Haladás

2017.05.20. 08:39

Az utolsó percekben vérzett el a Haladás

Az OTP Bank Liga 32. fordulójában szombaton a Haladás Újpesten lépett pályára, és a 86. percben egy szabadrúgásgóllal kapott ki.

ÚJPEST FC-SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 2-1 (1-0)

Budapest, Szusza Ferenc-stadion, 2050 néző, játékvezető: Erdős

Újpest: Balajcza - Kálnoki-Kis, Heris, Mohl - Windecker, Szűcs, Cseke, Hazard, Balogh - Andric, Bardhi.

Haladás: Király - Polgár, Jagodics, Wils, Devecseri, Bosnjak - Iszlai, Kiss B., Rácz - Jancsó, Williams.

Mindenki szombathelyi! Jó, kis túlzás ugyan, de mit mondjunk akkor, amikor délután az egyik fővárosi bevásárlóközpontban két Haladás-drukkerbe botlunk, akik azért keresik a lottózot, hogy megfogadják a Hali-győzelmét. Vagy az egyik üzletből éppen Medgyes Zoltán, a vasiak kölcsönben szereplő csatára bukkan elő...

Mészöly Géza, a Haladás vezetőedzője egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon, Halmosi Péter helyett Kiss Bence került a kezdőbe.

Szépen süt a nap, bár a fúj szél, sokkal barátságosabb az idő, mint Szombathelyen volt.

A mérkőzés előtt - újpesti szokás szerint - felcsendült a Himnusz.

A hazaiak lila felsőben, fehér nadrágban és sportszárban, a vendégek zöld felsőben, fekete nadrágban és fekete sportszárban lépnek pályára.

A Hali kezdte a játékot.

Mintegy 40 szurkoló kísérte el a Haladást.

7. perc: Andrics iramodott meg két védő között, majd 19 méterről, ballal a jobb sarok mellé lőtt

Eltelt az első tíz perc, eddig nem sokat háborgatták a vendégek a 300. bajnokiján védő Balajcza Szabolcs nyugalmát

Az újpestiek aktívabbak, de sok vizet nem zavartak a nappal szemben védő Királynak

"NB 2-es csapat, NB 2-es vezetőség, NB2-es stadion - Köszönjük, nem kérünk ebből! "- ezt a molinót feszítettk ki az újpesti ultrák...

17. perc: Andric került helyzetbe, de 17 méteres, jobb felső sarokra tartó lövését Király szögletre tolta.

18. perc: Újabb Király-show. Ezúttal egy bal oldali beívelés után Mohl hét méterről leadott fejese akadt el a 108-szoros válogatott mackóalsójában

20. perc: 1-0. Balogh Balázs kapott labdát Bardhitól a tizenhatoson belül, a kaputól 12 méterre. A támadó megtalálta az utat az előtte tornyosuló Haladás-védő között és ballal, laposan a jobb sarokba lőtt (1-0).

23. perc: Hazard tüzelt, de 19 méterről a bal sarok mellé talált. Elég sokat hagyják lőni Wilsék a lila-fehéreket

29. perc: Vendégcserebere: Iszlai megsérült, helyett Kovács Lóránt érkezett. Iszlai a combját fájlalja

32. perc: Rácz passzolt Kovácshoz, a középpályás kissé balról,  20 méterről a hosszú, bal sarok mellé lőtt

A hangulat egyébként szuper, az újpesti tábor gyakorlatilag megállás nélkül buzdítja csapatét, és a vendégek is szépen hallatják hangjukat. Ráadásul a két tábor hosszú-hosszú évek óta jóban van. Szóval ketrecharc és hasonló finomságok itt kizárva

Most kicsit kijött a szorításból a vendégcsapat, de komoly helyzetig nem jutott el

Mezőnyjáték folyik, sajnos hiába szereznek labdát Ráczék, a tizenhatoshoz érve elfogy a tudomány, avagy nem sikerül áthatolni az újpesti pajzson

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek. A hazaiak jóval többet kezdeményeznek, a vasiak inkább a védekezésre és a kósza kontrákra spekulálnak

A szünetben melegítés közben a volt szombathelyi Nagy Gábor társalgott sokáig Halmosi Péterrel.

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második játékrész, egyik csapat sem cserélt

47. perc: Williams, 18 méterről, szép mozdulattal, félig eldőlve lőtt kapura, Balajcza azonban szögletre tolta a jobb sarokba igyekvő labdát

Most, hogy az újpesti kapus szemébe sütne a nap,hát nem bebújt a felhők mögé?

A második félidő eddig érezhetően jobban alakul a zöld-fehérek számára, jobbára az újpesti térfélen folyik a játék. Simán bent van a meccsben az egyenlítő gól.

Csere lesz a Haliban, Tóth Máté vetkőzik

58. perc: Itt is van, Jancsó András helyett érkezett Tóth Máté

61.perc: Stef Wils kapott sárga lapot, mert kicsit orrbagyűrte Baloghot

Most pedig két újpesti fekszik fájdalmas arccal a földön...De mindketten meggyógyultak.

A szombathelyiek dicséretes módon, már a saját térfelükön letámadják  a labdát kihozó újpesti játékosokat

64. perc: Cseréltek a negyedik kerületiek, Hazard helyett Balázs állt be

66. perc: Egy szép kontra után Jagodics hosszú indításával Bosjnak viharzott el a bal szélen, visszapasszolt a második ütemben érkező Ráczhoz, a középpályás azonban 17 méterről fölé lőtt

67. perc: Csere a Haliban, Wils helyére Halmosi állt be

2050 a hivatalos nézőszám

69. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Tóth Máté középről remekül passzolt a védők között a bal oldalon kilépő Halmosihoz, akit Szűcs a kaputól 14 méterre lerántott - tizenegyes és sárga lap az újpesti futballistának. A büntetőt Williams a jobbra vetődő Balajcza mellett félmagasan a bal sarokba lőtte (1-1).

73. perc: Csere az Újpestben, Herist Kecskés váltotta

A gól után pár percig tűz alatt tartottuk az Újpest kapuját.

78. perc: Ebben több volt! Rácz szerzett labdát erőszakosan a jobb szélen, begyalogolt a tizenhatoson belülre, középre, Williamshez emelt, aki visszatett a labdát Kovácsnak. A középpályás 18 méteres lövésébe azonban Kecskés belevetődött

82. perc: Windecker és Polgár fejelt össze, utóbbit ápolni is kell

Izgalmas a hajrá, az Újpest és a Haladás is megy előre a győztes gólért.

86. perc: 2-1. Bardhi 18 méterről, balról, szabadrúgásból a szétnyíló sorfal között a rövid,  jobb sarokba emelt (2-1). Ezt alaposan benéztük, Király erősen pöröl a sorfal tagjaival

92. perc: Csere az Újpestben, Bardhi le, Pávkovics be