Haladás

2016.09.20. 16:20

Öngól és gól a Haladás-meccsen

A labdarúgó NB I. 11. fordulójában szerdán 19 órakor a Haladás az Újpest vendége volt.

Újpest FC-Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-1 (1-0)

Budapest, Illovszky Rudolf-stadion, játékvezető: Szőts.

Újpest: Banai - Nagy T., Cseke, Pávkovics, Mohl - Diarra, Kecskés - Windecker, Bardhi, Balogh - Angelov.

Haladás: Rózsa - Polgár, Wils, Hegedűs, Angyal - Kovács, Iszlai - Németh, Rácz, Halmosi - Williams

Fél óra van a kezdésig, a Queen együttes slágereire melegítenek a csapatok. Némi meglepetésre az újpesti kaput nem Balajcza, hanem Banai Dávid védi.

Szerencsére egyelőre futballra ideális az idő, borús az ég, viszont nincs hideg. Egyelőre...

A műsorközlő éppen azt ecseteli, hogy a héten két zöld-fehér csapattal játszik az Újpest, most ugye a Haladással, szombaton pedig az FTC-vel. Az utóbbiak stadionja jól néz ki, pláne ha lilára van kivilágítva - mondj a szpíker...

Közben kiderült, Balajcza Szabolcs lázas beteg, ezért nem védhet.

Az Újpest lila-fehér felsőben, fehér nadrágban és sportszárban, a Haladás tiszta zöldben játszik.

A Himnusz után hamarosan kezdődik a mérkőzés

A Haladás kezdte a játékot

2. perc: Balogh jobb oldali szögletét Windecker hat méterről fejelte a léc fölé

Körülbelül 120 Hali-drukker foglal helyet a vendégszektorban - ami szép szám.

10. perc: Diarra 20 méteres, bal felső sarokra tartó bombáját nagy vetődéssel tolta szögletre Rózsa. A szöglet után ide-oda pattogott a labda az ötösön, végül a gólvonalon álló Hegedűs mentett.

17. perc: Halmosi balról kapu elé ívelt labdáját Németh hét méterről fejelte kapura, de Banai nagy vetődéssel szögletre hárított.

Halmosi bal oldali szögletét Wils hét méterről a jobb kapufára fejelte!

18. perc: 1-0. Balogh kapott labdát üresen a jobb oldalon, beadását Wils szerencsétlen mozdulattal saját kapujának bal sarkába lőtte - Öngól.

25. perc: Williams-Németh összjáték után utóbbi 18 méterről, jobbról a jobb felső sarok mellé bombázott

Jó a meccs, a gól után aktívabbá vált a Hali, de az Újpest is jön előre

Félóra telt el a mérkőzésből, a Haladás átvette az irányítást

36. perc: Németh ugratta ki a bal szélen Halmosit, a középpályás hétméteres, jobb sarokra tartó lövését bravúrral védte Banai

43. perc: Diarra ívelt jobbról a hosszú sarok irányába, Mohl három lépésről a felső lécre fejelt

45. perc: Cseke 18 méteres, bal oldali lövését Rózsa bravúrral hárította

Vége az első félidőnek

II.FÉLIDŐ

A szünetben cserélt a Haladás, a sérült Rácz helyett Tóth Máté érkezett

54. perc: Kovács 22 méterről a bal sarok mellé lőtt

56. perc: Kovács kapott sárga lapot. Csere az Újpestben, Angelov le, Andrics be

60. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! 1-1!!!!Németh jobb oldali szabadrúgását Wils hat méterről a jobb sarokba fejelte (1-1).

67. perc: Csere az Újpestben, Diarra helyett Lázok állt be

77. perc: Csere a Haliban, Kovács helyett Overgoor állt be

Az újpestiek nagyon beszorítottak bennünk, lövik be a labdákat jobbról-balról

83. perc: Overgoor lőtt fölé egy visszagurított labdát 24 méterről

85. perc: Csere a hazai csapatban, Balogh helyett Balázs érkezett

Tóth Mátét kell ápolni az oldalvonal mellett, szerencsére már visszaállt a fiatal futballista

Három perc a hosszabbítás

92. perc: Csere a Haladásban, Németh helyett Dombi állt be

93. perc: Halmosi iramodott meg, sorra cselezte ki a védőket, már az ötösön járt, nem lőtt, így végül mentettek előle. Óriási lehetőség volt!