Haladás

2014.09.27. 19:13

Hősies Haladás-döntetlen

Az OTP Bank Liga 9. fordulójában a Haladás hatalmasat küzdött a Groupama Arénában, és értékes döntetlennel távozott.

FTC - SZOMBATHELYI HALADÁS 0-0

BUDAPEST, GROUPAMA ARÉNA, 7400 NÉZŐ, JÁTÉKVEZETŐ: FÁBIÁN

FTC: Dibusz - Dilaver, Mateos, Pavlovic - Somalia, Csukics, Nagy D., Gera, Kukuruzovic -    Böde, Lamah.

Haladás: Rózsa - Schimmer, Dvorschák, Fehér, Devecseri - Jagodics, Iszlai - Gyurján Szakály, Nagy O. - Rocchi.

Elképesztően színvonalas, modern a Groupama Aréna, egyrészt olyan, mint egy hotel, másrészt aki olyan szerencsés, hogy például "all access" (magyarul mindenhová bemehetsz, ahová lehet) karszalagra jogosult, vagy megvette a 10 ezer forintos jegyet a meccs előtt  az egyik, hatalmas VIP-teremben végighallgatja a Duma Színház két résztvevőjének műsorát, miközben a svédasztalról ehet-ihat. Van itt minden, túróscsusza marhapörkölttel, olaszos étel, mexikó burrito. De az egész meccs alatt és után is megtömheti a gyomrát.

Más kérdés, hogy a kezdés előtt tíz perccel még nincs túl sok szurkoló.

Szombathelyről  mintegy 80 drukker érkezett.

Az FTC kezdte a játékot. Hajrá Hali!

4. perc: Nagy Dániel 22 méteres lövése suhant el a jobb sarok mellett.

9. perc: Lamah-Böde-Lamah adogatás után utóbbi18 méterről a jobb kapufát találta telibe.

Remek a hangulat a Groupama Arénában.

11. perc: Somalia jobb oldali beadását Gera hat méterről a kapu fölé fejelte.

Fölényben a Fradi, az utóbbi percekben a félpályát sem léptük át.

17. perc: Gera ollózott a bal sarok mellé.

19. perc: Most Kukuruzovic durrantott nem sokkal a bal sarok mellé.

24. perc: Gera 23 méteres, jobb sarokra tartó lövését védte Rózsa.

Óriási fölényben futballozik az FTC.

29. perc Mateos 24 méteres szabadrúgása a sorfalon megpattanva alig ment el a bal sarok mellett.

36. perc: Somalia 20 méteres lövése ment el méterekkel a léc felett.

A hazai publikum szerint Rózsa húzza az időt a kirúgásoknál, úgyhogy egy jóideje valamennyi ilyen megmozdulásánál éktelen füttykoncert a reakció.

37. perc: Nagy Olivér adott be a bal oldalról, az alapvonal közeléből, Dibusz azonban lehúzta a labdát Rocchi fejéről.

Bár remek a hangulat, a hazai szurkolók az FTC elnökének, Kubatov Gábornak üzennek: "Hol van a tábor, Kubatov hol van a tábor" rigmussal. Mint ismert a vénaszkenneres belépés miatt a Fradi szervezett szurkolói csoportjai bojkottálják kedvenceik mérkőzéseit.

Jagodics és Somalia csatája. Fotó: nb1.hu

42. perc: Fehért kell ápolni egy szöglet után. Valamiért ez sem tetszik a hazai drukkereknek...Füttykoncert.

44. perc: Gera lőtt jó helyzetből, 18 méterről a léc fölé.

Vége az első félidőnek. Az FTC óriási fölényben futballozik, eddig szerencsére megúsztuk. Ennek ellenére a ferencvárosi  publikum kifütyülte kedvenceit.

II. FÉLIDŐ

A szünetben egyik csapat sem cserélt.

50. perc: Kukuruzovic lövését Fehér blokkolta, a kipattanót Nagy Dániel, hét méterről, jobbról a bal oldalhálóba bombázta.

Rózsa rúgja ki a labdát, óriási füttykoncert...

52. perc: Lamah öt méterről, kiszorított szögből a jobb oldalhálóba lőtt.

55. perc: Pavlovics 24 méteres szabadrúgás suhant el a jobb felső sarok mellett.

58. perc: Gyurján kapott sárga lapot műesésért.

59. perc: Iszlai balról betekert labdáját a hosszún érkező Gyurján Mateos szorításában, három lépésről a bal sarok mellé helyezte. Az első helyzetünk, máris ziccer volt.

61. perc: Schimmer jobbról belőtt labdáját Szakály nyolc méterről Dibusz kezébe emelte. Két perc alatt több lehetőségünk volt, mint eddig összesen.

62. perc: Kettőscsere a hazaiaknál. Nagy Dániel helyett Ugrai, Kukuruzovic helyett Busai a pályán.

67. perc: Rózsa kapott sárga lapot időhúzásért. Boldogok a hazai szurkolók...

69. perc: Nagy Olivért kell ápolni. Ez sem tetszik a Fradi-drukkereknek.

73. perc: Csere a Haladásban, Szakályt Gaál váltotta.

78. perc: Böde, fordulásból, nyolc méterről nagy helyzetből a léc fölé lőtt.

79. perc: Böde jobb oldali beadásáról éppen csak lemaradt Gera.

80. perc: Gera kapott sárga lapot.

Egyre jobban jön a Fradi, de most már görcsösen futballoznak a hazai zöld-fehérek.

82. perc: Csukics is kapott egy sárga lapot.

87. perc: Pavlovics kapott sárga lapot.

De lassan telik az idő......

Négy perc a hosszabbítás. Na még ez is...

91. perc: Csere a Haladásban, Rocchi helyett Jancsó állt be. Rocchit élteti a Hali-tábor.

Vége, kiharcoltuk a döntetlent!

Habár a hazaiak uralták a meccset, több helyzetet is elhibáztak, igazán nagy ziccerük kevés volt. A Hali hősiesen helytállt és némi szerencsével szerzett egy pontot. Az önbizalom szempontjából nagyon jól jött az Üllői úti iksz.

A lefújás után a VIP-ben még az FTC sérült játékosával, Gyömbér Gáborral beszélget a műsorvezető, előtte pedig kivetítőn élőben megtekinthetik a két edző sajtótájékoztatóját.