Haladás

2015.10.17. 10:40

Helytállt, de kikapott a Haladás

Az OTP Bank Liga 12. fordulójában az éllovas FTC otthonában 3-1-re kikapott a Haladás. A szombathelyiek második félidei játékuk alapján döntetlent érdemeltek volna.

FTC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 3-1 (2-0)

Budapest, Groupama Aréna,  8000 néző, játékvezető: Erdős.

FTC: Dibusz - Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramirez - Varga R., Nagy Á., Gera, Lamah - Sestak, Böde.

Haladás: Király - Angyal. S. Wils. Jagodics, Bosnjak - Nagy P., Fehér,  Németh M. - Ugrai, Gaál, Halmosi.

A mérkőzés előtt ez előkelő VIP-teremben a pódiumon Balázs Fecó énekest faggatta Bánki József, az egykori ferencvárosi labdarúgó. A Fradi-drukker Balázs Fecó természetesen kedvenceiről beszélt, a Haladásról szólva kiemelte: mióta Mészöly Géza a Hali edzője, erős csapat lett a vasi gárda, de Fradi-sikert remél. Itt van többek között Illés Károly alpolgármester, Séllei Árpád és Horváth Balázs kistulajdonosok, Pacsi Bálint az Illés Akadémai szakmai igazgatója  - és nyilván a többi vezető is, akikkel még nem futottunk össze. A VIP-teremben többek között egyébként Lisztes Krisztián, Sebők Vilmos, Nagy Antal, Bernd Storck, Albert Flórián, Mátyus János, Lipcsei Péter is megfordult.

A teremben egyébként a meccs előtt Radó András volt,a majd a lefújás után is ugyanő lesz a vendég. A sérült Radó a kezdés előtt elmondta, nagyon sajnálja, hogy nem léphet pályára volt csapata ellen, hiszen exegyüttes ellen mindig pluszmotivációt jelent játszani.

Varga Rita üzletvezetőtől megtudtuk, a Haladás Ajándékboltban előzetesen 221 jegy fogyott, de sokan a fővárosban illetve az interneten is vettek belépőt. Nagyjából 300 vendégdrukker érkezett.

Egyelőre csak a Hali-szurkolók hangja hallatszik.

Kijött a két csapat, a Fradi-induló szól körülbelül ezer decibellel.

A Haladás az első félidőben a vendégszektor felöli kapura támad.

Halmosiék kezdték a játékot - Hajrá Hali!

A vasiaké volt az első támadás, de a sok adogatás végén nem jutottak lövőhelyzetbe.

3. perc: Varga Roland jobb oldali szöglete után Gera hét méterről nem sokkal fejelt a bal sarok mellé

6. perc: Lamah bal oldali beadását Varga Roland 11 méterről egyből kapura lőtte, de a jobb sarokra tartó lapos labdát Király bravúrral kiütötte

A Fradi rohamoz, a 9. percben Gera lövése szerencsére pont Jagodicsot találta telibe

14. perc: Gera-Varga összjáték után utóbbi hat méterről a kivetődő Királyba lőtt - vagy ha úgy tetszik, utóbbi védett nagyot

Mindét edző együtt él a játékkal, Thomas Doll és Mészöly Géza is a technikai zónából irányít

18. perc: 1-0. Böde labdája Nagy Patrikról Sesták elé került,  aki tíz méterről a jobb felső sarokba lőtt. Erdős először les miatt érvénytelenítette a gólt, majd miután a Fradi-játékosok meggyőzték, hogy az szombathelyiről kerül a szlovák csatár elé, megadta.

24. perc: Németh Márió bal oldali szögletét Stef Wils hat méterről nem sokkal fejelte a jobb sarok mellé

28. perc: Halmosi jobb oldali szögletét Dibusz éppen Németh Márió elé öklözte, a támadó 18 méteres lövését a hazaiak kapusa egy védő segítségével üggyel-bajjal hárította

A zászlókból ítélve kispesti szurkolók is drukkolnak a vendégszektorból a Haladásnak

35. perc: Sestak bal oldali, 18 méteres lövését biztosan fogta Király

36. perc: Gaál ment el a jobb oldalon, éles szögből a kapu fölé lőtt

37. perc: 2-0. Gera passzolt a jobb oldalon futó Vargának, aki 15 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba (2-0)

39. perc: Böde vett le kézzel egy indítást, a szabadrúgást befújta Erdős, a sárga lap elmaradt

41. perc: Nagy Patrik 20 méteres lövése ment el a léc felett

42. perc: Lamah kevergetett a bal oldalon, 12 méteres bal sarokra tartó lövését hárította Király

Egy perc a ráadás

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

50. perc: Gera passzolt a jobb szélen felfutó Nagy Ádámhoz, a középpályás éles szögből leadott, hat méteres, léc alá tartó lövését Király védte

51. perc: Fehér jobb oldali beadását Németh egyből, tíz méterről kapura tűzte, ám Nalepa lábáról szögletre vágódott a labda

A második félidőben  - egyelőre legalábbis - jobbak vagyunk

57. perc: Mi maradt kiii!!! Halmosi tette le a labdát a bal szélen Bosnjakhoz, aki az alapvonaltól beadott, Gaál hét méterről a felső lécre fejelt

59. perc: 2-1!!!!! Gaál balról, a rövid jobb felső sarokra leadott lövését Dibusz bravúrral kiütötte, a középen érkező Nagy Patrik 16 méterről a kapu közepébe bombázott 2-1

62. perc: Csere az FTC-ben, Varga helyett Pintér állt be

A Hali-tábor elképesztő hangerővel szurkol

65. perc: Fehér játszott át két védőt, 16 méteres, középre tartó lapos lövését Dibusz nehezen fogta

66. perc: Pintér rúgta fel Halmosit, sárga lap

A második félidő egyértelműen a Haladásé

69. perc: Németh Márió próbálkozott jobbról, 17 méterről - fölé

70. perc: Csere a Haladásban, Ugrai helyett Thomas Wils lépett pályára

73. perc: Ramirez lőtt 19 méterről, kissé balról - jócskán fölé-mellé

74. perc: Sestak 18 méterről viszont nem sokkal bombázott a bal alsó sarok mellé

79. perc: 3-1. Sestak passza után Ramirez lesről, balról, 11 méterről a rövid, jobb sarokba lőtt

80. perc: Csere az FTC-ben, Lamah le, Nagy Dominik be

82. perc: Csere a Haladásban, Németh Márió helyett Medgyes állt be

83. perc: Halmosi hat méteres, jobb sarokba tartó fejesét bravúrral védte Dibusz

84. perc: Csere a Fradiban, Bödét Busai váltotta

85. perc: Dilaver terítette le Gaált, sárga lap. Ehhez képest Dilaver szól be Gaálnak...

88. perc: Stef Wils kapott sárga lapot

Három perc a ráadás

92. perc: Fehér kapott sárga lapot reklamálásért

Vége a mérkőzésnek. Az első félidőben az FTC, a másodikban a Haladás volt jobb, a vasi együttes a döntetlenre rászolgált volna, de  a harmadik lesgól mindent eldöntött.