Haladás

2015.09.22. 19:10

Féltucat gólt lőtt az Illés Akadémia U17-es csapata

Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában az Illés Akadémia-Haladás U15-ös, U16-os és U17-es csapata is győzöt

U14
Illés Akadémia-Haladás–Békéscsaba 0-1 (0-1). Illés Akadémia, 5. forduló, vezette:
Magyar.
Illés Akadémia-Haladás: Hegyi Krisztián – Rédei Adrián, AUER ÁKOS, Horváth Rajmund, Illés Ákos – WOTH ÁDÁM PÉTER, DEBRECENI ZALÁN, Kállai Kevin (Meggyes Balázs), Séfer Márk Balázs (Varga Márk Csaba) – Sólyom Bence, Tóth Áron (Babócsi Balázs). Edző: Bánfalvi Attila.
A szombathelyiek végigtámadták a mérkőzést, a helyzeteik is megvoltak, de gólt nem sikerült szerezniük. A békéscsabaiak több kontrájuk közül egyet góllal fejeztek be.
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 15, 2. MTK 13, 3. FTC 12, ... 10. Illés Akadémia-Haladás 6 pont.
6. forduló, szombat, 11.00: Puskás Akadémia–Illés Akadémia-Haladás.

U15
Illés Akadémia-Haladás– Békéscsaba 3-1 (3-1). Illés Akadémia, 5. forduló, vezette
: Derdák.
Gól: Nyári Patrik (21), Burai Erik Csaba 2 (31, 39).
Illés Akadémia-Haladás: Csutorka Márk – Kónya Imre (Nyíri Vince), Bokor Bence, Bognár Adrián, Balogh Ferenc – Horváth Márk, Szekér Ádám (Illés Bence), Nyári Patrik, Huszti András (Nagy Kevin Tamás) – Burai Erik Csaba (Edelényi Bálint), Zubor Dominik (Tóth-Gábor Kristóf). Edző: Bánfalvi Zsolt.
A békéscsabaiak agresszív letámadással meglepték a hazaiakat, és a második percben egy szabadrúgásgóllal megszerezték a vezetést. Fokozatosan átvette a játék irányítását az Illés Akadémia, és még a szünetig három gólt szerzett. Szünet után a tíz emberrel védekező békéscsabaik kontrákkal veszélyeztettek, ám a szombathelyiek kontrollálták a meccset.
A bajnokság állása: 1. FTC 15, 2. Illés Akadémia-Haladás 15, 3. Puskás Akadémia 13 pont.

U16
Grosics Akadémia–Illés Akadémia-Haladás 0-1 (0-0). Gyula, 5. forduló, vezette
: Skultéti.
Gól: Szabó Dániel (76).
Illés Akadémia-Haladás: Oswald Dániel – Szalai Csaba (Horváth Krisztián), Latyák Bence, LABÁT KRISZTOFER, ACSÁDI RICHÁRD – Keresztes Krisztián (Marton György), Vargovics Tamás, Dorner Patrik (PUTZ GERGŐ), Szilágyi Adrián Gábor – SZABÓ DÁNIEL (Acsádi Dániel), Bárdics Erik (Kovács Ádám). Edző: Csordás Csaba.
Végig nagyon motiváltan futballozva, helyenként látványos játékkal teljesen megérdemelten nyert az Illés Akadémia. A vasiak győzelme akár jóval nagyobb arányú is lehetett volna, de sok helyzetet elhibáztak.
A bajnokság állása: 1. FTC 15, 2. MTK 12. 3. Honvéd-Magyar Futball Akadémia 12, ... 7. Illés Akadémia 8 pont.
6. forduló, szombat, 12.00: Illés Akadémia-Haladás–Puskás Akadémia.

Az U16-os együttes játékosa, Szabó Dániel szerezte a vasiak győztes gyulai gólját

U17
Grosics Akadémia– Illés Akadémia-Haladás 0-6 (0-0). Gyula, 5. forduló, vezette
: Ács.
Gól: Varga Kevin (50), Kiss Tamás (51), Winkler András (54), Kovalovszki Máté (64), Dombi Gergő (70), Tóth Marcell (86).
Illés Akadémia-Haladás: Schener Bálint (Somogyi Máté) – Imre Szabolcs, Timár Kristóf, BOLLA GERGŐ, Pálóczi Patrik Dominik – HOLZMANN PATRIK, KISS BENCE, Füleki Márk (TÓTH MARCELL), Kiss Tamás (KOVALOVSZKI MÁTÉ) – Szántó Roland Milán (VARGA KEVIN), Winkler András (Dombi Gergő). Edző: Desits Szilárd.
A vendégek végig nagy nyomás alá helyezték a hazaiak kapuját, ami a második félidő elején góllá érett. Innentől kezdve a szombathelyiek további öt góllal terhelték meg a szervezetten védekező vendéglátóik hálóját.
A bajnokság állása: 1. MTK 12, 2. Puskás Akadémia 12, 3. Vasas Kubala Akadémia 12., 4. Illés Akadémia-Haladás 11 pont.