Haladás

2015.02.27. 15:04

Hali-döntetlen a tavaszi szezonnyitón

Az OTP Bank Liga 18. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-1-s döntetlenre végzett a Diósgyőrrel.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - DVTK 1-1 (0-1).

Szombathely, 2130 néző, játékvezető: Szabó Zs.

Haladás: Rózsa - Schimmer, Fehér, Alcibiade, Devecseri - Jagodics, Iszlai - Gaál, Martínez, Halmosi - Radó.

Diósgyőr: Antal - Eperjesi, Alves, Husic, Németh M. - Grumics, Krsztics, Gosztonyi, Barczi - Bacsa, Takács T.

A Haladás kezdte a játékot. A vasiak zöld felsőben, fekete nadrágban és fekete sportszárban futballoznak, A diósgyőriek piros-fehér csíkos mezben, piros nadrágban és piros sportszárban szerepelnek.

Az erős szél az első félidőben a Halit támogatja.

10. perc: Németh Márió iramodott meg a jobb oldalon, a középen érkező Gaálhoz passzolt, aki 18 méterről a jobb sarok mellé lőtt. Egy diósgyőri beleért a lövésbe, így szöglet.

15. perc: Gaál balról, élesen belőtt szabadrúgását Fehér hat méterről fejelte a léc fölé.

Egyelőre a Haladás kezdeményez többet, jobban játszik ellenfelénél.

17. perc: Gosztonyi jobb oldali beadását a hosszún érkező Bacsa visszafejelte, a középen érkező Krsztics pedig 10 méterről félmagasan a jobb sarokba lőtt (0-1).

Meglehetősen mélynek tűnik a talaj, nem egyszerű rajt futballozni.

Egyelőre csikorog a Hali gépezete.

33. perc: Radó passzolt Németh Márióhoz, aki 18 méterről alig lőtt a bal sarok mellé. Sokan már gólt láttak...

Próbálkozik, megy előre a Hali, ebben nincs hiba, de a játék egyelőre akadozik.

Vége az első félidőnek.

Megkezdődött a második félidő.

48. perc: Bacsa húzott el a bal szélen, befelé cselezett, 10 méteres lapos lövését elvetődve védte Rózsa.

51. perc: Rózsa passzolt Barczihoz, aki köszönte az ajándéklabdát, elhúzta a kapus mellett, de kisodródott és hat méteres lövése Fehérről szögletre vágódott.

56. perc: Grumics kapott sárga lapot.

A Haladás támad, a Diósgyőr védekezik  ez most a forgatókönyv.

59. perc: Csere a Diósgyőrben, Takács helyett Griffiths a pályán.

60. perc: Csere a Haladásban, Gaál le, Jagodics be.

2130 a hivatalos nézőszám.

Érdekesség, hogy Jagodics támadót játszik.

64. perc: 1-1!!!! Schimmer emelt a jobb oldalon kilépő Németh Márióhoz, aki 12 méterről Antal mellett a bal felső sarokba lőtt (1-1). A gól után Németh lentmaradt a földön, de rövid ápolás után folytatta a játékot.

68. perc: Devecseri kapott sárga lapot.

69. perc: Csere a Diósgyőrben, Barczi le, Koman be. A szombathelyi születésű középpályást kisebb füttykoncert fogadja.

72. perc: Halmosi jobb oldali szögletére rosszul repült ki Antal, Radó öt méteres fejese a keresztlécre, majd a diósgyőri portás ölébe pattant.

Támad, támad a Hali, ám a miskolci kontrákban ott van a gólveszély.

77. perc: Németh Márió 26 méteres, léc alá tartó szabadrúgását tolta szögletre Antal.

78 perc: Diósgyőri csere. Gosztonyit Marjanovics váltotta.

84. perc: Csere a Haliban, Nagy Patrik érkezett Martínez helyére.

87. perc: Bacsa nagy bedobását Griffiths fejelte kapura, Rózsa védett.

90. perc: Schimmer kapott sárga lapot, mert reklamált. Tegyük hozzá, jogosan, a partjelző tévesen intett lest.

Három perc a hosszabbítás.

92. perc: Csere a Haladásban, Németh helyett az élete első bajnokiján szereplő Rácz állt be.

Vége a mérkőzésnek. A Haladás jól küzdött, többet kezdeményezett ellenfelénél, valamivel közelebb állt a győzelemhez.