Haladás

2015.08.22. 11:52

Győzelmet érdemelt volna a Haladás

Az OTP Bank Liga 6. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 0-0-s döntetlent játszott Újpesten.

ÚJPEST FC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 0-0

Budapest, Szusza Ferenc-stadion, 3200 néző, játékvezető: Andó-Szabó.

Újpest: Balajcza - Vadász, Litauszki, Kálmoki Kis, Mohl - Nagy G., Sankovic, Balogh - Hazard, Sallói, Tóth P.

Haladás: Király - Angyal, S. Wils, Jagodics, Bosnjak - T. Wils, Iszlai, Németh M. - Gosztonyi, Martinez, Halmosi

Az Újpest vezetőedzője, Nebojsa Vignjevics meglepetésre kihagyta a kezdődőből legjobb játékosát, Asmir Suljicot - a bosnyák a kispadon kezd. A Haladás mestere Mészöly Géza az előzetesen megadott összeállításhoz képest egy helyen változtatott, Ugrai Roland helyett Gosztonyi András került a kezdőbe.

A hazaiak lila-fehér felsőben, fehér nadrágban és sportszárban, a vasiak zöld felsőben, fekete nadrágban és sportszárban szerepelnek.

Az újpestiek kezdték a mérkőzést.

Az első öt perc változatos játékkal telt el

Szombathelyről körülbelül 100 szurkoló érkezett

Negyedóra pergett le, helyzet egyik oldalon sem volt még. Az újpestiek kezdték lendületesebben a meccset, de a vasiak stabilan védekeznek és szépen hozzák ki a labdát

17. perc: Balogh jobb oldali szögletét Mohl hat méterről a jobb sarok mellé fejelte

21. perc: Kálnoki Kis a labdával együtt Martinez lábát is elrúgta, Leó nagyot ordítva a gyepre rogyott ápolni kell

23. perc: Martinez rendben, visszajött a pályára

25. perc: Martinez egy passz után ismét összeesett - valószínűleg számára végetért a meccs, a pár perccel korábbi belépő komolyabb sérülést okozott.

27. perc: Csere a Haladásban, Martinez helyett Ugrai állt be

Ismét mezőnyfölényben futballozik az Újpest

32. perc: Balogh 25 méteres bombája alig zúgott el a jobb sarok mellett

38. perc: Hazard próbálkozik 22 méterről - messze fölé

Az újpesti mezőnyfölény nem sokat ér, Királynak nincs dolga

Egy perc a ráadás

Vége az első félidőnek. Az első félidő döntő részét tehát a hazaiak uralták, de a szombathelyiek nem engedték kibontakozni ellenfelüket.

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

48. perc: Balogh 18 méteres szabadrúgása fél méterrel ment el Király kapujának jobb oldala mellett

49. perc: Ugrai iramodott meg a bal szélen, ám Kálnoki Kis az utolsó pillanatban, a kaputól nyolc méterre, becsúszva szerelte

55.perc: Thomas Wils remekül ugratta ki a bal oldalon Németh Máriót, aki lövés helyett addig vezette a labdát, amíg a kapujából kivetődő Balajcza leszedte a lábáról.

57. perc: Balogh 15 méteres lövése a felső kapufáról vágódott vissza a mezőnybe

Megélénkült a meccs!

60. perc: Kettőscsere az Újpestben. Tóth Patrik helyett Diagne, és Hazard helyett Bardhi a pályán

62. perc: Bardhi jobb oldali beadását Diagne hat méterről Király kezébe fejelte

64. perc: Halmosi tolta a labdát Ugrainak, a csatár 17 méteres, balról leadott, bal sarokra tartó lövését óriási bravúrral védte Balajcza

67. perc: Ilyet!  Gosztonyi 20 méteres lövése a felső kapufáról vágódott ki, a kipattanóra Balajcza rosszul repült, ki Ugrai kapura pöccintette, de a kapus másodszorra valahogy kiöklözte a labdát

Ezekben a percekben az újpestiek csak nyomozták a labdát, a mienk könnyen vezetést szerezhettek volna

72. perc: Csere a Haladásban, Halmosi le, Nagy Patrik be

77. perc: Thomas Wils tette le a labdát a jobb szélen meginduló Némethnek, aki 13 méterről, óriási helyzetben a bal felső sarok mellé bombázott

85. perc: Csere mindkét oldalon. Az Újpestben Nagy helyett Cseke, a Haladásban Gosztonyi helyett Popin a pályán

87. perc: Németh bal oldali szögletét Ugrai fejelte kapura, Balajcza óriási bravúrral védett, a kipattanót Stef Wils szúrta rá négy méterről, Balajcza ismét hárított. Nem igaz!!!