportszárban, a Paks tiszta fehérben játszik.

Eltelt az első tíz perc, egyelőre helyzet sem itt, sem ott nem adódott.

15. perc: Devecseri rúgta meg hátulról Könyvest, sárga lap.

Eseménytelen játékkal telnek-múlna a percek. A meccs eleje a paksiaké volt, aztán beleerősítettek a szombathelyiek, a félidő derekára megint a vendégek kerültek mezőnyfölénybe. A szurkolókat nem igazán hozza lázba eddig a meccs. Pedig kiváló idő van, a gyep is szép..mi kell még...mondjuk néhány Hali-gól jólesne.

30. perc: Bal oldali paksi szöglet után a hosszú oldalon Gévayhoz került a labda, aki Kovács Gáborhoz passzolt.  A hátvéd középre adott, Fiola testéről pedig négy méterről kapu közepébe vágódott a labda. (0-1).

33. perc: Tamási rúgta fel Szakályt, sárga lap.

38. perc: Gévay jobbról, 12 méterről nem sokkal bombázott a léc fölé.

40. perc: Szakály is kapott egy sárgát.

A gól óta a Haladás csak erőlködik, nem mintha előtte brillírozott volna.

42. perc: Schimmer háttal a kapunak középre lőtte a labdát, ami Gaál elé került, aki 12 méterről, ballal a bal sarokba bombázott (1-1).

Vége az első félidőnek, a gólokon kívül semmi érdemleges nem történt az első 45 percben.

II FÉLIDŐ

A szünetben cserélt a Haladás, Zamostny helyett Németh Márió állt be. Gaál Bálint lett tehát az előretolt ék.

48. perc: Halmosi balról keresztbe lőtt labdájáról a jobb oldalon érkező Dvorschák centikkel maradt le.

51. perc: Egy előre ívelt szabadrúgásra Rózsa futott ki, de nem rúgta el a labdát, hanem megpróbálta levenni, Bartha megzavarta, így Könyves  került, aki 19 méterről az üres kapu közepébe gurított (1-2).

56. perc: Tamási balról belőtt labdáját Fiola tiszta helyzetből, 14 méterről a bal sarok mellé helyezte. Óriási lehetőség volt. A sajtópáholyban a paksi kollégák a fejüket fogják. Mondjuk néha mi is...

66. perc: Csere a Paksban, Simon helyett Haraszti a pályán.

68. perc: Kettőscsere a Haliban, Szakály helyett Jancsó, Iszlai helyett Varga Gábor a pályán.

74. perc: Egy szöglet után Dvorschák három méterről fejelt a kapu fölé.

77. perc: Haraszti jobbról ívelt középre, a labda elment a védők és Rózsa között, a hosszún érkező Könyves négy méterről a jobb sarokba helyezett (1-3).

81. perc: Dvorschák 30 méteres bombáját Molnár éppen Halmosi elé ütötte, aki kiszorított helyzetből, balról, 10 méterről a jobb oldalhálóba lőtt.

84. perc: Csere a Paksban, Könyves le, Hahn be.

Vége a mérkőzésnek. A Paks akár nagyobb arányban is nyerhetett volna a gyengén futballozó Haladás ellen. Jókor jön a válogatott meccsek miatti kéthetes szünet.