Haladás

2015.04.12. 11:33

Hetet kapott a Videotontól a Haladás

Az OTP Bank Liga 23. fordulójában a meccsen a csapatkapitányát, edzőjét és tavaszi gólkirályát veszítő Haladás 7-0-ra kikapott a bajnokesélyes Videoton vendégeként.

VIDEOTON - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 7-0 (1-0)

Székesfehérvár, 2500 néző játékvezető: Farkas Á.

Videoton: Calatayud - Szolnoki, Juhász, Vinicius, Stopira - Simon, Sándor, Gyurcsó, Oliveira - Nikolics, Feczesin.

Haladás: Branescu - Angyal, Fehér, Alcibiade, Jánvári - Nagy, Iszlai - Jagodics, Martínez, Halmosi - Radó

Szentes Lázár a kapuban Rózsa helyett Branescunak szavazott bizalmat, és bekerült a kezdőbe a héten combizomsérüléssel bajlódó Martínez is. Rocchi a kispadon kapott helyet.

A Videoton piros felsőben, kék nadrágban és kék sportszárban, a Haladás tiszta fehérben játszik.

A mérkőzés előtt a korábban 100. NB I-es meccsét játszó, volt Haladás-futballistát, Kovács Istvánt köszöntötte a hazai vezetők részéről Burcsa Győző.

A vasiak kezdték a játékot. Hajrá Hali!

2. perc: Gyurcsó 35 méteres lövése okozott gondot Branescunak, akiről szögletre pattant a labda. A bal oldali szögletet Gyurcsó ívelte középre, Juhász hét méteres fejesét a jobb kapufánál álló Nagy Patrik kivágta a gólvonalról.

3. perc: Radó és Martínez törhetett egyedül kapura, ám sajnos a labdát vezető Radó lesen volt az indítás pillanatában

11. perc: Gyurcsó bal oldali szögletére Branescu rosszul jött ki, Juhász két méterről kapura fejelhetett, Fehér mentett. A labda aztán Nikolics elé pattant, aki két méterről a kapu fölé emelt

Nagy fölényben futballozik a Videoton

20. perc: Egy jobb oldali beadás után Angyalról Nikolics elé került a labda, aki 11 méterről lőtt. A labda Fehéren megpattant, de Branescu még kipiszkálta a bal sarok elöl

23. perc: Gyurcsó jobb oldali szögletét Nikolics hat méterről félmagasan a jobb sarokba fejelte (1-0)

25. perc: Halmosit rúgta meg Simon, az oldalvonal mellett kellett ápolni a Hali csapatkapitányát. Simon még sárgát sem kapott...

34. perc: Eddig bírta Halmosi Péter sérült combja, helyére Gaál érkezett

37. perc: Martínez lépett rá a becsúszó Gyurcsó lábára, Farkas elhamarkodottan kiállította a Haladás támadóját.  Sőt, a reklamáló Szentes Lázárt is elküldte a kispadról a játékvezető.

44. perc: Alcibiade kapott sárga lapot

45. perc: Stopira 25 méteres, lapos lövését védte Branescu.

Vége az első félidőnek A Haladás rövid időn belül csapatkapitányát, tavaszi gólkirályát és vezetőedzőjét is elveszítette.

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő

47. perc: Bal oldali hazai szöglet után Jánváriról Simon elé pattant, aki 14 méterről a bal felső sarok mellé lőtt

51. perc: Gyurcsó labdájával Oliveira ugrott ki a jobb oldalon, aki a középen érkező Feczesinhez passzolt, a csatár nyolc méterről az üres kapuba gurított (2-0).

Továbbra is a Videoton támad.

61. perc: Csere a Haladásban, Nagy helyett Bühler a pályán

63. perc: Nem figyeltünk egy jobb oldali kisszögletnél. Gyurcsó gurította le a labdát Oliveirának, aki középre ívelt, Feczesin hat méterről úgy fejelt a bal sarokba, hogy Branescu már csak bele tudott ütni a labdába (3-0)

66. perc: Csere a Videotonban Simon le, Trebotic be

70. perc: Trebotic cselezte át magát két védőn, majd 14 méterről, középről a jobb sarokba lőtt (4-0)

73. perc: Nikolics lövését Branescu Trebotic elé ütütte, aki öt méterről a kapu közepébe helyezett (5-0)

74. perc: Csere a Haladásban, Jagodics le, Schimmer be.

76. perc: Videoton-csere, Szolnokit Brachi váltotta

86. perc: Ivanovszki jobb oldali beadását Oliveira hat méterről helyezte a hálóba (6-0)

88. perc: Nikolics balról akart beadni, lövése Fehér fejéről a léc alá vágódott. Öngól! (7-0)

Vége a mérkőzésnek. Halmosi sérülése, de főleg Martínez kiállítása után nem volt esélye a Haladásnak. Az igazsághoz tartozik, hogy előtte is nagy fölényben és jól futballozott a Videoton.