Haladás

2017.05.05. 16:54

Kikapott, de helytállt Felcsúton a Haladás

Az OTP Bank Liga 30. fordulójában a meglehetősen tartalékos Szombathelyi Swietelsky-Haladás nagyot küzdve 2-0-ra alulmaradt a bajnokesélyes Videoton FC ellen.

VIDEOTON FC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 2-0 (1-0)

Felcsút, Pancho Aréna, 2058 néző, játékvezető: Solymosi

Videoton: Kovácsik - Fiola, Vinícius, Szolnoki, Stopira - Nego, Hadzic, Varga J., Juhász - Lazovics, Scsepovics.

Haladás: Király - Jagodics, Wils, Devecseri, Bosnjak - Jancsó, Kiss B., Rácz - Mészáros, Williams, Halmosi

Kis időjárásjelentés: Tatabányáig szikrázó napsütés, a bányászvárosnál viszont felhőszakadás fogadta az autósokat. Szerencsére csak pár percig tartott az özönvízszerű áldás. Felcsút felett kicsit borús az ég, de elő-elő bújik a nap.

Mészöly Géza, a Haladás vezetőedzője egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon, Polgár Kristóf helyett Kiss Bence kezd.

Húsz perc van a kezdésig, már süt a nap...

Lassan, de biztosan gyülekeznek a szurkolók, a vendégek részére kijelölt két szektorban is már szép számmal vannak

Mindkét csapat befejezte a bemelegítést

Itt van Székesfehérvár polgármestere, Cser-Palkovics András is. De a helyszínen szurkolnak a Haladás vezetői, tulajdonosai is. Tóth Miklós, Illés Béla, Kóbor László, Séllei Árpád, Horváth Balázs, Szekér István, de látjuk Homlok Zsoltot is.

Sőt, Mészöly Géza édesapja, Mészöly Kálmán is a helyszínen szurkol - nekünk.

A Hali tiszta fehérben, a Videoton piros-kék csíkos felsőben, kék nadrágban és kék sportszárban játszik.

A Haladás kezdte a játékot.

4. perc: Mi maradt ki! Williams kapott labdát a jobb oldalon, teljesen üresen. Tolt rajta kettőt, majd 15 méterről laposan Kovácsik lábát trafálta telibe.

Nagyjából 150 Hali-drukker gondolta úgy, hogy a szombat délutánját-estéjét nem valamelyik szombathelyi kávézóban, hanem a Pancho Arénában tölti.

Fotó: Török Attila

Tíz perc telt el a mérkőzésből, egyelőre kiegyenlített a játék

Nem csak a pályán, a lelátó is tartjuk a lépést, gyakran a Hajrá Hali!-tól visszhangzik a stadion

15. perc: Jagodics kapott egyet Lazovicstól, a Haladás hátvédje elterült a gyepen. De már talpon a zöld-fehérek védője

16. perc: Hadzic tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, lövése után ide-oda pattogott a labda, végül Nego elé került, aki 11 méterről, középről laposan a bal sarokba lőtt (1-0).

A gól óta a hazaiak támadnak többet, kissé beragadtunk a saját térfelünkre

21. perc: Nego 18 méterről félmagasan a bal sarok mellé lőtt. Mondjuk nem sokon múlt...

23. perc: Megint Nego, a francia Bosnjakot könyökölte le

25. perc: Mészöly Géza elküldi melegíteni a cseréket

Nem változott a játék képe, a Videoton irányít, a Haladás védekezik

Összefejelt két Videoton-játékos, mindkettőjüket ápolni kell

Egy kis hangpárban a lelátón: a Hali-tábor megtalálta a Vidiét, a fehérvári hasonló stílusban válaszolt

39. perc: Bosnjak bal oldali beadása élesen szállt a kapu felé, sajnos Kovácsik a gólvonalon elkapta

40. perc: Egy kipattanó labdát Jancsó, 24 méterről, kapásból szúrt  a jobb sarok irányába, Kovácsik védett

44. perc: Lazovics, középről, 24 méterről elvégzett szabadrúgása elszállt a bal felső sarok mellett

Két perc a hosszabbítás

46. perc: Handzic jobbról beívelt szabadrúgását Juhász a tizenegyespontról jócskán a jobb sarok mellé fejelte

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

A szünetben cserélt a Haladás, Mészáros helyett Polgár állt be.

A második félidő kezdőrúgása egészen megható volt. Az 50. születésnapját ünneplő, kerekesszékes Vidi-szurkolót ketten kiemelték a székéből, és az úriember így indította útjára a második félidőt. Vastaps közepette tolták le a pályáról

2058 a hivatalos nézőszám

A második félidőt egész jól kezdtük,többet van nálunk a labda, mint a hazai együttesnél

62. perc: Jagodics kapott sárga lapot

63. perc: Csere a Haliban., Williams helyett Gajdos állt be

65. perc: Gajdos tűnt el gyanús körülmények között a tizenhatoson belül, de nincs büntető

Változatos a meccs, hol a Videoton, hol a Haladás támad. Mindenesetre ez a félidő Hali-szempontból sokkal jobb, mint az első volt

74. perc: Csere a Haladásban, Jancsót Tóth Máté váltotta

76. perc: Csere a hazai csapatban is, Lazovics ballagott le, Géresi sprintelt be

81. perc: Bosnjak remek passzára Rácz indult be, de hét méterről leadott lövése Kovácsikról szögletre vágódott

A Videoton már semmit sem kockáztat, most éppen a félpályáról adta haza a labdát Szolnoki, - ez már kiverte a biztosítékot a hazai nézőknél. Embereseket fütyülnek.

86. perc: Nego tört be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, középre adott labdája valahogy Géresi elé került, a csatár 11 méterről, estében a bal sarokba lőtt (2-0).