Haladás

2015.11.18. 18:19

Döntetlennel búcsúzott a Magyar Kupától a Haladás

A labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-1-re végzett a Videoton vendégeként, így 2-1-es összesítéssel kiesett.

VIDEOTON FC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 1-1 (0-0)

SZÉKESFEHÉRVÁR, 500 NÉZŐ, JÁTÉKVEZETŐ: SZABÓ II. ZS.

Videoton: Danilovic - Heffler, Juhász, Vinicius, Szolnoki - Gyurcsó, Simon Á., Kovács I., Pátkai  - Feczesin, Suljic.

Haladás: Rózsa - Schimmer, Fehér, Jánvári, Angyal - Nagy P., Batarelo - Gosztonyi, Medgyes, Martinez - Ugrai.

A hazaiak piros-kék csíkos felsőben, piros nadrágban és piros sportszárban, a vasiak tiszta feketében játszanak. Az első, Rohonci úti mérkőzésen1-0-ra nyert a Videoton.

Öt perc telt el a mérkőzésből, egyelőre mezőnyjáték folyik, a Haladás szépen, ügyesen adogat, többet birtokolja a labdát.

6. perc: Ugrai lőtte be üres területre a labdát, a jobb oldalon beinduló Medgyes elöl azonban kivetődve mentett Danilovic

9. perc: Ugrai, balról, 18 méterről elvégzett, jobb sarokra tartó szabadrúgását védte Danilovic

16. perc: Gyurcsó jobb oldali szögletét Juhász tíz méterről fejelte a kapu jobb sarka felé, de Rózsa hárított

Az utóbbi percekben a Videoton volt aktívabb, de most már ismét a Halinál van többet a labda.

25. perc: Schimmer jó passzal indította a jobb szélen Medgyest, aki betört a tizenhatoson belülre, de nyolc méteres bal sarokra tartó lövését Danilovic védte

A Hali jóval többet kezdeményez ellenfelénél, a Videoton őrzi előnyét, inkább a kontrákban bízik

34. perc: Martinez cselezett befelé, 19 méteres lapos lövését Danilovic vetődve védte

36. perc: Kovács cselezett, 18 méteres lövése ha kevéssel is, de elkerülte a jobb felső sarokot

41. perc: Simon Ádám kapott sárga lapot

Vége az első félidőnek.

II. FÉLIDŐ

A szünetben kettőt cserélt a Videoton, Simon helyett Pölöskei, és Suljic helyett Oliveira állt be

51, perc: Pátkai cselezte ki Jánvárit és Schimmert a tizenhatoson belül, de öt méteres lövésébe Rózsa bravúrral, lábbal belevetődött. Az ellentámadásnál Ugrai 17 méterről, balról Danilovic kezébe emelt.

A második félidőt nagy lendülettel kezdte a Videoton.

53. perc: Heffler bal lábas, 20 méteres lövése nem sokkal ment el a jobb sarok mellett

58. perc: 1-0 Feczesin birkózta le Fehért a tizenhatosnál, majd 13 méterről, laposan a vetődő Rózsa mellett a kapu közepébe lőtt (1-0).

59. perc: Csere a Haladásban, Martinez helyére Gaál érkezett

61. perc: Sérülés miatt cserélt a Haladás, Fehér helyett Jagodics állt be

62. perc: 1-1!!!! Nagy Patrik balról beívelt szabadrúgása Juhászról, majd Viniciusról Ugraihoz pattant, aki hat méterről a jobb sarokba helyezett (1-1)

63. perc: Feczesin balról, 23 méterről leadott léc alá tartó lövését óriási bravúrral tolta a léc fölé Rózsa

63. perc: Ide-oda pattogó labda után Pátkai négy méterről, balról fejelte kapura, de Rózsa még kiütötte a labdát a gólvonalról

66. perc: Batarelo húzta vissza Kovácsot, sárga lap

Egy gól kell a Haladásnak a továbbjutáshoz!

72. perc: Juhász tarolta el Gaált - csak sárga lap

73. perc: Jagodics szerelt szabályosan, Szabó lefújta. A védő jogosan reklamált, erre a bíró adott neki egy sárgát. Előtte fél perccel Ugrai rúgták fel a haza tizenhatosnál - az nem volt szabálytalan a játékvezető szerint...

74. perc: Angyal cselezett befelé, és nyolc méterről alig tekert a bal felső sarok mellé

Jó a meccs, mindkét csapat megy előre az újabb gólért

78. perc: Ugrai 20 méterről, balról, jobbal a jobb sarok mellé bombázott

79. perc: Csere a Haladásban, Batarelo helyett Iszlai állt be

83. perc: Kovács 14 méteres, bal sarokra tartó lövésér védte bravúrral Rózsa

86. perc: Csere a Videotonban, Feczesint Rudolf váltotta

88. perc: Angyal kapott sárga lapot

Két perc a hosszabbítás

91. perc: Oliveira kapott sárga lapot

Vége a mérkőzésnek. A Videoton 2-1-es összesítéssel jutott a nyolc közé.