Haladás

2017.06.30. 20:21

Csertői Aurél csapata nyerte a Király Kupát - Harmadik a Haladás

Két vereséggel a harmadik helyen zárta a 14. Király Kupát a Szombathelyi Swietelsky-Haladás NB I-es labdarúgócsapata.

Első mérkőzés - 14.00

Szombathelyi Swietelsky-Haladás-Paksi FC 0-2 (0-1)

Király Sportlétesítmény, 500 néző, vezette: Gaál

Haladás: Király - Tóth D., Jagodics, Devecseri, Bosnjak - Simon -  Kiss B.,  Williams, Tóth M., Halmosi - Grumics.

Paks: Verpecz - Kulcsár, Lenzsér, Rochán, Szabó J. - Papp, Bertus, Kecskés, Haraszti - Szakály, Bartha

A paksiak kezdték a játékot.

3. perc: Bartha 19 méterről, balról bőven a léc fölé-mellé bombázott

5. perc: Bosnjak iramodott meg Rochán mellett, majd 22 méterről a léc fölé lőtt

Szerencsére kimondottan kellemes az idő, a nap bebújt a felhők mögé, úgyhogy a melegre semmit sem lehet fogni. Igaz, fázni azért nem fázunk...

2x30 percesek a meccsek, 12 perc pergett le az első félidőből, főleg mezőnyben folyik a küzdelem

Valamivel a Paks kezdeményez többet, de helyzet sem itt, sem ott.

16. perc: Bosnjak bal oldali beadása a kaputól 12 méterre álló Grumics lábára esett, aki így nem tudta irányítani a lövést, a labda a bal sarok mellett gurult ki

18. perc: Bartha 21 méteres, bal sarokra tartó lövését Király nagy vetődéssel ütötte ki

22. perc: Jagodics előreívelt labdáját Williams kiszorított szögből, jobbról, 14 méterről kapura tüzelte, Verpecz szögletre tolta a bal sarokba igyekvő labdát. A szögletet Jagodics 10 méterről nem sokkal fejelte a jobb sarok mellé

26. perc: 0-1. Szakály akadt fent Simon a tizenhatoson belül - tizenegyes. A büntetőt Bartus a léc alá vágta (0-1).

Vége a első félidőnek, vagyis az első 30 percnek.

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

Csakúgy mint az első félórában, a második játékrész eddig eltelt hat percében is a Paks az aktívabb.

43. perc: Halmosi bal oldali szögletét Simon fejjel továbbcsúsztatta a jobb oldalon Wlliams nem találta el jól a labdát, így az ausztrál hatméteres lövése a bal sarok mellett ment ki

46. perc: 0-2. Szakály kapott üresen labdát a bal szélen, egyedül kapura vezette, a kifutó Király megzavarta, így kénytelen volt középre passzolni, az érkező Bartha pedig 18 méterről a bal felső sarokba ívelt (0-2).

Még hat perc van a meccsből, a Haladás megy előre, próbálkozik, de nem a Paks védelme remekül zár

Vége a mérkőzésnek. A paksiak jobban futballoztak, megérdemelten nyertek.

Második mérkőzés - 15.30

Szombathelyi Swietelsky-Haladás-Soproni VSE 0-1 (0-1)

Király Sportlétesítmény, 500 néző, vezette: Kovács G.

Haladás: Gyurján - Polgár, Schimmer, Kovács, Németh M. - Tóth B., Petró - Mészáros, Rácz, Medgyes - Bamgboye

Sopron: Heinrich - Batizi-Pócsi, Fehér, Ágh, Szabó L. - Kővári, Sifter, Tóth M., Faragó - Márkus, Garda

A bemelegítésnél aranyos jelenetet láthattunk. Schimmer Szabolcs felesége a lelátón lányát a kezében tartva figyelte a bemelegítést. Igen ám, de a kis leányzó felfedezte a kezdőkörben édesapját, és hangos :"Apa, apa" kiáltásokkal próbálta üdvözölni.

Eltelt az első tíz perc, azon kívül, hogy kisütött a nap, nem sok érdekes történt. A Haladás enyhe mezőnyfölényben futballozik

16. perc: Batizi-Pócsi 20 méteres lövésénél a labda őrülten szitált a levegőben,Gyurján szögletre öklözte a kapu közepébe tartó labdát

20. perc: Medgyes egyből, szépen letette az előreívelt labdát a bal szélen Németh Milánnak, a védő beadást Heinrich az utolsó pillanatban lehúzta az érkező Bamgboye elöl. Végre valami, zúg is a taps.

26. perc: Batizi-Pócsi jobb oldali szögletét Faragó 11 méterről a jobb kapufára fejelte

30. perc: 0-1. Szabó László 25 méteres szabadrúgása a bal kapufáról vágódott ki, a levegőből lehulló labdát a másik kapufánál érkező Sifter egy lépésről a jobb sarokba fejelte (0-1).

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

35. perc: Németh Milán jobbról, 19 méterről elvégzett szabadrúgása elzúgott a felső léc felett

Mezőnyjáték folyik, egyik csapatnak sem sikerül a másik fölé kerekednie. Az irammal nincs gond, de sok a pontatlanság

Ha így marad, harmadik helyen végez a Haladás, a Sopron-Paks meccs dönt az elsőségről.

47. perc: Rácz ugratta ki a bal szélen Medgyest, a csatár 13 méteres lövését Heinrich bravúrral védte. A labda aztán Tóth Benjaminhoz került, a középpályás 26 méteres kapu közepébe tartó bombáját Heinrich hárította

50. perc: Kovács Lóránt 20 méterről, kissé balról elvégzett szabadrúgása kevéssel zúgott el a léc felett

54. perc: Tóth Benjamin megsérült, helyére Kiss Bence érkezett

59. perc: Németh Milán jobb oldal szögletét Bamgboye kilenc méterről a bal sarok mellé fejelte

Vége a mérkőzésnek, a Haladás a harmadik helyen zárta a tornát.

Harmadik mérkőzés - 17.30

Paksi FC-Soproni SE 1-0 (0-0). Gólszerző: Fejős

Különdíjasok

Legjobb edző: Csertői Aurél (Paks)

Legjobb kapus: Heinrich Márk (Sopron)

Legjobb mezőnyjátékos: Fejős Áron (Paks)

A torna végeredménye: 1. Paksi FC 6, 2. Soproni VSE 3, 3. Szombathelyi Swietelsky-Haladás 0 pont.